Przednie czujniki parkowania

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Gorre
Posty: 20
Rejestracja: 29 cze 2023, 10:26

Przednie czujniki parkowania

Post autor: Gorre »

Witam wszystkich,

Moje auto T-Roc Life, z asystentem parkowania, rocznik 2023. Zastanawia mnie działanie czujników parkowania w moim aucie. Tylne czujniki to rzecz oczywista, uruchamiają się zawsze przy biegu wstecznym i wtedy też uruchomione są przednie sensory. Tak samo przy uruchomieniu auta, wszystkie są dostępne automatycznie.

Natomiast… czy przednie sensory nie powinny uruchamiać się automatycznie, gdy np zjeżdżamy z drogi i przy mniejszej prędkości zbliżamy się do przeszkody? Teraz tak nie jest, czasem coś zapipczy ale to raczej losowo i normalnie jadąc byłoby za późno na reakcję. W ustawieniach tzw. Automat jest włączony. Według instrukcji niby wszystko jest ok… tzn przednie sensory powinno odpalać się z palca…

Jak jest u Was? Może to się kwalifikuje pod reklamacje? Akurat byłem w Piątek w ASO na pierwszej wymianie oleju i zapomniałem o tym wspomnieć xD

Pozdrawiam,
Awatar użytkownika
JacK666
Posty: 191
Rejestracja: 20 maja 2023, 20:14

Re: Przednie czujniki parkowania

Post autor: JacK666 »

Gorre pisze: 14 sty 2024, 9:29 Witam wszystkich,

Natomiast… czy przednie sensory nie powinny uruchamiać się automatycznie, gdy np zjeżdżamy z drogi i przy mniejszej prędkości zbliżamy się do przeszkody? Teraz tak nie jest, czasem coś zapipczy ale to raczej losowo i normalnie jadąc byłoby za późno na reakcję.

Jak jest u Was? Może to się kwalifikuje pod reklamacje? Akurat byłem w Piątek w ASO na pierwszej wymianie oleju i zapomniałem o tym wspomnieć xD
Przednie sensory działają jak się zbliżamy do przeszkody z przodu i nie trzeba ich jakoś uruchamiać.
Np. podjeżdzamy do bramy czy do samochodu stojącego na parkingu i zaczynają w pewnym momencie działać gdy odległość się zmiejsza wg. mnie to jest gdzieś około metra do przeszkody.
Parkując w garażu przednie zawsze się włączą "wyczuwając" ścianę przed.
Tak samo jak samochód stoi z odpalonym silnikiem i ktoś np. przechodzi z przodu blisko to też się uaktywnią na chwilę.
Czasami też jak się coś zbyt blisko mija z boku (ok. 20-30 cm) potrafi się uaktywnić sensor boczny i na ekranie pokazać czerwona linia z boku pojazdu.
U mnie gdy wjeżdzam przez bramę do domu i stoi drugi samochód wtedy muszę (bo brama ma tylko 5 metrów szerokości) jechać blisko lewego słupka to zawsze się boczny czujnik "sam" uaktywni.
Tylko co do tego włączania automatycznego przednich i bocznych to wydaje mi się, że prędkości przy której się układ sam uaktywnia muszą być niewielkie.
W dwóch innych VW mających taki sam system czujników z wizualizacją działa to identycznie jak teraz w t-rocu (z tą róznicą, że tam nie ma czujników bocznych więc nie reaguje system na coś blisko boku pojazdu)
R-line 2023, 1.5 manual, komfort, led plus, beats, kamera, 18 cali, easy open, keyless
Radio
Posty: 143
Rejestracja: 28 wrz 2022, 18:49
Lokalizacja: Małe senne miasteczko na Pomorzu Zachodnim.

Re: Przednie czujniki parkowania

Post autor: Radio »

ODPOWIEDZ