Easy open

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Awatar użytkownika
JacK666
Posty: 191
Rejestracja: 20 maja 2023, 20:14

Easy open

Post autor: JacK666 »

Dzisiaj postanowiłem sprawdzić jak działa Easy Open czyli system bezdotykowego otwierania i zamykania pokrywy bagażnika.
Mam to chyba w konfiguracji samochodu bo mam napisane takie coś:

System Easy Open & Close z alarmem
- System bezdotykowego otwierania i zamykania pokrywy bagażnika
- Keyless Access - bezkluczykowy dostęp i uruchamianie samochodu

W menu samochodu widzę kwadracik: Easy Open i mogę go zaznaczyć.
I teraz macham nogą pod zderzakiem tylnym i nic. Czy samochód zamknięty czy otwarty to nie działa.
Keyless Acces działa a Easy Open and Close nie.

Macie taki system i jak trzeba machać tą nogą albo jakie muszą być warunki by to zadziałało.
W konfiguracji samochodu zaznaczyłem kwadracik z opisem Easy Open.
R-line 2023, 1.5 manual, komfort, led plus, beats, kamera, 18 cali, easy open, keyless
Awatar użytkownika
stlag
Posty: 22
Rejestracja: 27 lip 2023, 11:08

Re: Easy open

Post autor: stlag »

W moim też od nowości nie chciał się otwierać bagażnik machnieciem nogą(t.j. kopniecie nogą w przód i odciagnięcie w tył pod zderzakiem mniej więcej na środku), dopiero w ASO "poprawiono" oprogramowanie Easy Open i teraz działa za każdym razem
zmorka99
Posty: 54
Rejestracja: 16 kwie 2023, 17:45

Re: Easy open

Post autor: zmorka99 »

Gdzie mogę sprawdzić czy mam takie otwieranie nogą? Mam wersję premium z bezkluczykowym dostępem do auta.
Awatar użytkownika
JacK666
Posty: 191
Rejestracja: 20 maja 2023, 20:14

Re: Easy open

Post autor: JacK666 »

zmorka99 pisze: 03 lut 2024, 12:29 Gdzie mogę sprawdzić czy mam takie otwieranie nogą? Mam wersję premium z bezkluczykowym dostępem do auta.
A masz elektryczną klapę bagażnika bo ta funkcja jest wymagana a dopiero potem można mieć dopiero funkcję easy open & close.
W każdym razie w menu samochodu w menu Pojazd a dalej Otwieranie i szyby jest taki wpis Easy open i kwadracik obok do zaznaczenia.

U mnie mogę także klapę bagażnika otworzyć zdalnie z pilota naciskając na pilocie środkowy przycisk ale mimo zaznaczenia w menu funkcji Easy open machając nogą nie mogę.
R-line 2023, 1.5 manual, komfort, led plus, beats, kamera, 18 cali, easy open, keyless
Ziomekatomek
Posty: 243
Rejestracja: 22 sie 2021, 12:57

Re: Easy open

Post autor: Ziomekatomek »

zmorka99 pisze: 03 lut 2024, 12:29 Gdzie mogę sprawdzić czy mam takie otwieranie nogą? Mam wersję premium z bezkluczykowym dostępem do auta.
Nie masz, bo w przed lifcie nie było takiej opcji.
Endriu
Posty: 53
Rejestracja: 27 lis 2023, 10:48

Re: Easy open

Post autor: Endriu »

Nie wiem czy w przedlifcie nie nożna doposażyć
https://allegro.pl/oferta/vw-t-roc-easy ... 9262010391
T-Roc 2.0 TSI 4Motion R-line Sport
zmorka99
Posty: 54
Rejestracja: 16 kwie 2023, 17:45

Re: Easy open

Post autor: zmorka99 »

Mam otwieranie z kluczyka klapy, ale niestety nie mam w ustawieniach easy open
Indi
Posty: 57
Rejestracja: 11 sie 2022, 21:05

Re: Easy open

Post autor: Indi »

Mniej więcej na środku tylnego zderzaka, stojąc przodem, wykonujesz jeden ruch nogą jakbyś chciał coś kopnąć (bez nadmiernej siły), po ruchu nogą zrób krok w tył, zamrugają tylne światła i usłyszysz sygnał dzwiękowy otwieranej klapy bagażnika.
Przy otwartej klapie podobne czynności, klapa bagażnika się zamyka.
Oczywiście kluczyki muszą być w zasięgu auta.
Na początku też miałem problemy ale raczej nieumiejętnie to robiłem.
T-Roc Style 1.5 DSG Ascot Gray+Czarny, Pakiet Komfort, System Easy Open & Close z alarmem, Szyby przyciemniane, Kierownica podgrzewana, Kamera Cofania, Travel Assist High. Zamówiony 27.06.2022r., produkcja 19tydz.2023 r., odebrany 23.06.2023 r.
Awatar użytkownika
JacK666
Posty: 191
Rejestracja: 20 maja 2023, 20:14

Re: Easy open

Post autor: JacK666 »

Indi pisze: 03 lut 2024, 18:53 Mniej więcej na środku tylnego zderzaka, stojąc przodem, wykonujesz jeden ruch nogą jakbyś chciał coś kopnąć (bez nadmiernej siły), po ruchu nogą zrób krok w tył, zamrugają tylne światła i usłyszysz sygnał dzwiękowy otwieranej klapy bagażnika.
Przy otwartej klapie podobne czynności, klapa bagażnika się zamyka.
Oczywiście kluczyki muszą być w zasięgu auta.
Na początku też miałem problemy ale raczej nieumiejętnie to robiłem.
Praktyka czyni mistrza, jednak trzeba po prostu ten ruch noga odpowienio wyćwiczyć i działa wtedy za każdym razem :roll:
R-line 2023, 1.5 manual, komfort, led plus, beats, kamera, 18 cali, easy open, keyless
Awatar użytkownika
stlag
Posty: 22
Rejestracja: 27 lip 2023, 11:08

Re: Easy open

Post autor: stlag »

Indi pisze: 03 lut 2024, 18:53 Mniej więcej na środku tylnego zderzaka, stojąc przodem, wykonujesz jeden ruch nogą jakbyś chciał coś kopnąć (bez nadmiernej siły), po ruchu nogą zrób krok w tył, zamrugają tylne światła i usłyszysz sygnał dzwiękowy otwieranej klapy bagażnika.
Przy otwartej klapie podobne czynności, klapa bagażnika się zamyka.
Oczywiście kluczyki muszą być w zasięgu auta.
Na początku też miałem problemy ale raczej nieumiejętnie to robiłem.
Przy zamykaniu, po wykonaniu "kopnięcia", należy się odsunąć na pewną odległość bo czujniki nie pozwolą na zamknięcie klapy ;)
ODPOWIEDZ