Samosciemniajace lusterko wsteczne

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Radio
Posty: 143
Rejestracja: 28 wrz 2022, 18:49
Lokalizacja: Małe senne miasteczko na Pomorzu Zachodnim.

Re: Samosciemniajace lusterko wsteczne

Post autor: Radio »

makeć pisze: 02 lis 2023, 23:22 czasami widzę na tym forum wypowiedzi ludzi, którzy ostatnio jeździli chyba maluszkami :D Pozdr
Prawda, wypowiedzi, żale i pretensje odnośnie nowych aut czasami powalają na kolana, ale cóż, taki mamy klimat że spodziewamy się super auta za niską cenę, a wydanie 120/150 tys zł niestety tego nie zapewni.
Awatar użytkownika
Y@rek
Posty: 101
Rejestracja: 30 gru 2022, 21:20

Re: Samosciemniajace lusterko wsteczne

Post autor: Y@rek »

Galux20 pisze: 29 paź 2023, 15:04 Przy stacji pewnie wyłapał ich lampę, drugi przypadek
,nie mam wytłumaczenia.
Przy zakupie auta automatyczne długie są dla mnie tak samo ważne jak autohold i prawie tak samo ważne jak
DSG.
A propos autohold'u. Ten hamulec to coś w rodzaju hamulca ręcznego, prawda? Ale, czy po jego "zaciągnięciu" muszą świecić się tylne światła hamowania? T-Roc jest moim pierwszym automatem. Wcześniej pamiętam, że stojąc na skrzyżowaniach lub w korkach zawsze raziły mnie światła stopu w samochodach stojących przede mną. A teraz sam świecę po oczach innym. Czy te światła muszą tak działać?
Awatar użytkownika
JacK666
Posty: 191
Rejestracja: 20 maja 2023, 20:14

Re: Samosciemniajace lusterko wsteczne

Post autor: JacK666 »

Autohold nie jest tylko w automatach ale takze w samochodach ze skrzynią manualną.
Co do zasady wyręcza od trzymaniu wciśniętego hamulca nożnego, zastępuje go.
W manualu da się tak zatrzymać by nie zadziałał autohold w automacie chyba nie da się bo bez nogi na hamulcu będzie pełzał do przodu więc i tak trzeba trzymać nogę na hamulcu a więc świecić stopami.
R-line 2023, 1.5 manual, komfort, led plus, beats, kamera, 18 cali, easy open, keyless
Galux20
Posty: 425
Rejestracja: 29 paź 2022, 9:40

Re: Samosciemniajace lusterko wsteczne

Post autor: Galux20 »

Te światła to mały minusik autoholda, pozostałe właściwości to wielki plus
1.5 DSG 6,0 spalanie
Braders
Posty: 146
Rejestracja: 22 cze 2022, 18:03

Re: Samosciemniajace lusterko wsteczne

Post autor: Braders »

Ja nie widzę plusów autholda w wykonaniu VW. W poprzedni aucie na stromych podjazdach auto delikatnie trzymało ciśnienie w układzie i delikatnie ruszało. VW zaciąga elektryczny ręczny i ruszenie odbywa się z żabim skokiem. Po pierwszych dwóch dniach go wyłączyłem. Przed rondem lub na światłach to samo.
Galux20
Posty: 425
Rejestracja: 29 paź 2022, 9:40

Re: Samosciemniajace lusterko wsteczne

Post autor: Galux20 »

No plusem jest to , że nie trzeba zaciągać ręcznego.
Jakoś mi nic nie przeszkadza w działaniu.. oczywiście każdy jest uczulony na coś innego
1.5 DSG 6,0 spalanie
Awatar użytkownika
JacK666
Posty: 191
Rejestracja: 20 maja 2023, 20:14

Re: Samosciemniajace lusterko wsteczne

Post autor: JacK666 »

Braders pisze: 04 lis 2023, 12:10 Ja nie widzę plusów autholda w wykonaniu VW. W poprzedni aucie na stromych podjazdach auto delikatnie trzymało ciśnienie w układzie i delikatnie ruszało. VW zaciąga elektryczny ręczny i ruszenie odbywa się z żabim skokiem. Po pierwszych dwóch dniach go wyłączyłem. Przed rondem lub na światłach to samo.
To chyba przy DSG tak jest bo przy normalnej manualnej skrzyni ruszanie z zaciągniętego autohold odbywa się płynnie, układ jest wyłączany na samym początku zwalniania sprzęgła więc ruszanie odbywa się bez żadnych szarpnięć.
Dodatkowo można przed samym ruszeniem stojąc na autohold delikatnie zwolnić sprzegło (dosłownie i 2-3 cm) i autohold się wyłączy a dopiero potem normalnie zwolnić sprzegło dalej.
Tak samo jak zatrzymując się wystarczy się zatrzymać i nie trzymać hamulaca za długo jak już amochód stoi by autohold się nie włączył.
Mając już kolejny samochód z autohold nie wyobrażam sobie jazdy bez tego układu.
Podobnie jak kiedyś hill holder to musi być obowiązkowe wyposażenie samochodu.
R-line 2023, 1.5 manual, komfort, led plus, beats, kamera, 18 cali, easy open, keyless
marcin255
Posty: 495
Rejestracja: 09 cze 2021, 20:04
Lokalizacja: Wrocław

Re: Samosciemniajace lusterko wsteczne

Post autor: marcin255 »

Przy DSG nie problemów przy ruszaniu ,ani na płaskim ani pod górkę
Zamówiony 09.06 -T-Roc 2.0 TSI Premium Sport+ bajery
12.10 produkcja 13.10 na statek 25.10 w Poznaniu. 29.10 dostarczony pod salon.
Odebrany 08.11.21
204 KM 360 Nm DSG mod
Obrazek
Galux20
Posty: 425
Rejestracja: 29 paź 2022, 9:40

Re: Samosciemniajace lusterko wsteczne

Post autor: Galux20 »

Marcin ta średnia z miasta?
Bo jeśli tak , t0 te 2tsi jest oszczędne.
1.5 DSG 6,0 spalanie
marcin255
Posty: 495
Rejestracja: 09 cze 2021, 20:04
Lokalizacja: Wrocław

Re: Samosciemniajace lusterko wsteczne

Post autor: marcin255 »

Średnia z 28 tys km
Zamówiony 09.06 -T-Roc 2.0 TSI Premium Sport+ bajery
12.10 produkcja 13.10 na statek 25.10 w Poznaniu. 29.10 dostarczony pod salon.
Odebrany 08.11.21
204 KM 360 Nm DSG mod
Obrazek
ODPOWIEDZ