T-Roc, system multimedialny i wznawianie odtwarzania

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Galux20
Posty: 425
Rejestracja: 29 paź 2022, 9:40

Re: T-Roc, system multimedialny i wznawianie odtwarzania

Post autor: Galux20 »

Uważam , że od tego są jazdy testowe,żeby wyłapać minusy auta.
Ja zrobiłem około 500km przed zamówieniem.
Taigo, crossem ,trociem, polowką.
Jeśli chodzi o dsg. To też dla mnie zagadka

Jest jednak tryb sport,manuał,są łopatki

W sumie to dobre auto, ponieważ największe problemy tego auta to
Wycieraczki
Dziwnie działające DSG ,jednak działające.
Ograniczona ilość plików muzyki
1.5 DSG 6,0 spalanie
smoq
Posty: 18
Rejestracja: 25 lis 2023, 14:47

Re: T-Roc, system multimedialny i wznawianie odtwarzania

Post autor: smoq »

smoq pisze: 26 lis 2023, 15:20 Podejrzewam, że może to mieć związek w tym, że zatrzymując się obroty spadają do 1400 a nawet 1350 obr./s. W trybie S obroty trzymane są dłużej, ale w końcu i tak spadają do podanej wyżej wartości. Przy delikatnym obchodzeniu się z pedałem gazu daje znać o sobie turbodziura. Przy ostrzejszym wciśnięciu gwałtownie wzrasta moment obrotowy i koła mielą w miejscu.

Oczywisty lapsus. Wolne obroty to około 800 na minutę. 1350-1400 to obroty jakie skrzynia stara się trzymać przy spokojnej jeździe.
smoq
Posty: 18
Rejestracja: 25 lis 2023, 14:47

Re: T-Roc, system multimedialny i wznawianie odtwarzania

Post autor: smoq »

Galux20 pisze: 26 lis 2023, 17:07 Uważam , że od tego są jazdy testowe,żeby wyłapać minusy auta.
Ja zrobiłem około 500km przed zamówieniem.
Taigo, crossem ,trociem, polowką.
Jeśli chodzi o dsg. To też dla mnie zagadka

Jest jednak tryb sport,manuał,są łopatki

W sumie to dobre auto, ponieważ największe problemy tego auta to
Wycieraczki
Dziwnie działające DSG ,jednak działające.
Ograniczona ilość plików muzyki
Musiałeś mieć jakieś znajomości. 500 km to jakiś tydzień jazdy. Normalnie nie dostaniesz samochodu na taki czas. Jazdy próbne odbywają się zwykle z udziałem pracownika dealera.

A łopatki? To po co automat? Lepszy już manual, przy którym działają automatyzmy wypracowane przez wiele lat jazdy. W przypadku łopatek trzeba je wypracować.

Mniejsza o to, na szczęście nie muszę tym czymś jeździć na co dzień.
Radio
Posty: 143
Rejestracja: 28 wrz 2022, 18:49
Lokalizacja: Małe senne miasteczko na Pomorzu Zachodnim.

Re: T-Roc, system multimedialny i wznawianie odtwarzania

Post autor: Radio »

pshemus pisze: 26 lis 2023, 16:22 U mnie ze skrzynią jest odwrotnie - gwałtowne dodanie gazu przy wyprzedzaniu powoduje za dużą redukcję, wejście na obroty i brak momentu...
Miałem przez to problem z jednym z ćwiczeń na kursie bezpiecznej jazdy - w szybkim slalomie po wyprostowaniu kół należy dodać gazu żeby pracować balansem auta - z DSG było to prawie niemożliwe, bo zanim zareagował na gaz to już należało odpuszczać. W trybie sport było minimalnie lepiej.
Próbowałeś zmieniać biegi łopatkami przy kierownicy? co prawda mam 4x4 i silnik 2 litry ale nie mam żadnych tych problemów o których piszecie.
Galux20
Posty: 425
Rejestracja: 29 paź 2022, 9:40

Re: T-Roc, system multimedialny i wznawianie odtwarzania

Post autor: Galux20 »

4x4 i tyle w temacie.
Mi ostatnio dali auto z napędem ultra x4.
Jeżdżę na codzien tym samym modelem ale na jedną oś.
Jednak duży plus w jeździe, typu ronda, podporządkowana.
Nie mam żadnych znajomosci

Radio masz także lepsze zawieszenie z tylu

Jeśli chodzi o motoryzację, jak już coś kupię to staram się cieszyć zakupem.
1.5 DSG 6,0 spalanie
smoq
Posty: 18
Rejestracja: 25 lis 2023, 14:47

Re: T-Roc, system multimedialny i wznawianie odtwarzania

Post autor: smoq »

Galux20 pisze: 26 lis 2023, 18:51 Jeśli chodzi o motoryzację, jak już coś kupię to staram się cieszyć zakupem.
Ja natomiast stąpam twardo po ziemi i nie potrafię sam siebie oszukiwać i mówić, że coś jest super, jak nie jest. Każde auto jest kompromisem pomiędzy wieloma oczekiwaniami użytkowymi i ekonomicznymi. Nie ma samochodów bez wad. Ale ten ma ich zdecydowanie za dużo, jak na mój gust.
Awatar użytkownika
JacK666
Posty: 191
Rejestracja: 20 maja 2023, 20:14

Re: T-Roc, system multimedialny i wznawianie odtwarzania

Post autor: JacK666 »

smoq pisze: 26 lis 2023, 15:20
Po krótkim wyłączeniu systemu, gdy wygląda, że system nie uśpił się całkowicie odtwarzanie jest kontynuowane od ręki.
Przy dłuższym wyłączeniu system wstaje dłużej. Nie wiem, gdzie jest zapamiętywany stan odtwarzania: czy w pamięci ulotnej, zależnej od zasilania, czy gdzieś w pamięci flash.
Z moich obserwacji to czy samochód stoi godzinę, czy cały dzień czy 3-4 dni to system wstaje tam samo szybko. W każdym razie nie widzę jakiegoś opoźnienia. Ekran się włącza i kręci się kółeczko połaczenia obok nazwy ostatnio słuchanej stacji radia internetowego.
Wyjątki w szybkości startu są wtedy gdy w trakcie ostatniej pracy przyszła aktualizacja oporgramownaia i została zaakceptowana do pobrania wtedy przy kolejnym odpaleniu system wstaje dłużej tj. przez kilka/kilkanaście sekund jest czarny ekran a potem dopiero sekwencja startowa na ekranie, napis VW, potem beats audio itd.
R-line 2023, 1.5 manual, komfort, led plus, beats, kamera, 18 cali, easy open, keyless
smoq
Posty: 18
Rejestracja: 25 lis 2023, 14:47

Re: T-Roc, system multimedialny i wznawianie odtwarzania

Post autor: smoq »

JacK666 pisze: 26 lis 2023, 19:18
Wyjątki w szybkości startu są wtedy gdy w trakcie ostatniej pracy przyszła aktualizacja oporgramownaia i została zaakceptowana do pobrania wtedy przy kolejnym odpaleniu system wstaje dłużej tj. przez kilka/kilkanaście sekund jest czarny ekran a potem dopiero sekwencja startowa na ekranie, napis VW, potem beats audio itd.
Dokładniej: czasem odpalenie zaczyna się od pojawienia się na ekranie napisu: Witaj Imię. Czasami Welcome coś tam Volkswagen, a dopiero potem Witaj Imię. Bez aktualizacji oprogramowania.
Radio
Posty: 143
Rejestracja: 28 wrz 2022, 18:49
Lokalizacja: Małe senne miasteczko na Pomorzu Zachodnim.

Re: T-Roc, system multimedialny i wznawianie odtwarzania

Post autor: Radio »

Galux20 pisze: 26 lis 2023, 18:51
Radio masz także lepsze zawieszenie z tylu
Z tego co pamiętam to mam zawieszenie aktywne zwane DCC, ale czemu piszesz że tylko z tyłu?

Ogólnie to bajka po przełączeniu na np. sport.
Galux20
Posty: 425
Rejestracja: 29 paź 2022, 9:40

Re: T-Roc, system multimedialny i wznawianie odtwarzania

Post autor: Galux20 »

Bo nie masz belki z tylu.
Smog, wszystko to rzecz właśnie gustu.
I ceny.
Zapewniam Cię , że troc to dzielny wojak szczególnie w mieście,
Na tle innych marek jest niezły
1.5 DSG 6,0 spalanie
ODPOWIEDZ