T-Roc 1,5 TSI 2019

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
szymek
Posty: 2
Rejestracja: 23 paź 2023, 21:28

T-Roc 1,5 TSI 2019

Post autor: szymek »

witam,

mam taki problem i dylemat, posiadam m.in. t-roc z 2019, ma odblokowane przez serwis bezprzewodową obsługę głosową, natomiast kwapi mnie brak możliwości połączenia telefon bezprzewodowo do android auto lub carplay :( czy ktoś borykał się z takim problemem i jakoś udało mu się go rozwiązać?
android auto i carplay działa tylko po kablu.

dziękuję za odp.

Pozdrawiam
szymek
bigkaban
Posty: 27
Rejestracja: 10 maja 2023, 10:37

Re: T-Roc 1,5 TSI 2019

Post autor: bigkaban »

radio musi miec wifi 5ghz wiec wymiana radia na poczatek.. czy warto? baterie zre jak glupi i tak zawsze podlaczam do kabla
Awatar użytkownika
JacK666
Posty: 191
Rejestracja: 20 maja 2023, 20:14

Re: T-Roc 1,5 TSI 2019

Post autor: JacK666 »

Do drugiego samochodu, który ma standardowo AA tylko po kablu zastosowałem takie małe coś :-) co nazywa się Wireless Mini Auto Box Android zakupione w pewnym odleglym kraju za całe 75 pln.
Mała czarna kostka podłączana do gniazda usb w samochodzie tam gdzie podłącza się normalnie kabel usb od telefonu.
Po uruchomieniu łączymy się z tym czymś po bt i wtedy telefon widzi AA w samochodzie tak jakby był połączony bezprzewodowo.
Normalnie konfigurujemy AA w samochodzie i telefonie i wszystko działa identycznie jak AA w t-rocu po liftingu w roku 2022.
Oczywiście telefon musi mieć androida w wersji 11 bo od tej wersji jest AA bezprzewodowy.

Co do zużycia baterii to mam dosyć słaby telefon, w sensie procesora, oraz baterię 5000 mAh i po 3 godzinach używania AA zostaje ok. 40% baterii.
Więc dramatu nie ma.
Na długie trasy podłączam telefon do normalnej ładowarki włożonej do gniazda zapalniczki z racji tego, że od liftingu w konsoli środkowej są już tylko gniazda usb-C dużo delikatniejsze od dużego usb.
R-line 2023, 1.5 manual, komfort, led plus, beats, kamera, 18 cali, easy open, keyless
Ziomekatomek
Posty: 243
Rejestracja: 22 sie 2021, 12:57

Re: T-Roc 1,5 TSI 2019

Post autor: Ziomekatomek »

Nie musi mieć androida 11, żeby działało bezprzewodowo, ale to temat na osobny wątek.
zmorka99
Posty: 54
Rejestracja: 16 kwie 2023, 17:45

Re: T-Roc 1,5 TSI 2019

Post autor: zmorka99 »

u mnie stary model telefonu musi iść po kablu żeby mieć wszystkie funkcje na radiu, nowy samsung bez problemu bezprzewodowo wszystko działa, to samo mam w motocyklu Honda, nowy telefon działa z Honda Road Sync stara ni chu chu
Spinner
Posty: 691
Rejestracja: 25 cze 2020, 11:25

Re: T-Roc 1,5 TSI 2019

Post autor: Spinner »

zmorka99 pisze: 26 paź 2023, 12:35 u mnie stary model telefonu musi iść po kablu żeby mieć wszystkie funkcje na radiu, nowy samsung bez problemu bezprzewodowo wszystko działa, to samo mam w motocyklu Honda, nowy telefon działa z Honda Road Sync stara ni chu chu
Coś w tym jest, może to nie tylko kwestia wieku modelu. Moje doświadczenie jest takie, że samsung bezproblemowo "współpracuje" ze wszystkimi urządzeniami, podczas gdy wiele modeli, innych producentów, nawet tych bardziej premium, sprawiają często problemy.
ODPOWIEDZ