Czy silnik 1.0 tsi nie będzie za słaby do TRoca?

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
anka
Posty: 6
Rejestracja: 06 cze 2018, 10:55

Czy silnik 1.0 tsi nie będzie za słaby do TRoca?

Post autor: anka »

Hej! :)

Czy ktoś ma doświadczenia z 1.0 tsi w T-Rocu? Ja nie mam dużych wymagań, ale znajomy mówi mi, że to będzie za słaby silnik do tego samochodu :x Jak myślicie?
tryhp3
Posty: 44
Rejestracja: 02 cze 2018, 14:20

Re: Czy silnik 1.0 tsi nie będzie za słaby do TRoca?

Post autor: tryhp3 »

Generalnie bazowy T-ROC jest bardzo lekki. Do miasta pewnie taki silnik wystarczy. Wiadomo na autostradzie będzie głośno.
The Rock
Posty: 227
Rejestracja: 17 lut 2018, 12:37

Re: Czy silnik 1.0 tsi nie będzie za słaby do TRoca?

Post autor: The Rock »

Tak jak przedmówca napisał.

Jednak poza tym wiele zależy od tego jakie masz oczekiwania i przyzwyczajenia (czym ostatnio jeździłaś). Dla jednego kierowcy 100 koni to demon prędkości, a dla innego 200 koni to dychawica. :)

W mieście taki silnik na pewno jeździ lepiej niż jakiś wolnossący 1.6 - 1.8 - powiedziałbym nawet, że jeździ się tym całkiem sprawnie i fajnie.
Co prawda nie jeździłem T-Rocem z tym silnikiem, ale miałem okazję nowym Polo i Octavią i uważam, że jest naprawdę okej. Tu o tym pisałem: Doświadczenia z silnikiem 1.0 TSI 115 KM (85 kW) 6 biegów?

Co do opinii znajomego, to podstawowe pytanie, czy kiedyś jeździł autem z silnikiem 1.0 TSI. Jeśli nie, to jego opinii w ogóle nie brałbym pod uwagę.

A najlepiej to chyba umówić się na jazdę testową - nawet jeśli lokalny dealer nie będzie miał T-Roca z tym silnikiem, to może będzie jakiś inny model, czy w VW, czy w Skodzie/Seacie. Z pewnością da to jakiś ogląd sytuacji. ;)
anka
Posty: 6
Rejestracja: 06 cze 2018, 10:55

Re: Czy silnik 1.0 tsi nie będzie za słaby do TRoca?

Post autor: anka »

The Rock pisze: 06 cze 2018, 11:46A najlepiej to chyba umówić się na jazdę testową
Chyba tak.

Dzięki za wszystkie informacje. A znajomy nie jeździł tylko mówił, że duży samochód i mały silnik to kiepskie połączenie. Że najlepiej diesla
The Rock
Posty: 227
Rejestracja: 17 lut 2018, 12:37

Re: Czy silnik 1.0 tsi nie będzie za słaby do TRoca?

Post autor: The Rock »

anka pisze: 06 cze 2018, 12:27A znajomy nie jeździł tylko mówił, że duży samochód i mały silnik to kiepskie połączenie. Że najlepiej diesla
Podstawowa zasada w przypadku tych silników - najpierw trzeba się nimi przejechać, żeby mieć jakąś opinię. Innymi słowy nie ma co słuchać osób, którym jedynie coś się wydaje. :)
anka
Posty: 6
Rejestracja: 06 cze 2018, 10:55

Re: Czy silnik 1.0 tsi nie będzie za słaby do TRoca?

Post autor: anka »

The Rock pisze: 06 cze 2018, 13:58najpierw trzeba się nimi przejechać, żeby mieć jakąś opinię
Tak zrobię :)
paulr
Posty: 490
Rejestracja: 25 maja 2018, 3:54

Re: Czy silnik 1.0 tsi nie będzie za słaby do TRoca?

Post autor: paulr »

Na yt. Jest porownanie w skodzie tych silnikow przez autocentrum. Waga i gabaryty podobne jak t-roc...
tryhp3
Posty: 44
Rejestracja: 02 cze 2018, 14:20

Re: Czy silnik 1.0 tsi nie będzie za słaby do TRoca?

Post autor: tryhp3 »

anka pisze: 06 cze 2018, 12:27 A znajomy nie jeździł tylko mówił, że duży samochód i mały silnik to kiepskie połączenie. Że najlepiej diesla
T-ROC nie jest duży to odrobinę podniesiony GOLF (reszta wymiarów niemal bliźniacze).

A Diesel to od 130 tys... Za tą kasę byłoby by już sensowne Q2...
The Rock
Posty: 227
Rejestracja: 17 lut 2018, 12:37

Re: Czy silnik 1.0 tsi nie będzie za słaby do TRoca?

Post autor: The Rock »

tryhp3 pisze: 10 cze 2018, 1:58 A Diesel to od 130 tys...
Dokładne.

Może znajomemu anki chodziło o takie ogólne podejście, że lepiej dyzla zamiast małolitrażowego benzyniaka. Pewnie nawet nie wie, że akurat w przypadku T-Roca dla silnika 1.0 TSI nie ma żadnej dieslowskiej alternatywy.
oneteusz
Posty: 25
Rejestracja: 01 sty 2021, 20:09

Re: Czy silnik 1.0 tsi nie będzie za słaby do TRoca?

Post autor: oneteusz »

Nie sądzę, że za słaby. W mieście - tak im jak Warszawa - może nawet lepszy.
Mnie akurat 1.0 TSI zachwycił w Polo na jeździe testowej. A byłem już po jazdach kilku innych marek. No i tak krok za krokiem wlazłem do T-Roca.
W trasie? Gdzie? na ekspresówce do 120? Spokojnie szedł. Tyle z moich obserwacji.

Wątpliwość zapewne dotyczy sytuacji np 4 osoby i autostrada 140. Sam jestem ciekaw, ale nie przewiduję dramatu (dramat to był na autostradzie jak mój kolega 2-litrowym starym dieslem zamulał lewy pas)
T-Roc 1.5 TSI ACT 150KM Advance Manual 17" Czarna Perła XII_2020
ODPOWIEDZ