Aktualizacja samochodu

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Awatar użytkownika
Y@rek
Posty: 101
Rejestracja: 30 gru 2022, 21:20

Re: Aktualizacja samochodu

Post autor: Y@rek »

Skąd Wiecie, że coś się aktualizuje? Gdzie pojawiają się komunikaty o nowym sofcie, na ekranie radia? Mój T-Roc jest z marca 2023 i jeszcze nic nie zaktualizował, przynajmniej nic nie poinformowało mnie o tym.
Awatar użytkownika
Norville
Posty: 20
Rejestracja: 14 wrz 2023, 11:26

Re: Aktualizacja samochodu

Post autor: Norville »

Wyskakuje powiadomienie na postoju, że jest dostępna aktualizacja
elk84
Posty: 103
Rejestracja: 07 paź 2020, 15:17

Re: Aktualizacja samochodu

Post autor: elk84 »

U mnie też od połowy grudnia codziennie to samo: aktualizacja się instaluje, na koniec komunikat że się zainstalowało i na drugi dzień od nowa to samo. Moze ktoś z was już kontaktował się z ASO w tej sprawie bo to zaczyna być upierdliwe. Od wczoraj mam dość i zamiast „Instaluj” wybieram „Później” ale to tez denerwujące żeby codziennie trzeba było coś klikać. Możne można to gdzieś tymczasowo zablokować żeby do czasu wyjaśnienia problemu nie zawracało codziennie 4 liter?
Awatar użytkownika
stlag
Posty: 22
Rejestracja: 27 lip 2023, 11:08

Re: Aktualizacja samochodu

Post autor: stlag »

elk84 pisze: 04 sty 2024, 23:08 U mnie też od połowy grudnia codziennie to samo: aktualizacja się instaluje, na koniec komunikat że się zainstalowało i na drugi dzień od nowa to samo. Moze ktoś z was już kontaktował się z ASO w tej sprawie bo to zaczyna być upierdliwe. Od wczoraj mam dość i zamiast „Instaluj” wybieram „Później” ale to tez denerwujące żeby codziennie trzeba było coś klikać. Możne można to gdzieś tymczasowo zablokować żeby do czasu wyjaśnienia problemu nie zawracało codziennie 4 liter?
Hm, może nie czekać aż ktoś, tylko samemu np. zadzwonić do ASO 8-)
Indi
Posty: 57
Rejestracja: 11 sie 2022, 21:05

Re: Aktualizacja samochodu

Post autor: Indi »

Też tak miałem od tygodni.
A wczoraj w godzinach wieczornych po ruszeniu z miejsca postojowego i przejechaniu około 25 metrów, system poinformował mnie o aktualizacji. Zatrzymałem auto i potwierdziłem aktualizację OK (aktualizacja zaciąga gdy auto nie jest w ruchu). Wyskoczyło info co jest aktalizowane, pojawiło się kółeczko postępu. Po około 3 minut ach system potwierdził zakończenie aktualizacji. Czy w końcu zaciągnął i zakończył nie wiem.
T-Roc Style 1.5 DSG Ascot Gray+Czarny, Pakiet Komfort, System Easy Open & Close z alarmem, Szyby przyciemniane, Kierownica podgrzewana, Kamera Cofania, Travel Assist High. Zamówiony 27.06.2022r., produkcja 19tydz.2023 r., odebrany 23.06.2023 r.
Awatar użytkownika
JacK666
Posty: 191
Rejestracja: 20 maja 2023, 20:14

Re: Aktualizacja samochodu

Post autor: JacK666 »

elk84 pisze: 04 sty 2024, 23:08 ... bo to zaczyna być upierdliwe. Od wczoraj mam dość i zamiast „Instaluj” wybieram „Później” ale to tez denerwujące żeby codziennie trzeba było coś klikać.
To jest po prostu straszne i to kliknięcie wymaga wielkiego poświęcenia z Twojej strony :shock:
W opisie aktualizacji masz na końcu co jest/będzie aktualizowane i te opisy nie były takie same dla każdej grudniowej aktualizacji.
Czasami jest tak (i to też jest w komunikacie napisane) że samo ściąganie danych to osobny proces a właściwa aktualizacja nastąpi dopiero po ponownym uruchomieniu systemu i wtedy to jakby dwa razy się odpala.
Normalnie wystarczy kliknać na każde pytanie twierdząco i wszystko dzieje się potem praktycznie niezauważalnie w tle.
Do tego jeszcze by proces się akończył to samochód nie może być w ruchu bo wtedy nawet rozpoczety proces się przerywa i przy kolejnym zatrzymaniu się pojawia od nowa pytanie.
R-line 2023, 1.5 manual, komfort, led plus, beats, kamera, 18 cali, easy open, keyless
elk84
Posty: 103
Rejestracja: 07 paź 2020, 15:17

Re: Aktualizacja samochodu

Post autor: elk84 »

JacK666 pisze: 05 sty 2024, 12:15 To jest po prostu straszne i to kliknięcie wymaga wielkiego poświęcenia z Twojej strony :shock:
No straszne może nie, ale jednak prowadząc samochód nie mam ochoty codziennie zamykać tego okienka zasłaniającego mi nawigację (do tego zwykle w najmniej odpowiednim momencie).
elk84
Posty: 103
Rejestracja: 07 paź 2020, 15:17

Re: Aktualizacja samochodu

Post autor: elk84 »

stlag pisze: 05 sty 2024, 8:14
Hm, może nie czekać aż ktoś, tylko samemu np. zadzwonić do ASO 8-)
Ale jeśli ktoś już to przerabiał to na forum można uzyskać odpowiedź o wiele szybciej niż w ASO
Awatar użytkownika
stlag
Posty: 22
Rejestracja: 27 lip 2023, 11:08

Re: Aktualizacja samochodu

Post autor: stlag »

elk84 pisze: 06 sty 2024, 1:01
stlag pisze: 05 sty 2024, 8:14
Hm, może nie czekać aż ktoś, tylko samemu np. zadzwonić do ASO 8-)
Ale jeśli ktoś już to przerabiał to na forum można uzyskać odpowiedź o wiele szybciej niż w ASO
dać nr do ASO? ;)
Awatar użytkownika
JacK666
Posty: 191
Rejestracja: 20 maja 2023, 20:14

Re: Aktualizacja samochodu

Post autor: JacK666 »

elk84 pisze: 06 sty 2024, 0:59
JacK666 pisze: 05 sty 2024, 12:15 To jest po prostu straszne i to kliknięcie wymaga wielkiego poświęcenia z Twojej strony :shock:
No straszne może nie, ale jednak prowadząc samochód nie mam ochoty codziennie zamykać tego okienka zasłaniającego mi nawigację (do tego zwykle w najmniej odpowiednim momencie).
Jak się codziennie po raz pierwszy jeździ nieznaną wcześniej trasą to może być rzeczywiscie straszne.
R-line 2023, 1.5 manual, komfort, led plus, beats, kamera, 18 cali, easy open, keyless
ODPOWIEDZ