Infotainment - pytania zagubionego użytkownika

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
gp69
Posty: 3
Rejestracja: 22 lut 2024, 8:38

Infotainment - pytania zagubionego użytkownika

Post autor: gp69 »

Witam wszystkich,
jestem świeżym (choć wiekowym) użytkownikiem nowego T-Roca i przyznam, że pierwszy raz czuję się w samochodzie zagubiony.
Chyba przegapiłem postęp technologiczny w motoryzacji (używaliśmy do tej pory VW z roczników 2011 i 2015), bo nie ogarniam tego całego intotainment'u.

Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć "łopatologicznie" parę kwestii z tym związanych:

- Co muszę zrobić, by móc słuchać radia internetowego?
- Jak usunąć lub zmienić "użytkownika głównego" systemu, którego odziedziczyłem z dobrodziejstwem inwentarza?
- Do czego w praktyce służy We Connect?

Wersja Life z pakietem Comfort, a więc między innymi:
System radiowy Ready2Discover z usługą Streaming&Internet,
Przygotowanie do We Connect
Usługi We Connect Plus bezpłatnie na 3 lata
VW T-Roc 1.5 manual, wersja Life, rocznik 2024
Ziomekatomek
Posty: 243
Rejestracja: 22 sie 2021, 12:57

Re: Infotainment - pytania zagubionego użytkownika

Post autor: Ziomekatomek »

gp69 pisze: 22 lut 2024, 9:14 - Co muszę zrobić, by móc słuchać radia internetowego?
- Jak usunąć lub zmienić "użytkownika głównego" systemu, którego odziedziczyłem z dobrodziejstwem inwentarza?
- Do czego w praktyce służy We Connect?
- po pierwsze musisz mieć wykupioną odpowiednią usługę

- najpierw musisz mieć konto Volkswagen ID, potem w dłoń dwa kluczyki i instrukcja obsługi, resztę wytłumaczy "radio", na youtubie znajdziesz film volkswagena jak to zrobić. "We Connect - rejestracja i aktywacja konta"

- nie ma już aplikacji We Connect, jest Volkswagen
Awatar użytkownika
JacK666
Posty: 191
Rejestracja: 20 maja 2023, 20:14

Re: Infotainment - pytania zagubionego użytkownika

Post autor: JacK666 »

Jak masz We Connect plus bezpłatnie na trzy lata to masz w systemie aplikacje audials czyli zaimplementowane radio internetowe.
Są dwa wyjścia by dostarczyć dane internetowe dla potrzeb tego radia:
- poprzez udostępnienie internetu z telefonu poprzez hot-spot - bezpłatnie bo dane są z pakietu danych przypisanych do numeru telefonu
- poprzez wykupienie pakietu danych w Cubic telecom wtedy działa be telefonu (koszt to jakieś 160 pln za 25GB)
R-line 2023, 1.5 manual, komfort, led plus, beats, kamera, 18 cali, easy open, keyless
gp69
Posty: 3
Rejestracja: 22 lut 2024, 8:38

Re: Infotainment - pytania zagubionego użytkownika

Post autor: gp69 »

Udało się dojść do wszystkiego.
Gdyby ktoś miał podobne jak ja problemy, by korzystać z radia internetowego (w moim przypadku, gdy nie mam wykupionego pakietu internetowego) trzeba:

- połączyć się do sieci WiFi udostępnionej przez smartfon (Menu > Ustawienia > WiFi ...)
- włączyć pełne udostępnianie danych na profilu użytkownika Menu > Użytkownik > Ustawienia ...
- Radio > w lewym dolnym roku wybieramy źródło – radio internetowe. Być może pojawią się jakieś powiadomienia, trzeba w nie wejść i ew. zastosować się do wskazówek (np. wykonać aktualizację systemu)

Jeśli po tym dalej nie działa, to wykonać restart systemu (po wyłączeniu przytrzymać przez dłuższą chwilę - 20, 30 sek) przycisk głośności, aż się pojawi logo VW.
VW T-Roc 1.5 manual, wersja Life, rocznik 2024
Mun
Posty: 139
Rejestracja: 28 cze 2022, 19:35
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Infotainment - pytania zagubionego użytkownika

Post autor: Mun »

Tutaj link dla chętnych do zakupu pakietu - ceny wg do przyjęcia zwłaszcza roczny za 160pln.
https://vw.cubictelecom.com/pl
1.5 150KM FL Style DSG odebrany 03.03.2023 :lol:
Endriu
Posty: 55
Rejestracja: 27 lis 2023, 10:48

Re: Infotainment - pytania zagubionego użytkownika

Post autor: Endriu »

- Co muszę zrobić, by móc słuchać radia internetowego?
Najprościej i za darmo, włączyć Android Auto i uruchomić jakąś apkę radia w telefonie ;)
T-Roc 2.0 TSI 4Motion R-line Sport
Galux20
Posty: 425
Rejestracja: 29 paź 2022, 9:40

Re: Infotainment - pytania zagubionego użytkownika

Post autor: Galux20 »

Dzięki za info.
Plus ,że pakiet działa w Szwajcarii.
Minus, że nie działa to w Bosnii, Czarnogórze.

Zastanawiam się czy to cokolwiek daje, jeśli i tak mamy androida .
1.5 DSG 6,0 spalanie
Awatar użytkownika
JacK666
Posty: 191
Rejestracja: 20 maja 2023, 20:14

Re: Infotainment - pytania zagubionego użytkownika

Post autor: JacK666 »

Galux20 pisze: 21 kwie 2024, 10:09 Dzięki za info.
Plus ,że pakiet działa w Szwajcarii.
Minus, że nie działa to w Bosnii, Czarnogórze.

Zastanawiam się czy to cokolwiek daje, jeśli i tak mamy androida .
Ja mam pakiet w cubic telecom od zakupu samochodu i wg. mnie jest to korzystniejsze od aplikacji w telefonie bo szybsze, nie obciąża dodatkowo baterii w telefonie i jeśli ja nie jadę (a w zasadzie mój telefon) samochodem to też działa.
Można porobić normalne duże ikony na ekranie do wybranych stacji radiowych i łatwo przełączć.
Minusy to w sumie koszt pakietu oraz nie wszystkie stacje internetowe oferuje dostawca radia internetowego audials współpracujący w VW.
Ale to trzeba samemu wytestować co jest lepsze i prostsze w obsłudze na ekranie dotykowym czy jakaś aplikacja z androida czy aplikacja samochodowa.

Np. podobnie nie używam obsługi telefonu (dzwonienie, sms) z poziomu androida auto tylko korzystam z aplikacji samochodu bo wydaje mi się interfejs samochodowy bardziej przyjazny.
R-line 2023, 1.5 manual, komfort, led plus, beats, kamera, 18 cali, easy open, keyless
ODPOWIEDZ