T-roc 1.0 zabrudzenia na fotelu

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Przemzan
Posty: 27
Rejestracja: 10 sie 2023, 14:57

T-roc 1.0 zabrudzenia na fotelu

Post autor: Przemzan »

Hej, jaki środek lub sposób polecacie do czyszczenia lekkich zabrudzeń na fotelu materiałowym auta? Próbowałem zabrudzenie przetrzeć wilgotną chusteczką ale nie podziałało i został dodatkowo ślad po wodzie. Pozdrawiam
zmorka99
Posty: 54
Rejestracja: 16 kwie 2023, 17:45

Re: T-roc 1.0 zabrudzenia na fotelu

Post autor: zmorka99 »

tylko i wyłącznie odkurzacz piorący, szmatką czy szczotką narobisz syfu, brud będziesz tylko wcierał, a pod wpływem wody wyjdzie większa plama, natomiast odkurzacz piorący wyciągnie to wszystko z fotele, pamiętaj że jak pierzesz to pierz cały element np siedzisko czy oparcie, tylko całe nie kawałek
Przemzan
Posty: 27
Rejestracja: 10 sie 2023, 14:57

Re: T-roc 1.0 zabrudzenia na fotelu

Post autor: Przemzan »

zmorka99 pisze: 12 paź 2023, 13:09 tylko i wyłącznie odkurzacz piorący, szmatką czy szczotką narobisz syfu, brud będziesz tylko wcierał, a pod wpływem wody wyjdzie większa plama, natomiast odkurzacz piorący wyciągnie to wszystko z fotele, pamiętaj że jak pierzesz to pierz cały element np siedzisko czy oparcie, tylko całe nie kawałek
Dziękuję bardzo za poradę! Poszukam takiego odkurzacza na jakiejś samoobsługowej myjni w Warszawie.
zmorka99
Posty: 54
Rejestracja: 16 kwie 2023, 17:45

Re: T-roc 1.0 zabrudzenia na fotelu

Post autor: zmorka99 »

niestety raczej na samoobsługowej nie znajdziesz, ale z pewnością możesz wypożyczyć taki odkurzacz
Spinner
Posty: 691
Rejestracja: 25 cze 2020, 11:25

Re: T-roc 1.0 zabrudzenia na fotelu

Post autor: Spinner »

Przemzan pisze: 12 paź 2023, 12:43 Hej, jaki środek lub sposób polecacie do czyszczenia lekkich zabrudzeń na fotelu materiałowym auta? Próbowałem zabrudzenie przetrzeć wilgotną chusteczką ale nie podziałało i został dodatkowo ślad po wodzie. Pozdrawiam
Nie kombinuj, bo i tak, skończy się na praniu tapicerki u profesjonalisty.
zmorka99
Posty: 54
Rejestracja: 16 kwie 2023, 17:45

Re: T-roc 1.0 zabrudzenia na fotelu

Post autor: zmorka99 »

Niekoniecznie profesjonalisty, kilka lat temu kupiłem sobie karchera puzzi 8/1 i sam sobie ogarniam wszystkie auta, o kanapach w domu nie wspomnę :)
do tego najlepszy środek Heavy Duty carpet cleaner (taki z psem) i nie ma plamy żeby nie zeszła (oczywiście są ekstremalne przypadki), to samo z ozonatorem, sam sobie ozonuję klimatyzację i wentylację od kilku lat, jak ktoś z okolic Kłodzka to zapraszam, udostępnię na miejscu za czekoladę :)
Galux20
Posty: 425
Rejestracja: 29 paź 2022, 9:40

Re: T-roc 1.0 zabrudzenia na fotelu

Post autor: Galux20 »

Ja się piszę, okolice Śnieżnika to nasze rodzinne miejsce do wyjazdow
1.5 DSG 6,0 spalanie
Spinner
Posty: 691
Rejestracja: 25 cze 2020, 11:25

Re: T-roc 1.0 zabrudzenia na fotelu

Post autor: Spinner »

zmorka99 pisze: 12 paź 2023, 19:32 Niekoniecznie profesjonalisty, kilka lat temu kupiłem sobie karchera puzzi 8/1 i sam sobie ogarniam wszystkie auta, o kanapach w domu nie wspomnę :)
do tego najlepszy środek Heavy Duty carpet cleaner (taki z psem) i nie ma plamy żeby nie zeszła (oczywiście są ekstremalne przypadki), to samo z ozonatorem, sam sobie ozonuję klimatyzację i wentylację od kilku lat, jak ktoś z okolic Kłodzka to zapraszam, udostępnię na miejscu za czekoladę :)
Jak się ma takiego karchera to już można uchodzić za profesjonalistę. Przynajmniej w porównaniu z "wilgotną chusteczką".
zmorka99
Posty: 54
Rejestracja: 16 kwie 2023, 17:45

Re: T-roc 1.0 zabrudzenia na fotelu

Post autor: zmorka99 »

Galux20 pisze: 12 paź 2023, 20:01 Ja się piszę, okolice Śnieżnika to nasze rodzinne miejsce do wyjazdow
zawsze możemy się jakoś umówić ;)
Galux20
Posty: 425
Rejestracja: 29 paź 2022, 9:40

Re: T-roc 1.0 zabrudzenia na fotelu

Post autor: Galux20 »

Masz piękne tereny pod każdy rodzaj rowerów.
Ja lubię się pomęczyć od złotego stoku do Lądka, Puchaczówką obok czarnej góry.
Pod kletnem obowiązkowo pstrąg, ewentualnie lokalny browar w Kamienicy.
Kusi mnie , żeby właśnie zrobić trasę trocem testowo do ladka
1.5 DSG 6,0 spalanie
ODPOWIEDZ