Czy silnik 1.0 tsi nie będzie za słaby do TRoca?

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Spinner
Posty: 687
Rejestracja: 25 cze 2020, 11:25

Re: Czy silnik 1.0 tsi nie będzie za słaby do TRoca?

Post autor: Spinner »

anka pisze: 06 cze 2018, 10:57 Hej! :)

Czy ktoś ma doświadczenia z 1.0 tsi w T-Rocu? Ja nie mam dużych wymagań, ale znajomy mówi mi, że to będzie za słaby silnik do tego samochodu :x Jak myślicie?
Weź pod uwagę, że salon sprzedaje konie mechaniczne a faktycznie jeździ się momentem obrotowym, zwłaszcza w mieście. 1.0 ma te 200 Nm, co nie jest mało ale jednak to wytężony trzycylindrowiec i nie wiadomo jaka będzie jego trwałość i jak długo będzie w miarę kulturalnie pracował (gorsze wyważenie).

Sprawdź w ramach rozpatrywanego budżetu czy nie lepiej będzie postawić na 1.5 czterocylindrowy a zrezygnować z niektórych, być może fajnych, ale jakby nie było, gadżetów i upiększeń takich jak AID czy monstrualne obręcze, które oprócz waloru estetycznego mają same wady w porównaniu z np. 16-stkami.
W myśl zasady: lepiej żeby auto wyglądało biednie ale bogato jeździło niż wyglądało bogato a biednie jeździło, bo to też kwestia twojego bezpieczeństwa.

Ponadto 2.0 TDI też warte rozpatrzenia a kosztuje katalogowo niecałe 96 tys. (oczywiście bazowa wersja ale przecież będziesz jeszcze negocjować).
Co prawda mocy ma niewiele więcej ale już 300 niutków od samego dołu no i trzymanie wartości.
morfeusz747
Posty: 296
Rejestracja: 26 sty 2020, 17:32

Re: Czy silnik 1.0 tsi nie będzie za słaby do TRoca?

Post autor: morfeusz747 »

Nie proponowałbym komuś 2.0TDI jeśli rozważa zakup 1.0 tsi, bo podejrzewam że będzie jeździł mało i krótkie odcinki, co w przypadku TDI jest poprostu nieopłacalne.
Spinner
Posty: 687
Rejestracja: 25 cze 2020, 11:25

Re: Czy silnik 1.0 tsi nie będzie za słaby do TRoca?

Post autor: Spinner »

morfeusz747 pisze: 09 sty 2021, 10:26 Nie proponowałbym komuś 2.0TDI jeśli rozważa zakup 1.0 tsi, bo podejrzewam że będzie jeździł mało i krótkie odcinki, co w przypadku TDI jest poprostu nieopłacalne.
Oczywiście, masz rację, chociaż teraz to chyba i benzyna przestaje być dobra na krótkie odcinki bo te OPF-y chyba niewiele lepsze od DPF-ów.
Być może, 1.0 nie ma OPF?
rabi
Posty: 142
Rejestracja: 21 kwie 2020, 12:45
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Czy silnik 1.0 tsi nie będzie za słaby do TRoca?

Post autor: rabi »

GPF. Od Gasoline. Dużoooooo lepsze. Bezobsługowe, bo olej napędowy emituje ogrom sadzy w spalinach. benzyna nie. Brak problemów z GPF, a montowany już obowiązkowo od dwóch lat
Spinner
Posty: 687
Rejestracja: 25 cze 2020, 11:25

Re: Czy silnik 1.0 tsi nie będzie za słaby do TRoca?

Post autor: Spinner »

rabi pisze: 10 sty 2021, 9:34 GPF. Od Gasoline. Dużoooooo lepsze. Bezobsługowe, bo olej napędowy emituje ogrom sadzy w spalinach. benzyna nie. Brak problemów z GPF, a montowany już obowiązkowo od dwóch lat
Nie GPF tylko OPF! Producent chyba wie lepiej co montuje! W końcu fabrykat niemiecki - a więc Ottopartikelfilter.
anna.ab
Posty: 24
Rejestracja: 27 gru 2020, 16:30

Re: Czy silnik 1.0 tsi nie będzie za słaby do TRoca?

Post autor: anna.ab »

Spinner pisze: 10 sty 2021, 10:40
rabi pisze: 10 sty 2021, 9:34 GPF. Od Gasoline. Dużoooooo lepsze. Bezobsługowe, bo olej napędowy emituje ogrom sadzy w spalinach. benzyna nie. Brak problemów z GPF, a montowany już obowiązkowo od dwóch lat
Nie GPF tylko OPF! Producent chyba wie lepiej co montuje! W końcu fabrykat niemiecki - a więc Ottopartikelfilter.
GPF (Gasoline Particulate Filter), oznaczane także jako OPF (Ottopartikelfilter).
rabi
Posty: 142
Rejestracja: 21 kwie 2020, 12:45
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Czy silnik 1.0 tsi nie będzie za słaby do TRoca?

Post autor: rabi »

Dla Niemców OPF. Dla reszty świata GPF
Spinner
Posty: 687
Rejestracja: 25 cze 2020, 11:25

Re: Czy silnik 1.0 tsi nie będzie za słaby do TRoca?

Post autor: Spinner »

rabi pisze: 10 sty 2021, 10:51 Dla Niemców OPF. Dla reszty świata GPF
Oficjalna nazwa to np. 2.0 TSI OPF, silnik benzynowy zwany jest od nazwiska wynalazcy silnikiem Ottona podobnie jak silniki wysokoprężne zwane w skrócie dieslami od nazwiska Diesla i nikomu to nie przeszkadza (również w tej reszcie świata)! To nie wina Niemców, że powymyślali wszystkie silniki. Jak "reszta świata" sobie wymyśli silnik np. na Gumisie to sobie nazwie jak będzie chciała np. GPF.
Pado
Posty: 595
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:14

Re: Czy silnik 1.0 tsi nie będzie za słaby do TRoca?

Post autor: Pado »

Miałem zastępczego t crossa z 1.0 115km i moc mial na prawdę wystarczającą, byłem pod wrażeniem. Niestety nie akceptowalny był dla mnie dźwięk silnika i jego głośność. Ja i tak uwazwm, że 1.5tsi ma kiepski dźwięk (a właściwie różne dźwięki jakie wydaje) i brzmi jak 3,5 cylindrowiec
anna.ab
Posty: 24
Rejestracja: 27 gru 2020, 16:30

Re: Czy silnik 1.0 tsi nie będzie za słaby do TRoca?

Post autor: anna.ab »

Spinner pisze: 10 sty 2021, 11:31
rabi pisze: 10 sty 2021, 10:51 Dla Niemców OPF. Dla reszty świata GPF
Oficjalna nazwa to np. 2.0 TSI OPF, silnik benzynowy zwany jest od nazwiska wynalazcy silnikiem Ottona podobnie jak silniki wysokoprężne zwane w skrócie dieslami od nazwiska Diesla i nikomu to nie przeszkadza (również w tej reszcie świata)! To nie wina Niemców, że powymyślali wszystkie silniki. Jak "reszta świata" sobie wymyśli silnik np. na Gumisie to sobie nazwie jak będzie chciała np. GPF.
widze ze Kolega to po Wydziale "ME" PolSl lub Pol Wroclaw lub "MEL" Pol Warszawa :D
ODPOWIEDZ