Moment automatycznego włączenia świateł mijania

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Awatar użytkownika
JacK666
Posty: 191
Rejestracja: 20 maja 2023, 20:14

Moment automatycznego włączenia świateł mijania

Post autor: JacK666 »

W konfiguracji samochodu mamy mozliwość ustawienia: Wcześnie, Średnio, Późno.
Wydaje mi się, że "Późno" oznacza, że światła się włączą samoczynnie jak będzie bardziej lub dłużej ciemno.
Mam cały czas równolegle golfa VII Sportsvana i tam jest takie samo menu i jest tak samo ustawione ale w t-rocu światla się włączają sporo wcześniej czyli gdy jest dużo bardziej jasno.

Nie pytałem jeszcze w ASO ale może posiadacie wiedzę czy czy jest to jeszcze możliwe do ustawienia gdzieś z poziomu komputera?
Obecnie nawet w taki dzień jak dzisiaj czyli słońce zza chmur to wjeżdzając w zacienione miejsce typu drzewa nad drogą światła się zapalają a za chwilę po wyjeździe gasną. Sportsvan w takich wypadkach nie reaguje.

I drugie pytanie czy w t-rocu nie ma takiej funkjonalności, że gdy w słoneczny dzień jedzie się pod słońce a światła sa w trybie auto to gdy słońce jest naprawdę ostre z przodu to zegary świecą mocniej. W Sportsvanie coś takiego jest ale tam są zegary analogowe i być może to bardziej jest dostrzegalne bo tam to ewidentnie jest widoczne.
R-line 2023, 1.5 manual, komfort, led plus, beats, kamera, 18 cali, easy open, keyless
Awatar użytkownika
Y@rek
Posty: 101
Rejestracja: 30 gru 2022, 21:20

Re: Moment automatycznego włączenia świateł mijania

Post autor: Y@rek »

Wydaje mi się, że opcja Wcześnie, Średnio, Późno dotyczy automatu zmieniającego światła drogowe na mijania (?) Nie sprawdzałem jeszcze tego na samochodach jadących z przeciwka, więc może to nie to.
Galux20
Posty: 425
Rejestracja: 29 paź 2022, 9:40

Re: Moment automatycznego włączenia świateł mijania

Post autor: Galux20 »

Raczej tak.
Przy okazji te podstawowe kędy są niezle
1.5 DSG 6,0 spalanie
ODPOWIEDZ