Wgniecenie maski od uderzenia śniegu

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Przemzan
Posty: 27
Rejestracja: 10 sie 2023, 14:57

Wgniecenie maski od uderzenia śniegu

Post autor: Przemzan »

Cześć wszystkim, pech niestety mnie nie opuszcza ;) W święta na mojego T-Roca zsunął się w nocy skryty za okapem dachu śnieg i wgniótł maskę :( Przesyłam zdjęcie w załączniku.
Zacząłem już działać ze szkodą na ubezpieczenie z AC. Rozmawiałem z serwisami PDR ale prostowanie maski tym sposobem to będzie jakaś strasznie mozolna robota i zniszczy maskę od spodu (ugięła się również konstrukcja maski pod spodem). A ja musze mieć zrobione wszystko idealnie. Zdecydowałem się na wymianę maski na nową w serwisie Auto-Blak Modlińska w Warszawie.

Mam do Was pytania:

1. Czy rzeczywiście wymiana maski to najlepszy pomysł aby uzyskać efekt "jak nowy"?
2. Czy wymieniliście kiedyś w T-Rocu maskę i z jakimi efektami? Czy będzie bez odróżnienia od reszty auta? Auto ma tylko 2 lata.
3. Czy macie doświadczenie z Auto-Blak Modlińska w Warszawie? Może polecacie jakiś inny lepszy serwis do wymiany maski?

Obrazek

Z góry dziękuję za odpowiedzi,
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
JacK666
Posty: 191
Rejestracja: 20 maja 2023, 20:14

Re: Wgniecenie maski od uderzenia śniegu

Post autor: JacK666 »

Przemzan pisze: 09 sty 2024, 0:02
Mam do Was pytania:

1. Czy rzeczywiście wymiana maski to najlepszy pomysł aby uzyskać efekt "jak nowy"?
2. Czy wymieniliście kiedyś w T-Rocu maskę i z jakimi efektami? Czy będzie bez odróżnienia od reszty auta? Auto ma tylko 2 lata.
3. Czy macie doświadczenie z Auto-Blak Modlińska w Warszawie? Może polecacie jakiś inny lepszy serwis do wymiany maski?

Z góry dziękuję za odpowiedzi,
Pozdrawiam!
Wszystko jest kwestią tego jaka ta maska nowa będzie pod względem jakości wykonania jako część zamienna oraz czy zostanie idelnie dobrany kolor przy malowaniu.
Bo sama jej wymiana i ewentualna regulacja na zawiasach to chyba nie wymaga kosmicznej technologii od strony wymieniajacego.
R-line 2023, 1.5 manual, komfort, led plus, beats, kamera, 18 cali, easy open, keyless
pshemus
Posty: 271
Rejestracja: 16 lut 2023, 19:23

Re: Wgniecenie maski od uderzenia śniegu

Post autor: pshemus »

No i jeszcze pytanie jaki masz dokładnie kolor - perłowe są ponoć najbardziej upierdliwe przy malowaniu żeby wyszło tak jak reszta auta
Radio
Posty: 143
Rejestracja: 28 wrz 2022, 18:49
Lokalizacja: Małe senne miasteczko na Pomorzu Zachodnim.

Re: Wgniecenie maski od uderzenia śniegu

Post autor: Radio »

Najlepszym rozwiązaniem byłoby zamówić w serwisie nową maskę już polakierowaną fabrycznie, przerabiałem podobny temat, tyle że z błotnikiem do Tiguana, "magicy" wołali ca. 1500 zł, a wówczas nowy błotnik w serwisie kosztował 889 zł.... wymianę zrobiłem sam.
Przemzan
Posty: 27
Rejestracja: 10 sie 2023, 14:57

Re: Wgniecenie maski od uderzenia śniegu

Post autor: Przemzan »

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi :)
Radio pisze: 09 sty 2024, 11:03 Najlepszym rozwiązaniem byłoby zamówić w serwisie nową maskę już polakierowaną fabrycznie, przerabiałem podobny temat, tyle że z błotnikiem do Tiguana, "magicy" wołali ca. 1500 zł, a wówczas nowy błotnik w serwisie kosztował 889 zł.... wymianę zrobiłem sam.
To było by super, wymienić maskę na nową fabrycznie. Kolor mojego auta to raczej klasyczny kolor (czarny chyba perłowy, ma widoczne takie lekkie drobinki). Jutro chce jeszcze podjechać na oględziny do ASO VW Cichy-Zasada. W jaki sposób można zamówić fabrycznie pomalowaną maskę do T-Roca?

Serwis który teraz robi mi wycenę oferuje wymianę maski na nową oryginalną ale niepomalowaną. Kolor będzie dobierany po VINie i malowany ręcznie.
pshemus
Posty: 271
Rejestracja: 16 lut 2023, 19:23

Re: Wgniecenie maski od uderzenia śniegu

Post autor: pshemus »

To z perłą uważaj i po założeniu maski sprawdź czy pasuje do reszty karoserii - wujek żony malował sobie błotnik w Toyocie z białym perłowym i światło się na nim odbijało inaczej niż na reszcie auta, musiał malować drugi raz. Z tego co mi tłumaczył przy perłowym ma znaczenie m.in. kierunek lakierowania - trzeba to zrobić tak żeby te drobinki ułożyły się tak jak na reszcie auta. Zakładam że dobry lakiernik jest tego świadomy, ale warto sprawdzić jak wyszło.
Przemzan
Posty: 27
Rejestracja: 10 sie 2023, 14:57

Re: Wgniecenie maski od uderzenia śniegu

Post autor: Przemzan »

Dzięki za poradę. Dzisiaj byłem w ASO podpytać o nową maske fabrycznie pomalowaną ale tego się nie praktykuje. Maskę się zamawia oryginalną z podkładem i maluje na miejscu. Nie jestem pewien czy to jest czarny perłowy czy zwykły (niby są jakieś mikro drobinki na lakierze ale to może jakiś metalik czy coś). Dopytam o wszystko w serwisie przy oddaniu auta. Maska już została ponoć zamówiona.
Spinner
Posty: 691
Rejestracja: 25 cze 2020, 11:25

Re: Wgniecenie maski od uderzenia śniegu

Post autor: Spinner »

Kolego Przemzan, witamy w klubie. Miałem to samo w innym samochodzie. Niestety, żadnego druciarstwa - nowa maska. Nikt tego nie wyklepie. No chyba że mistrz gruzińskiej tzw. czekanki ale to już będzie w cenie dzieła sztuki. Lakier zrobią ci idealnie, taki jak trzeba. Numer lakieru masz w zakodowany na wklejce do instrukcji w poz. 3 i nie ma możliwości żeby coś nie zagrało. Raczej nie próbuj lakierować poza ASO.
Przemzan
Posty: 27
Rejestracja: 10 sie 2023, 14:57

Re: Wgniecenie maski od uderzenia śniegu

Post autor: Przemzan »

Dzieki Spinner! Serwis będzie wymienial moja maske na nową. Dam znać jaki będzie efekt. Robie to w autoryzowanym serwisie auto-blak modlińska w Warszawie.
ODPOWIEDZ