nadkole

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Awatar użytkownika
JacK666
Posty: 191
Rejestracja: 20 maja 2023, 20:14

Re: nadkole

Post autor: JacK666 »

Spinner pisze: 14 lis 2023, 22:44 Nie jestem jedynym, który dramatyzuje.
Poniżej reakcja pewnego, niemieckiego mechanika:
Jako mechanik, który w swojej karierze miał do reparowania wiele (aut) muszę stwierdzić, że w T-Roc nazbierało się wyjątkowo dużo ziemi. Tu kilka zdjęć:
Było łącznie na pewno 2 kg brudów, z którymi jeździło się na spacer.
Dlatego nie powinno się dziwić, kiedy dojdzie do KOROZJI pomiędzy progiem a błotnikiem. A więc jeżeli ma się sposobność to trzeba zaryzykować tam rzut oka i od czasu do czasu wyczyścić."
https://www.t-rocforum.de/threads/erdre ... e_vignette
2 kg to nie dużo po przebiegu 181 tys. km ;-)
R-line 2023, 1.5 manual, komfort, led plus, beats, kamera, 18 cali, easy open, keyless
Spinner
Posty: 691
Rejestracja: 25 cze 2020, 11:25

Re: nadkole

Post autor: Spinner »

JacK666 pisze: 15 lis 2023, 22:34
Spinner pisze: 14 lis 2023, 22:44 Nie jestem jedynym, który dramatyzuje.
Poniżej reakcja pewnego, niemieckiego mechanika:
Jako mechanik, który w swojej karierze miał do reparowania wiele (aut) muszę stwierdzić, że w T-Roc nazbierało się wyjątkowo dużo ziemi. Tu kilka zdjęć:
Było łącznie na pewno 2 kg brudów, z którymi jeździło się na spacer.
Dlatego nie powinno się dziwić, kiedy dojdzie do KOROZJI pomiędzy progiem a błotnikiem. A więc jeżeli ma się sposobność to trzeba zaryzykować tam rzut oka i od czasu do czasu wyczyścić."
https://www.t-rocforum.de/threads/erdre ... e_vignette
2 kg to nie dużo po przebiegu 181 tys. km ;-)
Chyba mają czyściejsze drogi. Ja 2 kg mam po 2 latach. Jak mi się auto zacznie przechylać na przód to wyczyszczę.
Awatar użytkownika
JacK666
Posty: 191
Rejestracja: 20 maja 2023, 20:14

Re: nadkole

Post autor: JacK666 »

Akurat byłem dzisiaj na myjni bezdotykowej i spokojnie daje się te zakamarki wypłukać bo od spodu to nie jest szczelne.
Jak sie leje od góry przez te otwowry wodę pod cisnieniem to dołem woda wypływa bez żadnego problemu.
Więc wg. mnie warto o tym pamiętać by co jakiś czas po prostu przełukać te miejsce by nie pozwolić na wieloletnie gromadzenie się błota w tym miejscu.
R-line 2023, 1.5 manual, komfort, led plus, beats, kamera, 18 cali, easy open, keyless
Spinner
Posty: 691
Rejestracja: 25 cze 2020, 11:25

Re: nadkole

Post autor: Spinner »

JacK666 pisze: 16 lis 2023, 15:11 Akurat byłem dzisiaj na myjni bezdotykowej i spokojnie daje się te zakamarki wypłukać bo od spodu to nie jest szczelne.
Jak sie leje od góry przez te otwowry wodę pod cisnieniem to dołem woda wypływa bez żadnego problemu.
Więc wg. mnie warto o tym pamiętać by co jakiś czas po prostu przełukać te miejsce by nie pozwolić na wieloletnie gromadzenie się błota w tym miejscu.
Jeżeli takie płukanie funkcjonuje to OK, ale mimo wszystko rozwiązanie konstrukcyjne do d. Kiedyś czytałem w Auto Świat (niestety teraz ten artykuł jest dostępny z prenumeratą), że T-Roc dostał w rankingu zabezpieczenia antykorozyjnego tylko 2 gwiazdki (golf i Tiguan 4 gwiazdki) i zalecenie wykonania dodatkowego zabezpieczenia, właśnie ze względu na miejsca w których zbiera się wilgotny brud. Zastanawiałem gdzie są te miejsca? Teraz już wiem gdzie jest jedno, ale gdzie pozostałe?
Spinner
Posty: 691
Rejestracja: 25 cze 2020, 11:25

Re: nadkole

Post autor: Spinner »

Spinner pisze: 16 lis 2023, 16:59
JacK666 pisze: 16 lis 2023, 15:11 Akurat byłem dzisiaj na myjni bezdotykowej i spokojnie daje się te zakamarki wypłukać bo od spodu to nie jest szczelne.
Jak sie leje od góry przez te otwowry wodę pod cisnieniem to dołem woda wypływa bez żadnego problemu.
Więc wg. mnie warto o tym pamiętać by co jakiś czas po prostu przełukać te miejsce by nie pozwolić na wieloletnie gromadzenie się błota w tym miejscu.
Jeżeli takie płukanie funkcjonuje to OK, ale mimo wszystko rozwiązanie konstrukcyjne do d. Kiedyś czytałem w Auto Świat (niestety teraz ten artykuł jest dostępny z prenumeratą), że T-Roc dostał w rankingu zabezpieczenia antykorozyjnego tylko 2 gwiazdki (golf i Tiguan 4 gwiazdki) i zalecenie wykonania dodatkowego zabezpieczenia, właśnie, między innymi, ze względu na miejsca w których zbiera się wilgotny brud. Zastanawiałem gdzie są te miejsca? Teraz już wiem gdzie jest jedno, ale gdzie pozostałe?
Spinner
Posty: 691
Rejestracja: 25 cze 2020, 11:25

Re: nadkole

Post autor: Spinner »

Byłem dziś w ASO na serwisie olejowym i pomyślałem sobie sobie, że jak autko będzie na podnośniku to może przy tej okazji da się wygarnąć to błoto z zakamarków zderzaka. Kwestia odkręcenia chyba dwóch blachowkrętów i lekkiego odchylenia nadkola - robocizny max15 minut. Owszem, serwis zgodził się na taką usługę - cena 580 zł !! Może to niezbyt kulturalne z mojej strony, ale nie mogłem się powstrzymać żeby nie parsknąć śmiechem na takie dictum. "Volks-wagen", jak nazwa wskazuje, auto dla ludu.
ODPOWIEDZ