Klapa bagażnika

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Perła
Posty: 36
Rejestracja: 05 sty 2022, 1:29

Klapa bagażnika

Post autor: Perła »

Witam. Spotkal się ktoś z dziwnym zachowaniem elektrycznej klapy bagażnika...? Mianowicie gdy otwieram klapę z pilota, przyciskiem obok kierowcy lub naciskam na logo VW to klapa otwiera się do połowy. Ponowne naciśnięcie zamyka klapę. Kolejna próba otwiera się normalnie do góry do pełnej wysokości. Gdy zamkne auto z pilota i próbuje otworzyć bagażnik znowu to samo. Otwiera się do połowy. Próbowałem wyregulować ostatnia zapisana pozycję klapy chyba że coś źle robię ale otwieram bagażnik na max przytrzymuje przycisk zamykania przez ok. 5 sek słychać dźwięk zapisu pozycji zamykam. Otwieram klapę i znowu do połowy .... Ktoś się spotkał z tym ? Czy może ja coś źle robię...
Awatar użytkownika
JacK666
Posty: 191
Rejestracja: 20 maja 2023, 20:14

Re: Klapa bagażnika

Post autor: JacK666 »

Procedura ustawienia pozycji klapy wydaje się być przeprowadzana prawidłowo: przy otwartej klapie naciskasz przycisk, trzymasz przycisk aż do dźwięku pikania i pozycja klapy powinna być zapamiętana.

A to otwieranie do połowy to zawsze do tej samej wysokości czy tak trochę losowo?
Bo może jakies zbyt duże opory czy obciążenie silnika i układ się wyłącza.

Moze spróbuj tak. Jak się klapa otworzy znów do połowy, to nie zamykaj tylko ją ręcznie podnieś do góry i wtedy zapisz pozycję.
R-line 2023, 1.5 manual, komfort, led plus, beats, kamera, 18 cali, easy open, keyless
Perła
Posty: 36
Rejestracja: 05 sty 2022, 1:29

Re: Klapa bagażnika

Post autor: Perła »

Zawsze jest do tej samej pozycji. Nie wiem czy coś wspólnego ma z tym lampka w bagażniku bo ostatnio migała problem ze stykami i zamówiłem nowa i póki co jest bez oświetlenia ale to na zasadzie lampka jest ale bez żarówki. Wątpię żeby to miało wpływ no ale...
Perła
Posty: 36
Rejestracja: 05 sty 2022, 1:29

Re: Klapa bagażnika

Post autor: Perła »

I też tak próbowałem że ręcznie do góry próba zapamiętania i kicha znów to samo.
rob
Posty: 180
Rejestracja: 26 sie 2019, 3:47

Re: Klapa bagażnika

Post autor: rob »

Miałem takie uszkodzenie, dokładnie objawy jak opisałeś. Uszkodzony zamek klapy bagażnika który powodował przeciążenie systemu i zatrzymanie otwierania mniej więcej w połowie. Usunięte w ramach gwarancji (dodatkowo dokupionej) i trochę to trwało, bo trzeba było sprowadzać części zamienne z Niemiec. Auto miało ok. 2,5 roku.
;) Premium 2.0 TSI 4Motion DSG, pakiety: komfort, drogowy, sport, zimowy, el. pokrywa bagażnika, Beats, DAB
ODPOWIEDZ