Rozpoznawanie znaków.

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Tomekk73
Posty: 41
Rejestracja: 09 paź 2020, 13:32

Re: Rozpoznawanie znaków.

Post autor: Tomekk73 »

czasem jako ograniczenia 30 km/h czyta ograniczenia do 30 ton
Wachacz
Posty: 509
Rejestracja: 27 wrz 2021, 18:22

Re: Rozpoznawanie znaków.

Post autor: Wachacz »

Ja takiego przypadku nie miałem nie widzę takiego znaku na .moim terenie ale pewnie kamera widzi znak jako znak z cyframi bez znaczenia czy jest tam litera np.t ?.
NowyX
Posty: 55
Rejestracja: 17 sie 2021, 18:17

Re: Rozpoznawanie znaków.

Post autor: NowyX »

Witam! No cóż, takie czasy. Przyszło nam żyć z wszechobecymi układami scalonymi. Z ich plusami i minusami. Całe szczęście,że póki co mamy jeszcze swój rozum,swoje szare komórki i wszelakie ludzkie zmysły. Pozdrówka!
marhal
Posty: 7
Rejestracja: 15 wrz 2021, 18:32

Re: Rozpoznawanie znaków.

Post autor: marhal »

Wachacz pisze: 04 lut 2022, 10:08 Tak nieraz jest u mnie też sam nie wiem skąd to czyta ? Może z nawigacji ? znaki stojące przy drodze kamera pokazuje normalnie,nigdy głębiej w to nie wchodziłem pewnie goście na forum mają temat połapany.
nie wiem jak z nawigacją firmową volkswagena ale nawigacja w googlach ma zaszyte informacje o ograniczeniach prędkości, już nie raz wypisywało mi komunikat "czy masz problem z utrzymaniem prędkości" - było to przy przekroczeniach powyżej 10 km/h, pozdrawiam
kozunio12
Posty: 4
Rejestracja: 22 mar 2022, 18:09

Re: Rozpoznawanie znaków.

Post autor: kozunio12 »

Jak wygląda sprawa z rozpoznawaniem znaków w aucie po fl? Dostępne tylko z nawigacją, czy da się do wersji style zakodować, żeby czytało z kamery?
Ufek
Posty: 141
Rejestracja: 07 sie 2021, 22:54
Lokalizacja: DOL

Re: Rozpoznawanie znaków.

Post autor: Ufek »

U mnie znaki rozpoznaje żona. System tyle tani co niezawodny. " -Czemu tak pędzisz, sześćdziesiąt było!" Więc nie wiem po co UE dąży do tego by w każdym aucie był. Wystarczy się ożenić!
Jedyna wada (może zaleta?), że bardzo rzadko ze mną ten system jeździ.
T-Roc Advance 1.5 TSI 150 KM manualtronic 6-biegowy - odebrany 23 grudnia 2021
art3k
Posty: 23
Rejestracja: 05 mar 2022, 8:42

Re: Rozpoznawanie znaków.

Post autor: art3k »

marhal pisze: 11 lut 2022, 10:29
Wachacz pisze: 04 lut 2022, 10:08 Tak nieraz jest u mnie też sam nie wiem skąd to czyta ? Może z nawigacji ? znaki stojące przy drodze kamera pokazuje normalnie,nigdy głębiej w to nie wchodziłem pewnie goście na forum mają temat połapany.
nie wiem jak z nawigacją firmową volkswagena ale nawigacja w googlach ma zaszyte informacje o ograniczeniach prędkości, już nie raz wypisywało mi komunikat "czy masz problem z utrzymaniem prędkości" - było to przy przekroczeniach powyżej 10 km/h, pozdrawiam
Każda nawigacja, niezależnie od producenta, Google, Automapa, TomTom czy Garmin, w mapach ma wszystkie drogi skategoryzowane pod kątem jakości, ważności jak i prędkości - i to odcinkami, nie jako całość. Jest w mapie wpisane czy droga jest gruntowa, asfaltowa, krajowa, jednokierunkowa, dwujezdniowa, itd. Prędkości również.
Nie wiem w szczegółach jak działa nawigacja VW, ale ogólnie, przynajmniej wyświetlanie ograniczeń prędkości powinno być powiązane - najpierw z rozpoznanego (poprawnie!) znaku, dopiero w drugiej kolejności z zapisu w mapie. Do tego dochodzi jeszcze ważność obowiązywania znaku ograniczenia, inaczej jest w Niemczech (zawsze odwołuje znak odwołania), inaczej w Polsce - znak odwołania lub skrzyżowanie.
Inna sprawa, że treść mapowa w większości dostarczana jest przez ledwie kilka instytucji, więc większość nawigacji ma wspólne mapy, czy raczej ich podstawową zawartość. Również wpisane ograniczenia prędkości.

Tak więc, odpowiadając - skąd czyta znaki - i z poprawnie rozpoznanego znaku, i z załadowanej mapy, jeśli znak w bazie mapy jest wpisany, porównując i weryfikując jedno z drugim. Inna sprawa, że znaki ograniczeń w mapie często wpisane są niepoprawnie... Nauczyłem się nie ufać nawigacji w ciemno.
Wachacz
Posty: 509
Rejestracja: 27 wrz 2021, 18:22

Re: Rozpoznawanie znaków.

Post autor: Wachacz »

Masz rację co do zaufania do nawigacji,podobnie jest że wszystkimi pomocnymi systemami jakie ma np.t roc.Najważniejszy trzeźwy umysł i rozsądek kierowcy systemy w tym nie przeszkadzają.pozdrawiam
ODPOWIEDZ