Aktualizacja samochodu

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
pshemus
Posty: 271
Rejestracja: 16 lut 2023, 19:23

Re: Aktualizacja samochodu

Post autor: pshemus »

Byłem dzisiaj w serwisie i z tego co mi mówili to ta aktualizacja to jedynie jakaś zmiana oprogramowania eCall, więc raczej nic istotnego.

Odnośnie samej procedury:
Formalnie była na to akcja serwisowa, ale oczywiście serwis takich pierdół nie wgrywa bo zakłada, że samochód sam się zaktualizuje. Do aktualizacji oprogramowania nie trzeba mieć wykupionego pakietu danych, wszystko idzie bo tym kanale do komunikacji awaryjnej/telemetrii czy co oni tam maja. Jest tylko jedno "ale" - żeby to zadziałało, trzeba mieć konto w WeConnect/MyVolksvagen i mieć je przypisane w samochodzie. Ja tego nie robiłem, więc aktualizacja się nie wgrała.
Awatar użytkownika
JacK666
Posty: 191
Rejestracja: 20 maja 2023, 20:14

Re: Aktualizacja samochodu

Post autor: JacK666 »

pshemus pisze: 17 paź 2023, 21:38 Byłem dzisiaj w serwisie i z tego co mi mówili to ta aktualizacja to jedynie jakaś zmiana oprogramowania eCall, więc raczej nic istotnego.
Sytem eCall to kawałek systemu odpowiadający za połączenie z numerem SOS i automatycznego powiadamiania służb o zdarzeniu to raczej istotny kawałek systemu wiec lepiej by był aktualny, nawet jak w normalnej eksploatacji nie widać żadnej zmiany w działaniu samochodu.
R-line 2023, 1.5 manual, komfort, led plus, beats, kamera, 18 cali, easy open, keyless
pshemus
Posty: 271
Rejestracja: 16 lut 2023, 19:23

Re: Aktualizacja samochodu

Post autor: pshemus »

Gdyby był istotny to by mieli obowiązek to wgrać w serwisie albo centralny serwer wymusiłby aktualizację niezależnie od tego czy ktoś ma konto. Idę o zakład że spora część użytkowników nie posiada konta VW i nawet nie jest świadoma tej aktualizacji.
A do systemów telekomunikacyjnych "dla dobra użytkownika" mam mocno sceptyczne podejście z racji wykonywanego zawodu.
VDR
Posty: 132
Rejestracja: 23 lut 2023, 18:01

Re: Aktualizacja samochodu

Post autor: VDR »

pshemus pisze: 18 paź 2023, 23:14 Gdyby był istotny to by mieli obowiązek to wgrać w serwisie albo centralny serwer wymusiłby aktualizację niezależnie od tego czy ktoś ma konto. Idę o zakład że spora część użytkowników nie posiada konta VW i nawet nie jest świadoma tej aktualizacji.
A do systemów telekomunikacyjnych "dla dobra użytkownika" mam mocno sceptyczne podejście z racji wykonywanego zawodu.
Dla VW może być nieistotny. Dla Ciebie może być kluczowy jak nie daj Boże przyśniesz i przydzwonisz gdzieś na jakiejś gminnej leśnej drodze gdzie ruch niewielki.
pshemus
Posty: 271
Rejestracja: 16 lut 2023, 19:23

Re: Aktualizacja samochodu

Post autor: pshemus »

Jak działa tak jak pozostałe systemy VW, to ja bym na niego nie liczył.
mieciu
Posty: 8
Rejestracja: 21 cze 2023, 12:32

Re: Aktualizacja samochodu

Post autor: mieciu »

Czy macie ostatnio co odpalenie aktualizacje? Zaczęło się na początku grudnia i praktycznie co postuj wywala mi aktualizację. Za każdym razem niby zainstalowana.
Sebas
Posty: 74
Rejestracja: 26 gru 2022, 11:51

Re: Aktualizacja samochodu

Post autor: Sebas »

U mnie to samo, może nie co odpalenie, ale już ładnych pare razy próbowało się coś aktualizować.
Awatar użytkownika
JacK666
Posty: 191
Rejestracja: 20 maja 2023, 20:14

Re: Aktualizacja samochodu

Post autor: JacK666 »

Aktualizacje się pojawiają ostatnio dosyć często.
Ale są małe bo samo ściaganie aktualizacji i aktualizacja w systemie trwa kilka/kilkanaście sekund.
R-line 2023, 1.5 manual, komfort, led plus, beats, kamera, 18 cali, easy open, keyless
Awatar użytkownika
Norville
Posty: 20
Rejestracja: 14 wrz 2023, 11:26

Re: Aktualizacja samochodu

Post autor: Norville »

Też tak mam, każda teoretycznie kończy się sukcesem.
stello
Posty: 14
Rejestracja: 03 kwie 2023, 7:46

Re: Aktualizacja samochodu

Post autor: stello »

U mnie tak samo potwierdzam od początku grudnia prawie co dziennie
ODPOWIEDZ