Zmiana mapy skrzyni DSG

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Galux20
Posty: 425
Rejestracja: 29 paź 2022, 9:40

Re: Zmiana mapy skrzyni DSG

Post autor: Galux20 »

W innym aucie z. DSG.
Miałem okazję po wymianie klocków,(zresetowalismy niepotrzebnie pewne sprawy w aucie) jeździć swoim autem.
Zupełnie inny samochód pod nogą.
Jak jeżdżę do ASO to biorę od nich auto na czas serwisu.
Trafił mi się taki sam samochód.
Wiadomo demowką lekko nie ma.
Ta sama sytuacja.
Było to przy skrzyni DSG 381
1.5 DSG 6,0 spalanie
maciej.plock
Posty: 110
Rejestracja: 29 gru 2022, 14:00

Re: Zmiana mapy skrzyni DSG

Post autor: maciej.plock »

Spinner pisze: 15 gru 2023, 1:16
maciej.plock pisze: 14 gru 2023, 23:07
Radio pisze: 14 gru 2023, 21:10 Spinner, przecież oni wiedzą lepiej... są lepsi od konstruktorów ;)
Kolego nie oni wiedza lepiej tylko Taja jest rzeczywistość.
Nauczyć to możesz psa przynosić patyk a nie skrzynie twojego stylu jazdy.
Zadzwon sobie do specow od VAG-ów i zapytaj.
Dzisiejsze dsg są ustawione pod normy emisji dlatego jazda jest w najniższych obrotach i możesz sobie ja uczyć i jeździć wyżej a ona i tak Ci zmieni po swojemu
1. Kolego, naiwnością jest uważać, że inni, pod pojęciem "adaptacyjny" uważają umiejętność uczenia się ustrojstwa zwanego dsg.
Prawdą jest, że dsg adaptuje się do stylu jazdy. Ta adaptacja polega na tym, że sterownik decyduje o tym, który bieg będzie włączony na podstawie aktualnej sytuacji opisanej takimi parametrami jak: położenie, ewentualnie dynamika wciskania pedału gazu, obroty silnika, prędkość jazdy, obciążenie, program (D, S, M), temperatura płynu chłodzącego, ewentualna regeneracja DPF, uwzględnia nawet obroty kół żeby nie wrzucać wyższego biegu na zakręcie i wiele innych. A więc spokojnie można mówić o adaptowaniu się dsg!
2. Za twoją radą, obdzwoniłem speców od VAG-ów, ale żaden nie odbiera.

P.S. Może po prostu niewłaściwie rozumiesz słowo "adaptacyjny"
No i fajnie ale i tak jak jeździsz spokojnie to ci zmieni tak ze wyższy bieg startuje z Ok 1200-1300 obr co większości użytkowników przeszkadza.
4 przed 40km/h 5 przy 50… i tak dalej i w kółko wachluje tymi biegami jak głupia a potem płacz bobsprzegla do wymiany.
Wiec ja mam nowy soft i nie mam tego problemu a Ty masz serie i cieszysz się ze skrzynia się adaptuje i wszyscy są zadowoleni.
zmorka99
Posty: 54
Rejestracja: 16 kwie 2023, 17:45

Re: Zmiana mapy skrzyni DSG

Post autor: zmorka99 »

maciej.plock pisze: 15 gru 2023, 8:32
Spinner pisze: 15 gru 2023, 1:16
maciej.plock pisze: 14 gru 2023, 23:07

Kolego nie oni wiedza lepiej tylko Taja jest rzeczywistość.
Nauczyć to możesz psa przynosić patyk a nie skrzynie twojego stylu jazdy.
Zadzwon sobie do specow od VAG-ów i zapytaj.
Dzisiejsze dsg są ustawione pod normy emisji dlatego jazda jest w najniższych obrotach i możesz sobie ja uczyć i jeździć wyżej a ona i tak Ci zmieni po swojemu
1. Kolego, naiwnością jest uważać, że inni, pod pojęciem "adaptacyjny" uważają umiejętność uczenia się ustrojstwa zwanego dsg.
Prawdą jest, że dsg adaptuje się do stylu jazdy. Ta adaptacja polega na tym, że sterownik decyduje o tym, który bieg będzie włączony na podstawie aktualnej sytuacji opisanej takimi parametrami jak: położenie, ewentualnie dynamika wciskania pedału gazu, obroty silnika, prędkość jazdy, obciążenie, program (D, S, M), temperatura płynu chłodzącego, ewentualna regeneracja DPF, uwzględnia nawet obroty kół żeby nie wrzucać wyższego biegu na zakręcie i wiele innych. A więc spokojnie można mówić o adaptowaniu się dsg!
2. Za twoją radą, obdzwoniłem speców od VAG-ów, ale żaden nie odbiera.

P.S. Może po prostu niewłaściwie rozumiesz słowo "adaptacyjny"
No i fajnie ale i tak jak jeździsz spokojnie to ci zmieni tak ze wyższy bieg startuje z Ok 1200-1300 obr co większości użytkowników przeszkadza.
4 przed 40km/h 5 przy 50… i tak dalej i w kółko wachluje tymi biegami jak głupia a potem płacz bobsprzegla do wymiany.
Wiec ja mam nowy soft i nie mam tego problemu a Ty masz serie i cieszysz się ze skrzynia się adaptuje i wszyscy są zadowoleni.
Maciej gdzie robiłeś soft i jaki jest koszt? Z tym psem i patykiem to jest w punkt, ale są naiwni i niedouczeni którzy w to wierzą, no cóż święta się zbliżają i zwierzęta też mówią :lol:
Galux20
Posty: 425
Rejestracja: 29 paź 2022, 9:40

Re: Zmiana mapy skrzyni DSG

Post autor: Galux20 »

Naiwni i niedouczeni?
Mógłbyś to rozwinąć
1.5 DSG 6,0 spalanie
Spinner
Posty: 691
Rejestracja: 25 cze 2020, 11:25

Re: Zmiana mapy skrzyni DSG

Post autor: Spinner »

Galux20 pisze: 15 gru 2023, 14:35 Naiwni i niedouczeni?
Mógłbyś to rozwinąć
Nie oczekuj od tego jegomościa jakiegoś rozwinięcia, bo to jeden z tych "douczonych", ale co najwyżej do poziomu czwartej klasy szkoły podstawowej. Powiedział co wiedział i na tym kończy się jego erudycja.
pshemus
Posty: 271
Rejestracja: 16 lut 2023, 19:23

Re: Zmiana mapy skrzyni DSG

Post autor: pshemus »

A tak od strony technicznej - jeśli chciałbym to zrobić w czasie trwania gwarancji, mając w pakiecie jeszcze 2 przeglądy w ASO - czy jak sie podepną w ASO do komputera to mogą to specjalnie lub przypadkiem przywrócić do stanu oryginalnego? Trochę głupio byłoby wywalić kasę i potem to stracić
marcin255
Posty: 495
Rejestracja: 09 cze 2021, 20:04
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zmiana mapy skrzyni DSG

Post autor: marcin255 »

Może być jakiś update softu skrzyni i wtedy skasuje .
Zamówiony 09.06 -T-Roc 2.0 TSI Premium Sport+ bajery
12.10 produkcja 13.10 na statek 25.10 w Poznaniu. 29.10 dostarczony pod salon.
Odebrany 08.11.21
204 KM 360 Nm DSG mod
Obrazek
zmorka99
Posty: 54
Rejestracja: 16 kwie 2023, 17:45

Re: Zmiana mapy skrzyni DSG

Post autor: zmorka99 »

Spinner pisze: 15 gru 2023, 16:05
Galux20 pisze: 15 gru 2023, 14:35 Naiwni i niedouczeni?
Mógłbyś to rozwinąć
Nie oczekuj od tego jegomościa jakiegoś rozwinięcia, bo to jeden z tych "douczonych", ale co najwyżej do poziomu czwartej klasy szkoły podstawowej. Powiedział co wiedział i na tym kończy się jego erudycja.
Jeśli nie masz nic do powiedzenia w temacie, to bardzo proszę nie zaśmiecaj go, a co do wykształcenia to nie wiesz jakie mam, więc takie wycieczki słowne to proszę do kolegów lub członków rodziny.
Spinner
Posty: 691
Rejestracja: 25 cze 2020, 11:25

Re: Zmiana mapy skrzyni DSG

Post autor: Spinner »

Kuriozalne. Najpierw wypisujesz inwektywy, wystawiając sobie wizytówkę człowieka gminnego i prymitywnego, a potem obruszasz się, że reakcja jest na poziomie, który sam proponujesz.
A co miałem do powiedzenia w temacie, to wyłuszczyłem powyżej, ale jak widać, przyswojenie sobie czegoś merytorycznego jest poza twoim zasięgiem. Wolisz czcze gardłowanie. Jaki był twój merytoryczny wkład "w temacie"? Że ktoś niedouczony? Jakieś wyświechtane frazesy o mówiących zwierzętach? Kogo miałeś na myśli chłopku roztropku?
zmorka99 pisze: 15 gru 2023, 20:28
Spinner pisze: 15 gru 2023, 16:05
Galux20 pisze: 15 gru 2023, 14:35 Naiwni i niedouczeni?
Mógłbyś to rozwinąć
Nie oczekuj od tego jegomościa jakiegoś rozwinięcia, bo to jeden z tych "douczonych", ale co najwyżej do poziomu czwartej klasy szkoły podstawowej. Powiedział co wiedział i na tym kończy się jego erudycja.
Jeśli nie masz nic do powiedzenia w temacie, to bardzo proszę nie zaśmiecaj go, a co do wykształcenia to nie wiesz jakie mam, więc takie wycieczki słowne to proszę do kolegów lub członków rodziny.
zmorka99
Posty: 54
Rejestracja: 16 kwie 2023, 17:45

Re: Zmiana mapy skrzyni DSG

Post autor: zmorka99 »

W dalszym ciągu nie wnosisz nic do tematu.
ODPOWIEDZ