Czy silnik 1.0 tsi nie będzie za słaby do TRoca?

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Wachacz
Posty: 509
Rejestracja: 27 wrz 2021, 18:22

Re: Czy silnik 1.0 tsi nie będzie za słaby do TRoca?

Post autor: Wachacz »

To bardzo mondra opinia,post ja też jeżdżę ponad 40 lat jestem człowiekiem racjonalnym bardzo lubię to słowo uważam że przed decyzją o zakupie auta musimy zadać sobie pytania:czy taka moc jest mi potrzebna,czy napęd na 4 koła,automat czy manual,benzyna czy inne paliwo,musimy sobie odpowiedzieć ilę robię kilometrów rocznie itd,itp.Czesto oglądam "zawodowych chandlarzy"widzę ludzi podnieconych i napalonych na auta o ogromnych mocach np.400,500 kM chętnie bym zapytał po co komuś takie auto w Polsce gdzie max.predkość i tylko na kilku odcinkach autostrady wynosi max.140km/godz. ???.A przy obecnych nowych przepisach jesteś momentalnie beż prawka i z wielkimi kwotowo mandatami.Jeżdżąc przepisowo autem z silnikiem 400 konnym to powolna "śmierć "dla jednostki napędowej i totalny bezsens,ja wiem że są maniacy i napaleńcy mają forsą i taki kaprys I tak nam odpowiedzą ale na pytanie gdzie tym jeździć już nie bardzo wiadomo co powiedzieć tutaj nie stosujemy słowa racjonalność i tak bywa.
Wachacz
Posty: 509
Rejestracja: 27 wrz 2021, 18:22

Re: Czy silnik 1.0 tsi nie będzie za słaby do TRoca?

Post autor: Wachacz »

Oczywiście "mądra"człowiek chce szybko przelać myśli i tak bywa....
baxior
Posty: 273
Rejestracja: 30 sty 2021, 14:47
Lokalizacja: GDA
Kontakt:

Re: Czy silnik 1.0 tsi nie będzie za słaby do TRoca?

Post autor: baxior »

Przy obecnych stawkach mandatów, o recydywie nie wspomnę, to całkiem spoko silnik😃

Piszemy tu przestrzegając ortografii i zasad j. polskiego, o stosowaniu znaków interpunkcyjnych ze spacją lub bez nie wspomnę nawet. Wachacz szanuj swój ojczysty język😃😉
T-Roc Premium 1.5 TSI Manual Czarna Perła z pakietami i dodatkami😉
Maj 2021
Wachacz
Posty: 509
Rejestracja: 27 wrz 2021, 18:22

Re: Czy silnik 1.0 tsi nie będzie za słaby do TRoca?

Post autor: Wachacz »

Już widać efekty na drogach przy nowych "grubych" mandatach jazda jak na niemieckich drogach nauczą i naszych "szaleńców"drogowych, ale już zaczyna to być trochę denerwujące taka jazda asekuracyjna chyba masz rację że silnik 1,0 będzie spoko da radę i śmiało wystarczy.Pamietam jak w 70 tych lata jeździliśmy z rodzicami fiatem 126p 4 osoby + bagaż do rodziny 670 km autko miało chyba 23 kM i dawało radę przezkilka lat nigdy nie zawiodło a co dopiero nowoczesny T roc 1,0.spoko.
baxior
Posty: 273
Rejestracja: 30 sty 2021, 14:47
Lokalizacja: GDA
Kontakt:

Re: Czy silnik 1.0 tsi nie będzie za słaby do TRoca?

Post autor: baxior »

Fakt, widać to na drogach lokalnych i gdzie tu rozbujać te nasze 1.5 😂
T-Roc Premium 1.5 TSI Manual Czarna Perła z pakietami i dodatkami😉
Maj 2021
pinio124
Posty: 32
Rejestracja: 06 wrz 2021, 15:09
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Czy silnik 1.0 tsi nie będzie za słaby do TRoca?

Post autor: pinio124 »

To prawda. Od 1 stycznia jezdze tak jak przepisy nakazują bo jestem ratownikiem medycznym i kierowcą karetki i nie potrzebne mi atrakcje typu zabranie prawka. Kilka dni temu zatrzymali mnie za 62/50. Nie było żadnej gadki. Nie pomógł nawet fakt, że pracowałem w psiarni 10 lat 😂
Takie czasy
VW T-roc Premium, 1.5 tsi DSG + trochę dodatków z listy
Ufek
Posty: 141
Rejestracja: 07 sie 2021, 22:54
Lokalizacja: DOL

Re: Czy silnik 1.0 tsi nie będzie za słaby do TRoca?

Post autor: Ufek »

Nie ma co wprost przekładać przyspieszenie i moc na mandaty. Ja w ciągu ostatnich 20 lat (jeżdżę 39) zapłaciłem za prędkość trzy. 7 lat temu autobusem turystycznym i 2 lata temu dwa mandaty maleństwem z 3 cylindrowymi 60 KM.

Czy 1.0 TSi wystarczy do T-roca? Każdy wystarczy, ale jest coś poza danymi katalogowymi. To poczucie komfortu. A ono w/g mnie zaczyna się dla tego auta od 1.5 TSi. 190KM to już pewnie jest frajda, o wersji R nie wspomnę.
Ostatnio zmieniony 19 sty 2022, 22:47 przez Ufek, łącznie zmieniany 1 raz.
T-Roc Advance 1.5 TSI 150 KM manualtronic 6-biegowy - odebrany 23 grudnia 2021
Ufek
Posty: 141
Rejestracja: 07 sie 2021, 22:54
Lokalizacja: DOL

Re: Czy silnik 1.0 tsi nie będzie za słaby do TRoca?

Post autor: Ufek »

pinio124 pisze: 19 sty 2022, 22:22 ... Nie pomógł nawet fakt, że pracowałem w psiarni 10 lat 😂
Takie czasy
Teraz to już nie psiarnia tylko ponura hodowla i tresura psów. Mierny ale wierny.

Ja po tych dwóch mandatach w jednym roku odpaliłem "tego z ciupagą" i nawet jak po bułki w sobotę jadę to mnie pilnuje. Mam zawodowe i nie w smak by mi było stracić.
T-Roc Advance 1.5 TSI 150 KM manualtronic 6-biegowy - odebrany 23 grudnia 2021
pinio124
Posty: 32
Rejestracja: 06 wrz 2021, 15:09
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Czy silnik 1.0 tsi nie będzie za słaby do TRoca?

Post autor: pinio124 »

Najlepsze, że zaczynają się desperackie łapanki bo ludzie zaczęli przepisowo jezdzic. I kasa w budżecie nie będzie się zgadzać 🤦
VW T-roc Premium, 1.5 tsi DSG + trochę dodatków z listy
Wachacz
Posty: 509
Rejestracja: 27 wrz 2021, 18:22

Re: Czy silnik 1.0 tsi nie będzie za słaby do TRoca?

Post autor: Wachacz »

Panowie jeździć normalnie zgodnie z przepisami a wówczas żadne mandaty niestraszne.Jeżdzę ponad 40 lat zapłaciłem 2 mandaty za prędkość ostatnie w 2012r. Jeden 50 zł drugi 300 zł i tyle u mnie z mandatami "robię" ok.18/20 tys/km rocznie.Jestem często na drogach czeskich tam płacisz za przekroczenia nawet o 3,5,11 km I nie ma żadnej dyskusji i Polacy potrafią tam jeździć przepisowo,podobnie jest w Niemczech też jeżdżę tak jak Niemcy jak 40 km/godz,tak się jedzie poza tym mnóstwo fotoradarów w miasteczkach na wioskach można można zgodnie z przepisami.
ODPOWIEDZ