Dual SIM i system infotainment

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Awatar użytkownika
JacK666
Posty: 191
Rejestracja: 20 maja 2023, 20:14

Dual SIM i system infotainment

Post autor: JacK666 »

Wsadziłem do telefonu drugą kartę SIM.
Telefon łączy się systemem samochodu tak jak do tej pory bez żadnego problemu.
Jedyna różnica jest taka, że przy symbolu telefonu na ekranie u góry pokazała sie 1 w kółeczku.

Jak ktoś do mnie dzwoni czy to na numer z SIM1 czy to na numer z SIM2 to na ekranie widać numer dzwoniącego lub jego nazwę gdy jest to numer z książki i mogę tak jak do tej pory odebrać rozmowę. Wszystko działa normalnie.

Dalej już nie jest tak dobrze.
Jak chcę do kogoś zadzwonić to po wybraniu numeru, czy to z listy ulubionych czy wpost poprzez wybór z książki na ekranie to pojawia się standardowe okienku wybierania numeru i po kilku sekundach błąd, że nie można zrealizować połączenia.
Nie daje się po prostu nigdzie zadzwonić.

W opcjach konfiguracji telefonu w systemie infotainment nie widzę niczego co by było do skonfigurowania gdy telefon na dwie karty SIM.

Czy coś robię jednak źle czy po prostu system się gubi gdy podłączony telefon ma dwie karty SIM?
R-line 2023, 1.5 manual, komfort, led plus, beats, kamera, 18 cali, easy open, keyless
Braders
Posty: 146
Rejestracja: 22 cze 2022, 18:03

Re: Dual SIM i system infotainment

Post autor: Braders »

Ustaw domyślną kartę w telefonie i zacznie działać. Są problemy ale da się żyć. Soft w infotaiment jest do 4 liter i to nie jest jego największa bolączka.
Awatar użytkownika
JacK666
Posty: 191
Rejestracja: 20 maja 2023, 20:14

Re: Dual SIM i system infotainment

Post autor: JacK666 »

Braders pisze: 29 lis 2023, 22:00 Ustaw domyślną kartę w telefonie i zacznie działać. Są problemy ale da się żyć. Soft w infotaiment jest do 4 liter i to nie jest jego największa bolączka.
Mam ustawioną domyślną kartę do połączeń jako SIM1.
Przy każdym kontakcie i numerze przypisanym do kontaktu mam przyporządkowane SIM1 lub SIM2.
I nawet jak to powyższe mam zrobione to nie działa wybieranie.
R-line 2023, 1.5 manual, komfort, led plus, beats, kamera, 18 cali, easy open, keyless
Ziomekatomek
Posty: 243
Rejestracja: 22 sie 2021, 12:57

Re: Dual SIM i system infotainment

Post autor: Ziomekatomek »

JacK666 pisze: 29 lis 2023, 20:39 Jedyna różnica jest taka, że przy symbolu telefonu na ekranie u góry pokazała sie 1 w kółeczku.
Czysty zbieg okoliczności ;) 1 w kółeczku nie ma nic wspólnego z dual SIM. Prawdopodobnie dostałeś informacje o aktualizacji softu w samochodzie.

Jak nie zapomnę, to zapytam mojej drugiej połówki o ten dual SIM, bo chyba to ogarneła ze dwa lata temu, w każdym bądź razie nie marudzi, może jeszcze pamięta co tam napsztykała.
ODPOWIEDZ