Jak sprawdzić stan akumulatora

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
gregor36
Posty: 73
Rejestracja: 18 lis 2018, 12:19

Jak sprawdzić stan akumulatora

Post autor: gregor36 »

Witam znalazłem filmik jak gość w VW golf7 sprawdza stan akumulatora

Oto link https://youtu.be/PyUttH5FH7Y

Czy w troch da się to sprawdzić bo jako taki nie ma przycisku wymienionego w filmiku
1.5 TSI Premium,manual
Radio
Posty: 143
Rejestracja: 28 wrz 2022, 18:49
Lokalizacja: Małe senne miasteczko na Pomorzu Zachodnim.

Re: Jak sprawdzić stan akumulatora

Post autor: Radio »

Nie mylić stanu akumulatora ze stanem jego naładowania, co widać na filmiku,gościu wprowadza w błąd oglądających.
Spinner
Posty: 691
Rejestracja: 25 cze 2020, 11:25

Re: Jak sprawdzić stan akumulatora

Post autor: Spinner »

Radio pisze: 28 paź 2023, 15:53 Nie mylić stanu akumulatora ze stanem jego naładowania, co widać na filmiku,gościu wprowadza w błąd oglądających.
Dlaczego wprowadza w błąd? Przecież na wyświetlaczu pokazuje się "SOC" i jest to jednoznaczne.
Braders
Posty: 146
Rejestracja: 22 cze 2022, 18:03

Re: Jak sprawdzić stan akumulatora

Post autor: Braders »

SOC to nie SOH
Spinner
Posty: 691
Rejestracja: 25 cze 2020, 11:25

Re: Jak sprawdzić stan akumulatora

Post autor: Spinner »

Spinner pisze: 28 paź 2023, 16:44
Radio pisze: 28 paź 2023, 15:53 Nie mylić stanu akumulatora ze stanem jego naładowania, co widać na filmiku,gościu wprowadza w błąd oglądających.
Dlaczego wprowadza w błąd? Przecież na wyświetlaczu pokazuje się "SOC" i jest to jednoznaczne. Ponadto jak się pofatygujemy i przeczytamy opis to widzimy, że wszystko jest OK. Ponadto, poniżej, w komentarzach gościu przeprasza za przejęzyczenie.
marcin255
Posty: 495
Rejestracja: 09 cze 2021, 20:04
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak sprawdzić stan akumulatora

Post autor: marcin255 »

Są specjalistyczne serwisy, podpinają coś i sprawdzają , koszt 20 zł. Na tej podstawie reklamowałem aku w moim, bo po roku odmówił współpracy. Okazało się ,że był uszkodzony od początku.
Zamówiony 09.06 -T-Roc 2.0 TSI Premium Sport+ bajery
12.10 produkcja 13.10 na statek 25.10 w Poznaniu. 29.10 dostarczony pod salon.
Odebrany 08.11.21
204 KM 360 Nm DSG mod
Obrazek
Spinner
Posty: 691
Rejestracja: 25 cze 2020, 11:25

Re: Jak sprawdzić stan akumulatora

Post autor: Spinner »

marcin255 pisze: 30 paź 2023, 8:39 Są specjalistyczne serwisy, podpinają coś i sprawdzają , koszt 20 zł. Na tej podstawie reklamowałem aku w moim, bo po roku odmówił współpracy. Okazało się ,że był uszkodzony od początku.
Będę musiał się sprawdzić moje aku. Też mam 2.0 i też odbierałem w X 2020. Ostatnio na przeglądzie zameldowali mi, że wszystko OK ale powinienem podładować akumulator, co mnie trochę zdziwiło, bo autko jeżdżone, garażowane a aura cieplutka.
marcin255
Posty: 495
Rejestracja: 09 cze 2021, 20:04
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak sprawdzić stan akumulatora

Post autor: marcin255 »

Mi po roku tak padł że nawet przy otwieraniu światła w kabinie nie zapalał. ASO stwierdziło że jest ok tylko lekko go trzeba podładować.W niezależnym serwisie podjęli próby reanimacji ale nic z tego i po drobnej awanturze VW wymienił.
Zamówiony 09.06 -T-Roc 2.0 TSI Premium Sport+ bajery
12.10 produkcja 13.10 na statek 25.10 w Poznaniu. 29.10 dostarczony pod salon.
Odebrany 08.11.21
204 KM 360 Nm DSG mod
Obrazek
Awatar użytkownika
JacK666
Posty: 191
Rejestracja: 20 maja 2023, 20:14

Re: Jak sprawdzić stan akumulatora

Post autor: JacK666 »

Nie wiem czy nie jest to w przypadku VW jakis większy problem ale w Sportsvanie kupionym w 2016 roku fabryczny akumulator padł po 3 latach tj. pewnego dnia po prostu rano nie odpalił, kupiłem nowy, z którym stało sie to samo po kolejnych 3 latach. Czyli każdy wytrzymał jakieś 40 tys.
Auto stało w ogrzewanym garażu.
Obecnie jest kolejny akumulator i akurat parę dni temu był sprawdzany i był lekko niedoładowany.
Na którymś przeglądzie, gdy był jeszcze ten akumulator fabryczny, też dostałem info od ASO, żeby doładować akumulator. W moim przypadku to samochód jeździł głównie na krótkich miejskich odcinkach więc akurat to mnie nie zdziwiło.

W t-rocu mam po prostu zamiar profilaktycznie co jakiś czas sprawdzać i ewentualnie doładowywać akumulator.

Nigdy nie miałem czegoś takiego w innych nowych samochodach tam akumulatory wytrzymywały po 6-7 lat i pewnie jeszcze trochę u kolejnego właściciela
R-line 2023, 1.5 manual, komfort, led plus, beats, kamera, 18 cali, easy open, keyless
Spinner
Posty: 691
Rejestracja: 25 cze 2020, 11:25

Re: Jak sprawdzić stan akumulatora

Post autor: Spinner »

JacK666 pisze: 31 paź 2023, 7:58 Nie wiem czy nie jest to w przypadku VW jakis większy problem ale w Sportsvanie kupionym w 2016 roku fabryczny akumulator padł po 3 latach tj. pewnego dnia po prostu rano nie odpalił, kupiłem nowy, z którym stało sie to samo po kolejnych 3 latach. Czyli każdy wytrzymał jakieś 40 tys.
Auto stało w ogrzewanym garażu.
Obecnie jest kolejny akumulator i akurat parę dni temu był sprawdzany i był lekko niedoładowany.
Na którymś przeglądzie, gdy był jeszcze ten akumulator fabryczny, też dostałem info od ASO, żeby doładować akumulator. W moim przypadku to samochód jeździł głównie na krótkich miejskich odcinkach więc akurat to mnie nie zdziwiło.

W t-rocu mam po prostu zamiar profilaktycznie co jakiś czas sprawdzać i ewentualnie doładowywać akumulator.

Nigdy nie miałem czegoś takiego w innych nowych samochodach tam akumulatory wytrzymywały po 6-7 lat i pewnie jeszcze trochę u kolejnego właściciela
Dokładnie! Taka sama refleksja mnie naszła. W innych autach, które ujeżdżałem kłopoty z aku występowały po jakichś 6-7 latach! Nawet tych, które garażowałem "pod chmurką". Może jakaś lipa z alternatorem i osprzętem? Chyba taka polityka VW: sparen, sparen und sparen" na każdym kroku.
ODPOWIEDZ