Spryskiwacze zamarznięty płyn awaria

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Przemzan
Posty: 27
Rejestracja: 10 sie 2023, 14:57

Spryskiwacze zamarznięty płyn awaria

Post autor: Przemzan »

Cześć, nie wymieniłem płynu do spryskiwaczy na zimowy na czas i zamarzł. Próbowałem z 10-20 razy je włączyć, przepchać ale nic z tego. Teraz chyba nawet nie działają silniczki (tył i przód) bo nic nie słychać. Zamierzam wjechać trociem do garażu w Galerii Mokotów w Warszawie (tam chyba bedzie na plusie) zeby spróbować raz jeszcze. Może pójdzie.

Moje pytanie, czy mogłem jakoś popsuć układ spryskiwaczy i czy taką ewentualną naprawę mogę zrobić sam, czy u mechanika czy najlepiej w ASO?

Dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam.
marcin255
Posty: 495
Rejestracja: 09 cze 2021, 20:04
Lokalizacja: Wrocław

Re: Spryskiwacze zamarznięty płyn awaria

Post autor: marcin255 »

Wstaw na 3 -4 godziny do ciepłego i zalej płyn zimowy po wypryskaniu tego co masz. Nie piłuj pompki bo spalisz
Zamówiony 09.06 -T-Roc 2.0 TSI Premium Sport+ bajery
12.10 produkcja 13.10 na statek 25.10 w Poznaniu. 29.10 dostarczony pod salon.
Odebrany 08.11.21
204 KM 360 Nm DSG mod
Obrazek
Przemzan
Posty: 27
Rejestracja: 10 sie 2023, 14:57

Re: Spryskiwacze zamarznięty płyn awaria

Post autor: Przemzan »

Dzięki za opdowiedź. Tak zrobie. Czy t-rocu latwo spalic pompke bo zastanawiam sie czy juz tego przypadkiem nie zrobilem.
Indi
Posty: 57
Rejestracja: 11 sie 2022, 21:05

Re: Spryskiwacze zamarznięty płyn awaria

Post autor: Indi »

marcin255 pisze: 05 gru 2023, 13:36 Wstaw na 3 -4 godziny do ciepłego i zalej płyn zimowy po wypryskaniu tego co masz. Nie piłuj pompki bo spalisz
Zalej odmrażaczem, takim który jest w atmizerze, będzie miał mniej zawartość wody w wodzie :D

Jak już puści w cieple to postaraj się wypsikać cały zbiornik (jak najwięcej) powstałej mieszanki płynu letnio-zimowego i potem zalej zimowym.
T-Roc Style 1.5 DSG Ascot Gray+Czarny, Pakiet Komfort, System Easy Open & Close z alarmem, Szyby przyciemniane, Kierownica podgrzewana, Kamera Cofania, Travel Assist High. Zamówiony 27.06.2022r., produkcja 19tydz.2023 r., odebrany 23.06.2023 r.
marcin255
Posty: 495
Rejestracja: 09 cze 2021, 20:04
Lokalizacja: Wrocław

Re: Spryskiwacze zamarznięty płyn awaria

Post autor: marcin255 »

Przemzan pisze: 05 gru 2023, 14:33 Dzięki za opdowiedź. Tak zrobie. Czy t-rocu latwo spalic pompke bo zastanawiam sie czy juz tego przypadkiem nie zrobilem.
dowiesz się , trudno wróżyć
Zamówiony 09.06 -T-Roc 2.0 TSI Premium Sport+ bajery
12.10 produkcja 13.10 na statek 25.10 w Poznaniu. 29.10 dostarczony pod salon.
Odebrany 08.11.21
204 KM 360 Nm DSG mod
Obrazek
Spinner
Posty: 691
Rejestracja: 25 cze 2020, 11:25

Re: Spryskiwacze zamarznięty płyn awaria

Post autor: Spinner »

Kolego Przemzan, jeżeli nie masz możliwości wstawienia auta do ogrzewanego garażu i chcesz wstawiać do garażu w galerii to staraj się zrobić to w czasie, kiedy galeria jest odwiedzana najliczniej, bo wtedy jest szansa, że ilość zaparkowanych aut zapewni odpowiedni wzrost temperatury powietrza.
Przemzan
Posty: 27
Rejestracja: 10 sie 2023, 14:57

Re: Spryskiwacze zamarznięty płyn awaria

Post autor: Przemzan »

Dzieki za podpowiedz. Wczoraj stalem 2 godziny w galerii ale spryskiwacze nie ruszyly. Nie bylo tez zadnego odglosu pompki ani z tylu ani z przodu. Może jeszcze zalega w niej lód i nawet nie drgnie. Poczekam na przyszly tydzień ma być na plusie. Jak nie ruszy bede szukał dalej.

Czy wiadomo może gdzie znajdują się w Trocu bezpieczniki odpowiedzialne za pompke spryskiwaczy?
Radio
Posty: 143
Rejestracja: 28 wrz 2022, 18:49
Lokalizacja: Małe senne miasteczko na Pomorzu Zachodnim.

Re: Spryskiwacze zamarznięty płyn awaria

Post autor: Radio »

Parę lat temu w Eosie zamarzły mi pompki, dysze i wężyki, wężyki do wymiany, pompki również, dysze i zbiornik ocalały, Eos stał na dość sporym mrozie kilka dni, oczywiście zalany był płynem letnim.... teraz pamiętam aby na czas wymieniać płyn w spryskiwaczach.
Spinner
Posty: 691
Rejestracja: 25 cze 2020, 11:25

Re: Spryskiwacze zamarznięty płyn awaria

Post autor: Spinner »

Przemzan pisze: 06 gru 2023, 12:29 Dzieki za podpowiedz. Wczoraj stalem 2 godziny w galerii ale spryskiwacze nie ruszyly. Nie bylo tez zadnego odglosu pompki ani z tylu ani z przodu. Może jeszcze zalega w niej lód i nawet nie drgnie. Poczekam na przyszly tydzień ma być na plusie. Jak nie ruszy bede szukał dalej.

Czy wiadomo może gdzie znajdują się w Trocu bezpieczniki odpowiedzialne za pompke spryskiwaczy?
Zobacz na miejscu 19
Przemzan
Posty: 27
Rejestracja: 10 sie 2023, 14:57

Re: Spryskiwacze zamarznięty płyn awaria

Post autor: Przemzan »

Spinner pisze: 06 gru 2023, 18:04
Przemzan pisze: 06 gru 2023, 12:29 Dzieki za podpowiedz. Wczoraj stalem 2 godziny w galerii ale spryskiwacze nie ruszyly. Nie bylo tez zadnego odglosu pompki ani z tylu ani z przodu. Może jeszcze zalega w niej lód i nawet nie drgnie. Poczekam na przyszly tydzień ma być na plusie. Jak nie ruszy bede szukał dalej.

Czy wiadomo może gdzie znajdują się w Trocu bezpieczniki odpowiedzialne za pompke spryskiwaczy?
Zobacz na miejscu 19
Dzięki sprawdzę ten bezpiecznik. Ale wydaje mi się, że może to być bezpiecznik od silnika wycieraczek "Wiper motor relay 1 -J368-
Wiper motor relay 2 -J369-" a nie od pompki spryskiwaczy.

Czytając zagraniczne fora, możliwe że w T-Rocu nie ma bezpiecznika od pompki spryskiwaczy. Moduł sterujący zasila pompkę bezpośrednio i jak jest przeciążona to ją wyłącza. Nie wiem tylko jak go mogę zrestartować.

Jeżeli jednak jest bezpiecznik to znalazłem anagoliczną sytuacje na forum T-Crossa. To może być to samo?

Obrazek
ODPOWIEDZ