1.5 DSG obroty biegu "jałowego"

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
pshemus
Posty: 271
Rejestracja: 16 lut 2023, 19:23

1.5 DSG obroty biegu "jałowego"

Post autor: pshemus »

Od jakiegoś czasu zauważyłem dziwne zachowanie - do tej pory auto stojąc na P lub na hamulcu/z autoholdem po zatrzymaniu miało 900-1000 obrotów i po chwili spadało na jakieś 700. Od jakiegoś czasu cały czas trzyma 900-1000, nawet jak jest dobrze rozgrzany.
Nawet bym tego nie zauważył, ale przy tych obrotach czuć lekkie wibracje na kierownicy więc zacząłem szukać przyczyny i znalazłem obroty. Wyłączanie klimy nie pomaga.

Jak to u Was wygląda?
Awatar użytkownika
JacK666
Posty: 191
Rejestracja: 20 maja 2023, 20:14

Re: 1.5 DSG obroty biegu "jałowego"

Post autor: JacK666 »

1,5 ale z manualem obrotu biegu jałowego to trochę poniżej 900 obrotów.
Tak jest i bylo od samego początku.
R-line 2023, 1.5 manual, komfort, led plus, beats, kamera, 18 cali, easy open, keyless
Galux20
Posty: 425
Rejestracja: 29 paź 2022, 9:40

Re: 1.5 DSG obroty biegu "jałowego"

Post autor: Galux20 »

Może trafiłeś na DPF wypalanie.
Poranki są jednak minimalnie zimniejsze, dlatego może łatwiej wyłapać wypalanie
1.5 DSG 6,0 spalanie
pshemus
Posty: 271
Rejestracja: 16 lut 2023, 19:23

Re: 1.5 DSG obroty biegu "jałowego"

Post autor: pshemus »

Też tak myślałem ale problem się utrzymuje przez całą drogę (miasto), silnik ciepły a obroty nie spadają. W wakacje po zjeździe z autostrady wyglądało to podobnie.
Galux20
Posty: 425
Rejestracja: 29 paź 2022, 9:40

Re: 1.5 DSG obroty biegu "jałowego"

Post autor: Galux20 »

To jednak może być DPF.
Na mieście nie ma dostatecznie długiego odcinka.
Mi po zjeździe z autostrady też często się wypalało pod domem.
Fakt , że to doświadczenia z TDI.
1.5 DSG 6,0 spalanie
stello
Posty: 14
Rejestracja: 03 kwie 2023, 7:46

Re: 1.5 DSG obroty biegu "jałowego"

Post autor: stello »

Witam
Co do obrotów też byłem zdziwiony,zadzwoniłem nawet do serwisu ale odpowiedzieli mi,że tak może być.
Ale prawda jest inna ,postanowiłem poświęcić troche czasu i poszukałem na innych forach vw i sprawa masię tak że vw ma moduł zarządzania energią i klimatyzacją i w momencie gdy jest większe zapotrzebowanie na enrgię np.gdy włączymy ogrzewanie na max i włączy się nagrzewnica elektryczna lub szyby itp ,to auto samo pdnosi obroty co by alterantor wyrobił sie z energią i podobnie jest z klimą.
Teraz się ochłodziło i klima już nie musi tak chłodzić i obroty spadły mi na 800
Jak coś piszę nie tak to proszę mnie poprawić pozdrawiam
pshemus
Posty: 271
Rejestracja: 16 lut 2023, 19:23

Re: 1.5 DSG obroty biegu "jałowego"

Post autor: pshemus »

Też to tak u mnie wygląda, ale nawet przy tym 700-800 wibracje są odczuwalne. Jadę w przyszłym tygodniu na wymianę oleju to spróbuję zapytać.
ODPOWIEDZ