Reflektory LED Plus -> LED Matrix

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
turzol
Posty: 7
Rejestracja: 25 lut 2024, 7:24

Re: Reflektory LED Plus -> LED Matrix

Post autor: turzol »

Endriu pisze: 04 maja 2024, 15:40
turzol pisze: 14 kwie 2024, 18:23
brayan pisze: 14 kwie 2024, 13:17 czy trzeba wymieniać lampy tylne
Nie trzeba, aczkolwiek zrobiłem już kilka T-roc z lampami R-line na pływającym kierunku.
A czy w przedliftcie R-line da się zrobić pływające kierunki z tyłu ?
Oczywiście, w przedlifcie da się zamontować lampy z FL z dynamicznym kierunkiem.
VAG Studio - Diagnostyka & Retrofit | VCDS HEX NET | VCP K-line + VIM Manager | VAS Odis | Kalibracja ADAS
Rotrzyld
Posty: 99
Rejestracja: 24 wrz 2022, 6:48

Re: Reflektory LED Plus -> LED Matrix

Post autor: Rotrzyld »

Damiann pisze: 04 maja 2024, 12:04 Witam podłączam się do posta
Niedawno zakupiłem T-rocka posiadam lampy IQ lights lecz podczas jazdy w nocy widoczna jest tylko zmiana świateł z długich na krótkie.Nie zauważam wygaszania stref i wycinania oświetlanych obszarów. Czy jest to tylko kwestia softu ? Jest możliwość odblokowania tego bez większej ingerencji ? Jak myślicie zgłosić się z tym do ASO czy jakiegoś mechanika (jak wtedy z gwarancją ?).
Samo IQ light to za mało - lampy muszą być jeszcze z techniką "Matrix"
turzol
Posty: 7
Rejestracja: 25 lut 2024, 7:24

Re: Reflektory LED Plus -> LED Matrix

Post autor: turzol »

Rotrzyld pisze: 05 maja 2024, 12:56
Damiann pisze: 04 maja 2024, 12:04 Witam podłączam się do posta
Niedawno zakupiłem T-rocka posiadam lampy IQ lights lecz podczas jazdy w nocy widoczna jest tylko zmiana świateł z długich na krótkie.Nie zauważam wygaszania stref i wycinania oświetlanych obszarów. Czy jest to tylko kwestia softu ? Jest możliwość odblokowania tego bez większej ingerencji ? Jak myślicie zgłosić się z tym do ASO czy jakiegoś mechanika (jak wtedy z gwarancją ?).
Samo IQ light to za mało - lampy muszą być jeszcze z techniką "Matrix"
IQ Light w nomenklaturze VW to właśnie reflektory matrycowe i w takiej technologii są wykonane.
https://autolamps.pl/nowe-reflektory-vo ... ez-powodu/
VAG Studio - Diagnostyka & Retrofit | VCDS HEX NET | VCP K-line + VIM Manager | VAS Odis | Kalibracja ADAS
Awatar użytkownika
JacK666
Posty: 195
Rejestracja: 20 maja 2023, 20:14

Re: Reflektory LED Plus -> LED Matrix

Post autor: JacK666 »

turzol pisze: 05 maja 2024, 20:36
IQ Light w nomenklaturze VW to właśnie reflektory matrycowe i w takiej technologii są wykonane.
https://autolamps.pl/nowe-reflektory-vo ... ez-powodu/
Na tym filmie co wkleiłeś każdy reflektor ma po kilkanaście jak nie kilkadziesiąt pojedyńczych diod led do tego w dwóch rzędach i są one wygaszane w zależnosci od potrzeb.
Natomiast swiatło mijania w T-roc R-line ze swiatłlami LED PLUS opisanymi na kloszu jako IQ.lights ma 10 diód w jednym rzędzie.

Obrazek

W reflektorze drogowym nie widać w ogóle struktury wielodiodowej.
A chyba cały efekt Matrix opiera się na dużej ilości pojedyńczych diód, właśnie w reflektorze od drogowych, bo co do zasady to właśnie wygaszanie diód w tym reflektorze odpowiada za ten efekt.
Czyli jedziemy cały czas na drogowych a komputer w zależności od sytuacji, czyli tego czy ktoś jedzie z przeciwka czy przed nami, wygasza odpowiednie segmenty w drogowych.
R-line 2023, 1.5 manual, komfort, led plus, beats, kamera, 18 cali, easy open, keyless
Rotrzyld
Posty: 99
Rejestracja: 24 wrz 2022, 6:48

Re: Reflektory LED Plus -> LED Matrix

Post autor: Rotrzyld »

turzol pisze: 05 maja 2024, 20:36
Rotrzyld pisze: 05 maja 2024, 12:56
Damiann pisze: 04 maja 2024, 12:04 Witam podłączam się do posta
Niedawno zakupiłem T-rocka posiadam lampy IQ lights lecz podczas jazdy w nocy widoczna jest tylko zmiana świateł z długich na krótkie.Nie zauważam wygaszania stref i wycinania oświetlanych obszarów. Czy jest to tylko kwestia softu ? Jest możliwość odblokowania tego bez większej ingerencji ? Jak myślicie zgłosić się z tym do ASO czy jakiegoś mechanika (jak wtedy z gwarancją ?).
Samo IQ light to za mało - lampy muszą być jeszcze z techniką "Matrix"
IQ Light w nomenklaturze VW to właśnie reflektory matrycowe i w takiej technologii są wykonane.
https://autolamps.pl/nowe-reflektory-vo ... ez-powodu/
Podany artykuł jest zgodny tylko w pewnej części. W wyposażeniu pojazdów VW są przednie światła oznaczone napisem IQ Light, lecz mają one zamontowany układ tylko do automatycznej zmiany świateł drogowych na mijania gdy czujniki wykryją na drodze pojazd lub pojazdy z oświetleniem tylnym lub przednim. Takie IQ Light-y ma w swym Tiguanie II face lifting z 2023 roku mój przyjaciel. Potwierdził, że świateł Matrix nie kupił gdyż wiązało się to (niestety) z dopłatą. Z boku na jego reflektorach jest napis IQ Light.
Sebas
Posty: 76
Rejestracja: 26 gru 2022, 11:51

Re: Reflektory LED Plus -> LED Matrix

Post autor: Sebas »

JacK666 pisze: 05 maja 2024, 23:05 W reflektorze drogowym nie widać w ogóle struktury wielodiodowej.
A chyba cały efekt Matrix opiera się na dużej ilości pojedyńczych diód…
Patrzyłem tak na szybko u siebie, to rzeczywiście nie widać takich diód jak w reflektorze świateł mijania, ale wygląda na to, że to o niczym nie świadczy, bo ja mam matrixy.
ODPOWIEDZ