Reflektory LED Plus -> LED Matrix

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Sebas
Posty: 74
Rejestracja: 26 gru 2022, 11:51

Reflektory LED Plus -> LED Matrix

Post autor: Sebas »

Nie znam niemieckiego, ale jeśli wujek Google tłumacz mnie nie wkręca, to gościowi udało się przerobić zwykłe reflektory Led Plus na Led Matrix tylko kodowaniem. :shock: Ja za to dałem 3700 chyba i dodatkowo w bonusie dostałem wąsa z przodu i najkrótsze dynamiczne kierunkowskazy w historii motoryzacji z tyłu.
https://www.t-rocforum.de/threads/codie ... icht.5608/
Galux20
Posty: 425
Rejestracja: 29 paź 2022, 9:40

Re: Reflektory LED Plus -> LED Matrix

Post autor: Galux20 »

LED plus to są podstawowe światła w trocu.
?
W life mam automat krótkie / długi.
Do jazdy dziennej w głównym reflektorze.
Trochę zimą brakuje matrixow, pobocza to ryzyko wielkie
1.5 DSG 6,0 spalanie
Ziomekatomek
Posty: 243
Rejestracja: 22 sie 2021, 12:57

Re: Reflektory LED Plus -> LED Matrix

Post autor: Ziomekatomek »

Galux20 pisze: 10 gru 2023, 19:35 LED plus to są podstawowe światła w trocu.
?
Nie
pshemus
Posty: 271
Rejestracja: 16 lut 2023, 19:23

Re: Reflektory LED Plus -> LED Matrix

Post autor: pshemus »

W Life i R-line jest Led basic (można dokupić plus lub matrixy), w Style Led plus (można dokupić matrixy). Między basic i plus jest różnica w wyglądzie. Matrixy w wizualicji w konfiguratorze wyglądają jak plus, więc kto wie.
Galux20
Posty: 425
Rejestracja: 29 paź 2022, 9:40

Re: Reflektory LED Plus -> LED Matrix

Post autor: Galux20 »

Ja sobie podniosłem światła mijania w menu.
Wiem, że basic muszą być systemowo słabsze ze względu na brak spryskiwaczy.
Może tu da się znaleC rezerwy w oświetleniu.
?

Basict mam też w crafterach ,generalnie jestem z nich nawet zadowolony w porównaniu do matrixow w audi.

W matrixach ludzie mi czasem mi mrugają, bo nie widzą odcięcia krótkie/długie
1.5 DSG 6,0 spalanie
pshemus
Posty: 271
Rejestracja: 16 lut 2023, 19:23

Re: Reflektory LED Plus -> LED Matrix

Post autor: pshemus »

Plusy też nie mają spryskiwaczy.
Radio
Posty: 143
Rejestracja: 28 wrz 2022, 18:49
Lokalizacja: Małe senne miasteczko na Pomorzu Zachodnim.

Re: Reflektory LED Plus -> LED Matrix

Post autor: Radio »

Jeżeli nie mylę się to od 5/6 lat VW nie montuje spryskiwaczy reflektorów ponieważ ponoć nie są one potrzebne, gdzieś wyczytałem że chodzi o moc lamp, jeżeli mają poniżej 2 tys lumenów to spryskiwacze nie są potrzebne, a jak jest naprawdę to trzeba by było spytać VW, dodam że na życzenie i za odpłatnością można zamówić spryskiwacze.
Ziomekatomek
Posty: 243
Rejestracja: 22 sie 2021, 12:57

Re: Reflektory LED Plus -> LED Matrix

Post autor: Ziomekatomek »

Do T-roca można domówić spryskiwacze? Fabrycznie, w ASO czy u Zdzicha Tunera?

Mam w Seacie spryskiwacze do reflektorów z H7 i H1. Spryskiwacze były raczej w pakiecie zimowym niż z powodu nadmiaru lumenów :)
Chyba, że były obowiązkowe w ksenonach i w innych wersjach też dawali.
pshemus
Posty: 271
Rejestracja: 16 lut 2023, 19:23

Re: Reflektory LED Plus -> LED Matrix

Post autor: pshemus »

O ile dobrze pamiętam gdzieś czytałem (może nawet tutaj), że spryskiwacze montują do aut sprzedawanych na północ Europy bo LEDy mają tendencję do zalepiania się śniegiem (oddają za mało ciepła). W Polskim cenniku nie widziałem, przynajmniej w wersji poliftowej, może wcześniej były.
Awatar użytkownika
JacK666
Posty: 191
Rejestracja: 20 maja 2023, 20:14

Re: Reflektory LED Plus -> LED Matrix

Post autor: JacK666 »

pshemus pisze: 11 gru 2023, 18:44 O ile dobrze pamiętam gdzieś czytałem (może nawet tutaj), że spryskiwacze montują do aut sprzedawanych na północ Europy bo LEDy mają tendencję do zalepiania się śniegiem (oddają za mało ciepła). W Polskim cenniku nie widziałem, przynajmniej w wersji poliftowej, może wcześniej były.
Jeśli żródło światła (bez względu na to czy to jest halogen czy palnik ksenowowy czy led) zamonotowane w lampie ma poniżej 2000 lumenów to nie ma obowiązku montowania spryskiwaczy takiej lampy oraz systemu samopoziomowania lamp.

Spryskiwacze były obowiązkowe w światłach ksenonowych tych pierwszych o mocy palnika 35W gdzie strumień światła miał 2500-3000 lumenów a potem pojawiły się palniki ksenowowe 25W, po to o zmniejszonej mocy, by strumień miał tylko max 2000 lm.

Z tego wynika jedno ledy w t-roc mają max 2000 lm.
Bezpośrednie porówananie do np. golfa sportsvana z ksenowami 35 watowymi ledy w wersji led-plus w t-roc świecą zdecydowanie bardziej równowiernie i szerzej na boki ale nie jakoś jaśniej.
R-line 2023, 1.5 manual, komfort, led plus, beats, kamera, 18 cali, easy open, keyless
ODPOWIEDZ