Zminana fabrycznego radia !

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Awatar użytkownika
lipa_ml
Posty: 28
Rejestracja: 21 gru 2020, 23:54

Zminana fabrycznego radia !

Post autor: lipa_ml »

Witam. Mam takie pytanie , posiadam T-roc 2020r. z podstawowym radiem i brakuje mi dwóch funkcji. Pierwsza banalna ale chciał bym mieć możliwość ustawienia ikonek stacji , w poprzednim aucie w golf 7 też w podstawowym radiu była taka opcja z karty sd a w tym nie mogę tego zrobić serwis twierdzi że to radio tego nie obsługuje , druga funkcja to nie czyta mi plików w formacie FLAC . Ta sam sytuacja w poprzednim aucie była opcja tu nie ma i teraz pytanie czy rzeczywiście to radio tych dwóch funkcji nie obsługuje ? I czy jeśli tak jest to czy można zmienić radio na jakiś wyższy model do t-roc ? Czy wystarczy wymienić wyświetlacz czy jednostkę sterując też trzeba ? I czy informacje o aucie przebieg interwały po wymianie jednostki sterującej zostaną? Moje radio 2GC 035 869A
VW T-ROC 1,5TSI ADVANCE / 18" / DSG / EL. DACH/ LED
Awatar użytkownika
JacK666
Posty: 191
Rejestracja: 20 maja 2023, 20:14

Re: Zminana fabrycznego radia !

Post autor: JacK666 »

W golfie 7 mózj był akurat Sportsvan to mając composition media logo stacji ustawiało się poprzez naciśnięcie i przytrzymanie kafelka z zaprogramowaną stacją.
Naciskało się, trzymało i po chwili logo sie pojawiało. Nie było konieczności niczego dostarczać z zewnątrz na karcie SD.

Tylko w samym golfie 7 tych wersji jednostek radiowych było kilka rodzajów mimo takiego samego wyświetlacza i ich funkjonalność oraz możliwośc uruchomienia innych fukcji poprzez kodowanie była różna w zależnosci jaka jednostka była zamontowana.

U mnie była jednostka zaczynająca sie od cyfry 3 ograniczona tylko do bluetooth i obsługi telefonu, radia, kart sd i tyle taka gdzie gdzie numer zaczynał się o 6 miała to co 3 oraz android auto, apple car play, obsługę kamery cofania, kolejna miała nawigację do odblokowania itd.
Wszystko zależało od tego co włożono w fabryce.
Pod koniec roku 2016 już zawsze wkładali te z 6 na początku mimo, że pewne funkcje były nie aktywowane bo sie ich nie kupowało. Zmieniona była jednostka sterująca natomaist ekran był zawsze ten sam, po prostu po odblokowaniu pojawiało się tym ekranie wiecej dostępnych funkcji. Nawet miałem kiedyś zamiar wymienić jednostkę z 3 na 6 dla android auto i kamery ale mi przeszło. Taka wymiana wymagała oprócz oczywiście wymiany także wkodowania nowej jednostki do samochodu.

Być moze w t-roc jest poodbnie wymiana jednostki sterującej jest tylko wymagana i kodowanie bo tam siedzi system i funkcje a wyświetlacz zostaje ten sam.
Nie wspomnę gdzie ale na pewno widziałem w intenecie firmy co robią cuda z tymi jednostkami w grupie VAG wymieniają/dokładają/odblokowują różne rzeczy w istniejacych jednostkach więc pewnie jest to możliwe.
R-line 2023, 1.5 manual, komfort, led plus, beats, kamera, 18 cali, easy open, keyless
Awatar użytkownika
Y@rek
Posty: 102
Rejestracja: 30 gru 2022, 21:20

Re: Zminana fabrycznego radia !

Post autor: Y@rek »

Nowy fabryczny ekran to 2200zł + jednostka centralna 1800zł + robocizna i kodowanie. Jeśli zależy Ci tylko na ikonach stacji radiowych to chyba nie warto. Lepiej zacząć już oszczędzać na "porządne" radio w nowym samochodzie, który kupisz po T-Roc'u :)
ODPOWIEDZ