Rozpoznawanie znaków.

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Wachacz
Posty: 510
Rejestracja: 27 wrz 2021, 18:22

Re: Rozpoznawanie znaków.

Post autor: Wachacz »

Na wyświetlaczu radia wejdź w menu następnie iknij asystenci pod obrazki kolorowym z samochodami kliknij narzędzia i wszystko się obruci zobaczysz wszystkich asystentów w tym "ustawianie znaków drogowych" wejdziesz w to i tam masz opcje do ustawiania.Tak jest u mnie t rok 1,5 tsi Premium z 2021r.podczas jazdy wyświetla mi między zegarami odczytywane dopuszczalne prędkości.
jg871972
Posty: 2
Rejestracja: 24 sty 2022, 10:47

Re: Rozpoznawanie znaków.

Post autor: jg871972 »

Dziękuję koledze "Wachacz" za sugestie. Ale problem jest taki, że nie zamawiałem nawigacji i rozpoznawania znaków drogowych na etapie konfigurowania samochodu. Nawigację zamówiłem dopiero online ze sklepu VW, posiadając już samochód z radiem Ready2Discover. Sądziłem, że rozpoznawanie znaków drogowych też będzie można aktywować. Nie mam więc w ustawieniach asystentów tej opcji. Wczoraj skontaktowałem się z serwisem, który twierdzi, że nie mają możliwości aktywowania tej funkcji. Może ktoś z Was miał podobny problem? Dziękuję i pozdrawiam.
Ziomekatomek
Posty: 243
Rejestracja: 22 sie 2021, 12:57

Re: Rozpoznawanie znaków.

Post autor: Ziomekatomek »

Rozpoznawanie znaków było chyba w standardzie dla wersji Premium.
paulr
Posty: 490
Rejestracja: 25 maja 2018, 3:54

Re: Rozpoznawanie znaków.

Post autor: paulr »

jg871972 pisze: 25 sty 2022, 15:38 Dziękuję koledze "Wachacz" za sugestie. Ale problem jest taki, że nie zamawiałem nawigacji i rozpoznawania znaków drogowych na etapie konfigurowania samochodu. Nawigację zamówiłem dopiero online ze sklepu VW, posiadając już samochód z radiem Ready2Discover. Sądziłem, że rozpoznawanie znaków drogowych też będzie można aktywować. Nie mam więc w ustawieniach asystentów tej opcji. Wczoraj skontaktowałem się z serwisem, który twierdzi, że nie mają możliwości aktywowania tej funkcji. Może ktoś z Was miał podobny problem? Dziękuję i pozdrawiam.
Ja kupiłem auto z salonu nie konfigurowane i nie wiem co i jak było robione ale mam nawigację bez rozpoznawania znaków. Nimi iż Jak kupowałem auto i być może teraz nie było opcji by była nawigacja bez rozpoznawania znaków. Jak by działało to z tempomatem to by mi zależało. Że nie działa to olałem temat i nie mam rozpoznawania. ( był ktoś na forum co potrafi to aktywowac;-)
Spinner
Posty: 689
Rejestracja: 25 cze 2020, 11:25

Re: Rozpoznawanie znaków.

Post autor: Spinner »

Na niemieckim forum T-Roc'a, jeden z forumowiczów relacjonuje, iż na jego zapytanie, serwis odpowiedział, że hardware zabudowane w jego modelu "Active" rok modelowy 22, nie umożliwia włączenia funkcji rozpoznawania znaków (VZE). Jednakże okazuje się, że wbrew stanowisku serwisu, przy użyciu OBD, taka możliwość istnieje i podaje on procedurę: https://www.t-rocforum.de/threads/verke ... even.1287/
Wachacz
Posty: 510
Rejestracja: 27 wrz 2021, 18:22

Re: Rozpoznawanie znaków.

Post autor: Wachacz »

Ziomekatomek pisze: 25 sty 2022, 16:44 Rozpoznawanie znaków było chyba w standardzie dla wersji Premium.
Chyba masz rację ja mam wersję Premium nie było w opisie auta opcji rozpoznawania znaków jak zamawiałem a jednak mam rozpoznawanie znaków i mogę to ustawiać w menu Asystenci.
paulr
Posty: 490
Rejestracja: 25 maja 2018, 3:54

Re: Rozpoznawanie znaków.

Post autor: paulr »

Wachacz pisze: 26 sty 2022, 2:24
Ziomekatomek pisze: 25 sty 2022, 16:44 Rozpoznawanie znaków było chyba w standardzie dla wersji Premium.
Chyba masz rację ja mam wersję Premium nie było w opisie auta opcji rozpoznawania znaków jak zamawiałem a jednak mam rozpoznawanie znaków i mogę to ustawiać w menu Asystenci.
masz nawigację?
Spinner
Posty: 689
Rejestracja: 25 cze 2020, 11:25

Re: Rozpoznawanie znaków.

Post autor: Spinner »

Ziomekatomek pisze: 25 sty 2022, 16:44 Rozpoznawanie znaków było chyba w standardzie dla wersji Premium.
Czy masz rozpoznawanie znaków za pośrednictwem kamerki czy jest to wyświetlanie znaków zapisanych w bazie nawigacji?
Ziomekatomek
Posty: 243
Rejestracja: 22 sie 2021, 12:57

Re: Rozpoznawanie znaków.

Post autor: Ziomekatomek »

Ja mam Advance. Rozpoznawanie znaków nie znajdowało się na liście moich potrzeb. Z tego co pamiętam, to sprzedawca wymienił rozpoznawanie znaków jako jedną z różnic pomiędzy wersjami wyposażeniowymi i nie wspominał nic o potrzebie dokupienia nawigacji.
Wachacz
Posty: 510
Rejestracja: 27 wrz 2021, 18:22

Re: Rozpoznawanie znaków.

Post autor: Wachacz »

paulr pisze: 26 sty 2022, 4:33
Wachacz pisze: 26 sty 2022, 2:24
Ziomekatomek pisze: 25 sty 2022, 16:44 Rozpoznawanie znaków było chyba w standardzie dla wersji Premium.
Chyba masz rację ja mam wersję Premium nie było w opisie auta opcji rozpoznawania znaków jak zamawiałem a jednak mam rozpoznawanie znaków i mogę to ustawiać w menu Asystenci.
masz nawigację?
Oczywiście że mam nawigację nie widziałem wersji Premium bez nawigacji może Ty widziałeś ?.
ODPOWIEDZ