Kupno nowego T-Rocka

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
wbss
Posty: 7
Rejestracja: 12 sty 2024, 20:02

Re: Kupno nowego T-Rocka

Post autor: wbss »

JAZDE PROBNA ROBILEM NA SKRZYNI AUTOMATYCZNEJ, GDYZ NIE BYLO MANUALA, JAZDA Z DSG BYLA JAK BAJKA, ALE ONA TEZ MA SWOJE PLUSY I MINUSY, WIDZIALEM SAMOCHOD SZWAGRA, SKRZYNIA GRZECHOCZE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!, MOZE TO JEST W LOSOWO WYBRANYCH MODELACH, A ASO TWIERDZI ZE TAK POWINNO BYC!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!DLA SWIETEGO SPOKOJU ZREZYGNOWALEM Z TEGO SAMOCHODU I WYBRAŁEM HONDE
Michal55
Posty: 5
Rejestracja: 05 mar 2024, 21:47

Re: Kupno nowego T-Rocka

Post autor: Michal55 »

Automat odpada, nie mam przekonania do automatów. Znajomy kupił jakiś czas temu śliczne Volvo V60 cross country w automacie. Poszła mu skrzynia, na szczęście dwa miesiące przed końcem gwarancji. Serwis nie mógł się wykręcić i musieli wymieniać. Samochód pół roku w serwisie, czekali aż wyprodukują nową skrzynię. Dostał zastępczego XC 60. Pytanie co by było jak by skrzynia poszła po gwarancji ? 20k w plecy ?
Także zostaję przy manualnej i kombinuje z rabatem.
Radio
Posty: 143
Rejestracja: 28 wrz 2022, 18:49
Lokalizacja: Małe senne miasteczko na Pomorzu Zachodnim.

Re: Kupno nowego T-Rocka

Post autor: Radio »

Chcesz manual kupuj manual, ale warto zastanowić się czy jednak nie lepiej automat.... znajomy miał pięknego Mercedesa GLB, po 14 miesiącach poleciała skrzynia, oczywiście automat, wymienili na nową, stara poszła do ekspertyzy, okazało się że znajomy "wrzucał" wsteczny zanim auto stanęło, a drive wrzucał jak auto jechało jeszcze do tyłu, udało mu się wymienić skrzynię za darmo, ale najlepsze to było jego tłumaczenie.... przecież na manualu zawsze tak robiłem i nic się nie stało... i tu kłania się niewiedza zawarta w instrukcji...... tak właśnie powstają mity o wadliwych automatach.
Spinner
Posty: 691
Rejestracja: 25 cze 2020, 11:25

Re: Kupno nowego T-Rocka

Post autor: Spinner »

Bez wdawania się w szczegóły, DQ-381 współpracująca z 2.0 tsi, działa bardzo dobrze. Nawet bez zmiany mapy. Co do awaryjności, to trzeba po prostu przestrzegać tych 2 czy 3-ech podstawowych zasad prawidłowej eksploatacji i mimo wszystko pokusić się o wymianę oleju od czasu do czasu. Niestety, za chwilę, w czasach ekspansji hybryd i elektryków, czy chcemy, czy nie, manualne skrzynie wyginą jak dinozaury.
Awatar użytkownika
chris
Posty: 268
Rejestracja: 07 paź 2019, 13:46

Re: Kupno nowego T-Rocka

Post autor: chris »

Michal55 pisze: 06 mar 2024, 21:27 Automat odpada, nie mam przekonania do automatów. Znajomy kupił jakiś czas temu śliczne Volvo V60 cross country w automacie. Poszła mu skrzynia, na szczęście dwa miesiące przed końcem gwarancji.
Także zostaję przy manualnej i kombinuje z rabatem.
Korzystamy od wielu lat w naszej całej rodzinie ze skrzyń DSG i generalnie jakiś większych problemów nigdy z nimi nie mieliśmy no ale jak Twój znajomy ma aż taki posłuch u Ciebie bo mu się kiedyś Volvo zepsuło to z takim myśleniem i podejściem do tematu w myśl zasady że „lepsze jest wrogiem dobrego” rzeczywiście kupuj sobie chłopie lepiej manual :roll:
wbss pisze: 06 mar 2024, 8:42 zamowilem T-ROC 1,5, wersja style, plus dodatki, manual i salon dal mi upust 19000 , cena koncowa to okolo 151, ale zresygnowalem z tego samochodu , gdyz szwagier kupil ten sam model jakies 3 miesiace temu i caly czas narzeka na skrzynie, jest glosna, trudno przelaczac i zgrzyta przy przelaczaniu, w papierach ma MQ281, CALY CZAS PRZEBYWA W SERWISIE , A POWINIEN SIE CIESZYC Z NOWEGO SAMOCHODU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Skrzynie manualne MQ281 obecnie montowane w całej grupie VAG dają też nieźle popalić swoim użytkownikom :?
Przed zakupem polecam Ci jeszcze poczytać grupę na FB "1.5 TSI + manual grzechotanie, szorowanie, szlifowanie, stukanie, hałas" :)

https://www.facebook.com/groups/4438628849537039/

Komentarze użytkowników skrzyń manualnych MQ281 są wręcz dobijające :(
Dla przykładu cytuję Ci jedną z nich...
"Już na temat tych skrzyń napisano setki a może tysiące postów przez 43 lata zdarłem trochę aut głównie VW same manuale i stwierdzam z pełną odpowiedzialnością że ta "najnowsza" skrzynia MQ281 ktorą mam jest "dziwna" jest coś nie halo ? dla mnie doświadczonego kierowcy pewnie nie tylko dla mnie a to co koledzy opisują i pokazują na filmach YouTube to strach oglądać.Ktoś piszę ile jest tych postów tylko 100 czy 1000 ? A powinno być ZERO ! jest XXI wiek 2024 r.światowy koncern VW auto za niemałe pieniądze tego się nie da obronić !.Osobiście odradzam aby nie pchać się w możliwe kłopoty ???."
Awatar użytkownika
chris
Posty: 268
Rejestracja: 07 paź 2019, 13:46

Re: Kupno nowego T-Rocka

Post autor: chris »

Ziomekatomek
Posty: 243
Rejestracja: 22 sie 2021, 12:57

Re: Kupno nowego T-Rocka

Post autor: Ziomekatomek »

chris pisze: 07 mar 2024, 10:13
Komentarze użytkowników skrzyń manualnych MQ281 są wręcz dobijające :(
Dla przykładu cytuję Ci jedną z nich...
"Już na temat tych skrzyń napisano setki a może tysiące postów przez 43 lata zdarłem trochę aut głównie VW same manuale i stwierdzam z pełną odpowiedzialnością że ta "najnowsza" skrzynia MQ281 ktorą mam jest "dziwna" jest coś nie halo ? dla mnie doświadczonego kierowcy pewnie nie tylko dla mnie a to co koledzy opisują i pokazują na filmach YouTube to strach oglądać.Ktoś piszę ile jest tych postów tylko 100 czy 1000 ? A powinno być ZERO ! jest XXI wiek 2024 r.światowy koncern VW auto za niemałe pieniądze tego się nie da obronić !.Osobiście odradzam aby nie pchać się w możliwe kłopoty ???."
Przecież to jest wypisz wymaluj tekst Wachacza. Mam wrażenie, że połowa negatywnych wypowiedzi na temat tego manualna w polskim internecie jest generowana przez niego. Goebbels stosowany...

Poprosiłbym o jakieś wiarygodne źródło z zestawieniem awaryjności w stosunku do liczby skrzyń wprowadzonych na rynek. Pan Wachacz dość często pisze niczym niepoparte bzdury, bo "tak mu się wydaje", a jak mu się wydaje to musi być prawda objawiona.
Sarkastik148
Posty: 1
Rejestracja: 07 mar 2024, 21:23

Re: Kupno nowego T-Rocka

Post autor: Sarkastik148 »

marchell pisze: 06 mar 2024, 11:41 Zamawiałem w lutym t roc 1.5 dsg special edition Koło zapasowe, dojazdowe
Reflektory LED Plus
System radiowy Ready2Discover z usługą "Streaming&Internet", z wyświetlaczem 8"
Pakiet Comfort
Pakiet siedzenia komfortowe
Pakiet Zimowy
Przygotowanie do We Connect oraz We Connect Plus
Klimatyzacja z regulacją automatyczną "Climatronic", 2-strefowa, z funkcją Air Care
Digital Cockpit Pro - Cyfrowy zestaw wskaźników z komputerem pokładowym o przekątnej 10,25", personalizowany rabat 13800 całość około 136 800
Zamówiłem żonie identyczny model i w identycznej konfiguracji, tyle, że kolor srebrny metalic i dodałem wydłużoną gwarancję na 24 mies./80.000 km. Zamówienie złożyłem 16.02.24r. :lol:
Michal55
Posty: 5
Rejestracja: 05 mar 2024, 21:47

Re: Kupno nowego T-Rocka

Post autor: Michal55 »

Szanowni Forumowicze, przepraszam Was za zamieszanie, ale kupuje jednak Renault Megan IV - oczywiście w manulau.. Udało mi się dziś w Wawie znaleźć jedną z ostatnich dostępnych u dealera. Reno kończy produkcję Megan i nie przyjmują już nowych zamówień, stąd była decyzja o T-Rocku.
Dziś przypadkiem zajrzałem do salonu Reno w Wawie i stoi jedna - nie było jej na stocku bo to własność dealera, już zarejestrowana. Rabat raczej średni, ale że od początku chciałem Megan to biorę. Mimo, że francuz to naprawdę udany.
Dziękuję za rady i opinie i jeszcze raz sorry za zawracanie głowy.
Galux20
Posty: 425
Rejestracja: 29 paź 2022, 9:40

Re: Kupno nowego T-Rocka

Post autor: Galux20 »

Także fajne auto.

Jeśli chodzi o skrzynie.
Można wykupić gwarancję na 5 lat i po temacie
.
Wolę nawet dopłacić za naprawę skrzyni niż jeździć na manualu
A które marki są bezawaryjne
Złosliwie proponuję kupić Lexusa lub toyotę.
To już wolę wymiane sprzęgła w DSG niż ich aksamitną pracę.
1.5 DSG 6,0 spalanie
ODPOWIEDZ