Rozpoznawanie znaków.

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
paulr
Posty: 490
Rejestracja: 25 maja 2018, 3:54

Rozpoznawanie znaków.

Post autor: paulr »

Moj t-roc to niby ma... Ale jak to właczyć albo jak z tego korzystać? Jedynie mam ograniczenia na nawigacji, ale czy one są z kamery czy z nawigacji to nie wiem
The Rock
Posty: 227
Rejestracja: 17 lut 2018, 12:37

Re: Rozpoznawanie znaków.

Post autor: The Rock »

paulr pisze: 04 cze 2018, 22:53 Moj t-roc to niby ma... Ale jak to właczyć albo jak z tego korzystać? Jedynie mam ograniczenia na nawigacji, ale czy one są z kamery czy z nawigacji to nie wiem
Z tym systemem są jakieś problemy. U jednych działa, u innych nie. Co ciekawe, chyba lepiej to działa w starszych VW bez aktualizacji - przynajmniej tak wynika z moich obserwacji. Volkswagen próbuje rozwiązać problem w kolejnych aktualizacjach, ale na razie raczej średnio skutecznie.
paulr
Posty: 490
Rejestracja: 25 maja 2018, 3:54

Re: Rozpoznawanie znaków.

Post autor: paulr »

A gdzie to powinno się wyświetlać, lub czy jest gdzieś jakaś opcja by to włączyć, ja kupowałem auto z placu i w specyfikacji dostałem iż to jest, ale nigdy żadnego znaku nigdzie na ekranie nie wiedziałem, w asystentach są tylko 2. w instrukcji też za bardzo nie ma tego opisanego jak to powinno działać:(
Czytałem że nie działa to w passatach, a że system ten sam.. pisali że jak się wyjmie kartę z nawigacji to działa, ale zawsze zapomnę to zrobić i sprawdzić:)
kmju
Posty: 2
Rejestracja: 12 cze 2018, 7:57

Re: Rozpoznawanie znaków.

Post autor: kmju »

Dlaczego uważasz, że to masz?
Masz system Light Assist (czujnik automatycznej zmiany świateł mijania na drogowe)?
paulr
Posty: 490
Rejestracja: 25 maja 2018, 3:54

Re: Rozpoznawanie znaków.

Post autor: paulr »

Dostałem specyfikacje kupowanego samochodu, i było to tam zaznaczone, ale sprawdzając też konfigurator przed zakupem by sprawdzić co mi by brakowało, a co już jest zauważyłem też iż rozpoznawanie znaków dodaje się automatycznie wraz z nawigacją, którą posiadam, nie posiadam natomiast asystenta świateł. Dlatego napisałem niby, sprzedawca zresztą potwierdził iż to jest. Ale też nie bardzo wiedział jak z tego korzystać:(
Awatar użytkownika
Eldar
Posty: 30
Rejestracja: 18 wrz 2018, 12:50

Re: Rozpoznawanie znaków.

Post autor: Eldar »

Rozpoznawanie znaków ustawia się w menu asystenci/ rozpoznawanie znaków / pokaż w zestawie wskaźników.
Wtedy powinno pojawiać się między zegarami.
Jeśli masz kamerę na przedniej szybie to mogę Ci włączyć Light Assist.
paulr
Posty: 490
Rejestracja: 25 maja 2018, 3:54

Re: Rozpoznawanie znaków.

Post autor: paulr »

W asystentach nie mam rozpoznawanie znakow. Niby pytalem pani sprzedajacej po jakims czasie to cos tam grzebala ale w koncu powiedzialem jej by to olała. Kamere to ma chyba kazdy t-rock
Awatar użytkownika
Eldar
Posty: 30
Rejestracja: 18 wrz 2018, 12:50

Re: Rozpoznawanie znaków.

Post autor: Eldar »

Czyli nie masz rozpoznawania znaków.
Jeśli każdy T-ROC ma kamerę asystentów na przedniej szybie to mogę pomóc z aktywacją:
- Lane Assist - asystent pasa ruchu
- Sign Assist - rozpoznawanie znaków drogowych
- Light Assist - asystent świateł
*Poniższe dla pojazdów z ACC i odpowiednim numerem kamery
- Traffic Jam Assist - asystent jazdy w korku
- Emergency Assist - automatyczne zatrzymanie pojazdu w przypadku braku reakcji kierowcy
paulr
Posty: 490
Rejestracja: 25 maja 2018, 3:54

Re: Rozpoznawanie znaków.

Post autor: paulr »

tylko teoretycznie, nie da się zamówić nawigacji bez rozpoznawania znaków, i w salonie i serwisie i na stronie tak jest skonstruowany konfigurator, że po dodaniu nawigacji dodaje się rozpoznawanie znaków. Więc trzeba będzie składać reklamacje by włączyli, albo obniżyli cenę samochodu o to ile w porównywalnym modelu kosztuje rozpoznawanie znaków:)
MarioMc
Posty: 86
Rejestracja: 15 paź 2018, 20:04

Re: Rozpoznawanie znaków.

Post autor: MarioMc »

Ktos w fabryce zle zakodowal auto:-): Jezeli masz kamere z przodu i navi to dokodowanie znaków jest formalnością. :-). Jeżeli masz w specyfikacji to łaski nie robią, muszą dokodowac
Zam 12.10.2018 - Odbiór 12.07.2019
1.5 TSI DADA DSG Premium/17"/Pakiet Komfort/Drogowy/Sport/Siedzenia komfort/Podgrzewana Tiptronic/Park Assist/Rear Assist/El Bagaznik/Keyless Full/Phone Comfort/Beats.
ODPOWIEDZ