Lampka bagażnika

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Perła
Posty: 36
Rejestracja: 05 sty 2022, 1:29

Lampka bagażnika

Post autor: Perła »

Witam,
Mam problem z lampka bagażnika. Dzisiaj zauważyłem że lampka zaraz po otwarciu bagażnika migala. Zamknąłem klapę otworzyłem jeszcze raz świeciła normalnie po chwili znowu migała. Postanowiłem wyjąć lampkę i sprawdzić i jest prawidłowo wpięta itp. Wpialem prawidłowo ale już nie świeci. Sprawdzałem bezpieczniki pod maską ale wszystko wygląda ok. Jak myślicie padła cała wiązka ? Auto już po gwarancji a wiem że w ASO skasuja mnie i to sporo. Miernika nie posiadam. Coś jeszcze mogę sam zrobić czy lepiej dac gdzieś do mechanika ?
pshemus
Posty: 271
Rejestracja: 16 lut 2023, 19:23

Re: Lampka bagażnika

Post autor: pshemus »

Nie prościej na początek np. tak? (to nie jest reklama)
https://www.czesciauto24.pl/vw/t-roc-a1 ... ladunkowej
Perła
Posty: 36
Rejestracja: 05 sty 2022, 1:29

Re: Lampka bagażnika

Post autor: Perła »

Żarówka dobra sprawdzana w schowku pasażera świeci normalnie
pshemus
Posty: 271
Rejestracja: 16 lut 2023, 19:23

Re: Lampka bagażnika

Post autor: pshemus »

Nie rozbierałem jej nigdy, ale z tego co kojarzę to tam jest zwykła żarówka - patrzyłeś czy nie ma jakichś blaszek które można by podgiąć? takie zachowanie raczej sugeruje styki. Miałem tak w poprzednim aucie z oświetleniem tablicy z tyłu. Za każdym razem na przeglądzie gość się czepiał że nie świeci, wystarczyło walnąć pięścią i działała.
Perła
Posty: 36
Rejestracja: 05 sty 2022, 1:29

Re: Lampka bagażnika

Post autor: Perła »

Demontaż jest łatwy. Próbowałem i niby wszystko ok. Będę jeszcze wieczorem na spokojnie próbować jeszcze raz wyjąć podociskam itp ale najbardziej mi nie pasuje właśnie to miganie
Perła
Posty: 36
Rejestracja: 05 sty 2022, 1:29

Re: Lampka bagażnika

Post autor: Perła »

Sam sobie odpowiem :D wyjąłem lampkę oraz żarówkę podociskalem delikatnie te styki metalowe włożyłem i działa wszystko elegancko 😄
pshemus
Posty: 271
Rejestracja: 16 lut 2023, 19:23

Re: Lampka bagażnika

Post autor: pshemus »

Jak mawiał pewien profesor - "elektronika to nauka o ch...wych stykach" ;)
Tuktus
Posty: 67
Rejestracja: 03 lip 2022, 12:36

Re: Lampka bagażnika

Post autor: Tuktus »

Zakupiłem ostatnio na alledrogo 2szt lampek LED do bagażnika i schowka ,25zl sztuka ,po zainstalowaniu do bagażnika i przy otwarciu drzwi lub po włączeniu oświetlenia kabiny zaczął „mrugać” wyświetlacz oraz zapalił się błąd oświetlenia bagażnika, po zamknięciu drzwi lub zgaszeniu światła wszystko wracało do normy.
rob
Posty: 180
Rejestracja: 26 sie 2019, 3:47

Re: Lampka bagażnika

Post autor: rob »

Też zakupiłem 2 lampki Led na rzeczonym portalu, prawą wymieniem a z drugiej, lewej strony symetrycznie wyciąłem dziurę w tapicerce, przewody poprowadziłem pod tapicerką i osłoną progu bagażnika, połączyłem przy prawej, oryginalnej lampce. Teraz mam bagażnik porządnie oświetlony, z obu stron i żadnych błędów mi nie wywala.
;) Premium 2.0 TSI 4Motion DSG, pakiety: komfort, drogowy, sport, zimowy, el. pokrywa bagażnika, Beats, DAB
Tuktus
Posty: 67
Rejestracja: 03 lip 2022, 12:36

Re: Lampka bagażnika

Post autor: Tuktus »

rob pisze: 21 sty 2024, 10:45 Też zakupiłem 2 lampki Led na rzeczonym portalu, prawą wymieniem a z drugiej, lewej strony symetrycznie wyciąłem dziurę w tapicerce, przewody poprowadziłem pod tapicerką i osłoną progu bagażnika, połączyłem przy prawej, oryginalnej lampce. Teraz mam bagażnik porządnie oświetlony, z obu stron i żadnych błędów mi nie wywala.
Podeślij linka jak możesz
P.s.masz auto po lifcie?
ODPOWIEDZ