Aplikacja Volkswagen

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Docent
Posty: 9
Rejestracja: 13 paź 2022, 19:42

Aplikacja Volkswagen

Post autor: Docent »

Cześć,

Czy działa Wam aplikacja Volkswagen? Nie mogę zsynchronizować żadnych danych od zeszłego tygodnia. Byłem dzisiaj w serwisie VW i po odczynieniu różnych czarów w postaci resetu sterownika (podobno zdalnie) dalej nie działa. Miła Pani powiedziała, że jest to awaria po stronie serwerów VW od 1 lutego.
Objaw na ekranie to wyszarzała ikona globusa. Nie działa komunikacja z aplikacją VW nie działa radio internetowe. Co ciekawe jak udostępnię internet z telefonu to synchronizacja i radio internetowe również nie działa.
Awatar użytkownika
JacK666
Posty: 191
Rejestracja: 20 maja 2023, 20:14

Re: Aplikacja Volkswagen

Post autor: JacK666 »

Nie odnotowuję takiego problemu.
Używam codziennie radia internetowego z aplikacji audials wbudowanej w system samochodu ale za pomocą pakietu danych wykupionego w Cubic Telecom. Nie udostepniam internetu z telefonu.
Globus jest podświetlony, choć czasami rzeczywiście mam wrażenie, że synchrowizowanie aplikacji w telefonie z samochodem trwa chwilę (kilkanascie/kilkadziesiąt sekund) dłużej, ale to też sporadycznie. Moze akurat korzystam wtedy gdy servery VW działają poprawnie.
R-line 2023, 1.5 manual, komfort, led plus, beats, kamera, 18 cali, easy open, keyless
Docent
Posty: 9
Rejestracja: 13 paź 2022, 19:42

Re: Aplikacja Volkswagen

Post autor: Docent »

Dzięki za odpowiedź. Czekam może ktoś ma podobne problemy. Nie mam wykupionych pakietów w Cubic tylko to co oferował VW do nowego auta przez 3 lata.

Coś czuję, że będę musiał chyba jeszcze raz sobie porozmawiać na ten temat.
Docent
Posty: 9
Rejestracja: 13 paź 2022, 19:42

Re: Aplikacja Volkswagen

Post autor: Docent »

Cześć,

Temat synchronizacji chyba się rozwiązał. Po dzisiejszym uruchomieniu samochodu pytał o wybór użytkownika itp. Chyba ten reset sterownika wykonany na serwisie VW musiał się przetrawić :) Komunikacja z aplikacją działa.
ODPOWIEDZ