Ogniska rdzy :/

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Zolwik
Posty: 12
Rejestracja: 06 wrz 2023, 8:28

Ogniska rdzy :/

Post autor: Zolwik »

Cześć,Obrazek
ostatnio podczas 'kąpieli' mojego troca zauważyłem bardzo niepokojące 'kropki' rdzy :shock:
Auto odebrane w październiku 2023r. i już takie niepokojące sygnały? Jak na zdjęciach (linki poniżej)- listwa najbardziej, od strony kierowcy, być może uszkodznie od piaskarki? :?:
Zwracam się z pytaniem- czy to normalne żeby po 3 m-cach od wyjechania z salonu takie ;kwiatki' się pojawiały? :( Spotkaliście się z czymś podobnym?
Czy mogę się ubiegać o naprawę w ASO w ramach gwarancji? :cry:

https://zapodaj.net/plik-NM43zuxUAo
https://zapodaj.net/plik-AdsEFbZIvx

Pozdrawiam.
pshemus
Posty: 271
Rejestracja: 16 lut 2023, 19:23

Re: Ogniska rdzy :/

Post autor: pshemus »

Ale mowisz o tych listwach chromowanych na szybie itp? To jest plastik malowany, w dodatku kiepskiej jakości - mój po którymś myciu nabrał pięknych matowych plam. Niestety taka moda na sreberka ostatnio i piano black w środku.
Zolwik
Posty: 12
Rejestracja: 06 wrz 2023, 8:28

Re: Ogniska rdzy :/

Post autor: Zolwik »

Tak, listwy chromowane dla wersji Style.
Te plamki 'rdzy' zauważyłem na dole drzwi od strony kierowcy...zdaje sobie sprawę że nie są one jakości jak np. w autach klasy premium no ale ludzie :?
Chociaż mogłoby 'przetrwać' te kilka (3-5) lat a nie po 3 miesiącach takie niespodzianki! :evil: :cry:
pshemus
Posty: 271
Rejestracja: 16 lut 2023, 19:23

Re: Ogniska rdzy :/

Post autor: pshemus »

Ale to jest cienka warstwa chromu na plastiku który wszedł z czymś w reakcję - wystarczy że zadrapałeś powłokę jakimś odpryśniętym kamieniem albo przy myciu. Możesz spytać w ASO, ale wątpię żeby ci to wymienili.
Awatar użytkownika
chris
Posty: 268
Rejestracja: 07 paź 2019, 13:46

Re: Ogniska rdzy :/

Post autor: chris »

Moja rada :?
Kup jakąś pastę do tych rzeczy i spróbuj to wyczyścić bo skoro to jest z plastiku to rdza na tym chromie będzie tylko powierzchowna ;)
Najlepiej jednak podjechać gdzieś na autodetailing i chłopaki za grosze Ci to wyczyszczą i przy okazji zabezpieczą na przyszłość 8-)
Zolwik
Posty: 12
Rejestracja: 06 wrz 2023, 8:28

Re: Ogniska rdzy :/

Post autor: Zolwik »

Dzięki Panowie za radę ;)
Autodetailing jak najbardziej jest w planach na wczesną wiosnę a póki co poszukam jakiegoś specyfiku który pomoże mi się uporać z tym problemem. :geek:
Perła
Posty: 36
Rejestracja: 05 sty 2022, 1:29

Re: Ogniska rdzy :/

Post autor: Perła »

Lotna rdza. Efekt docierania hamulców jakoś tak. Było już kiedyś o tym. Powinno zejść przy myciu tylko wyczyść listwy
Marcin1
Posty: 27
Rejestracja: 11 kwie 2022, 9:30

Re: Ogniska rdzy :/

Post autor: Marcin1 »

Miałem coś w tym stylu, również na drzwiach kierowcy. Zauważyłem to w trakcie mycia ręcznego samochodu, zdrapałem paznokciem i już nie mam :) To nie była rdza tylko coś w rodzaju zaschniętego smaru. Też myślałem, że to rdza :)
Pado
Posty: 595
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:14

Re: Ogniska rdzy :/

Post autor: Pado »

najlepiej glinkowac lakier- ja staram się raz na rok i na to wosk, glinka świetnie usuwa lotna rdze
pshemus
Posty: 271
Rejestracja: 16 lut 2023, 19:23

Re: Ogniska rdzy :/

Post autor: pshemus »

Dziś u mnie też zauważyłem, nie tylko na listwach ale również na samych drzwiach. Schodzi pod paznokciem, ale wybiorę się na porządną myjnię żeby to doczyścić. Wygląda faktycznie jak opiłki metalu z tarczy. Inna sprawa że w innych autach nigdy tego nie zauważyłem - ale też w innych autach nie miałem tak upie... znaczy brudnych drzwi i to mimo posiadania chlapaczy.
ODPOWIEDZ