Prawie 5 lat i 90kkm

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Pado
Posty: 595
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:14

Prawie 5 lat i 90kkm

Post autor: Pado »

Mój t Roc ma już prawie 5 lat i 90kkm. Jako, że zamierzam nim jeszcze trochę pojeździć (w tym roku być może i nawet wyprawa na kontynent azjatycki 😊 ) to zrobiłem mu ponadprogramowy serwis profilaktyczny:

- czyszczenie nagaru (1.5TSI) łupinami orzechów w dolocie. U mnie teoretycznie objawów nie było, pisze teoretycznie, bo zauważyłem na wolnych obrotach czasami szarpanie silnika i miałem wrażenie, że stracił trochę mocy. Jeśli chodzi o nagar to oczywiście był i każdy go ma lub mieć będzie- co prawda tragedii jeszcze nie było, ale niektóre zawory i ścianki były już oblepione. Szacuje, ze za 20-30kkm byłyby jakieś błędy silnika . Koszt +/-1000 PLN. Trzeba zdjąć kolektor dolotowy i jest z tym trochę roboty (kable, rurki, wężyki itp.) Czas ok 2h . Po czyszczeniu dolot nowy jak z salonu, auto jakby żwawsze, brak szarpania silnikiem – ale tu muszę pojeździć dłużej . Nagaru jest mniej, jeśli ktoś dużo jeździ autostradowo i wtedy powinien wytrzymać z 200kkm. Jeśli ktoś sprzedaje auto po przysłowiowych 100kkm to oczywiście zabieg zbędny 😊 , Przy jeździe tylko miejskiej na pewno problem będzie szybciej i większy

- nowa odma bo internety piszą, że ok 100kkm już najlepiej wymienić, a niektórym padała nawet wcześniej. Niestety tu mega rozczarowanie, bo odmy po zmianowe są…głośne! Buczą! No ale niestety o starych numerach już nie ma na rynku „nowych”, myślałem, że trafiła mi się wadliwa, ale na grupie facebookowej dużo osób o tym pisze.

- wymieniłem olej w manualnej skrzyni MQ250 (TKN) , olej oczywiście już czarny. Wchodzi 2,0-2,1l , kupiłem jedyny słuszny zamiennik Fuchsa bo oryginalny liczą 230PLN za litr … Skrzynia ma dwie komory i jak ktoś jest nieświadomy to spuści tylko 1 l oleju

Dodatkowo odblokowałem sobie sterowanie głosowe w MIB2 – w jednostkach Delphi jest to bajecznie proste (potrzeba OBD11 i wgrać plik z kodem SWAP/FEC) i można za free odblokować Andorid auto, sterowanie głosowe. Musze powiedzieć, że jeśli ktoś za sterowanie głosowe płacił to niezła wtopa, działa to słabooooo.

Dodatkowo obejrzałem podwozie dokładnie i jestem zaskoczony pozytywnie bo pisaliście o słabych zabezpieczeniach antykorozyjnych , a podwozie zdrowe (także pod osłonami )

Nic, jeździmy dalej....
Awatar użytkownika
JacK666
Posty: 191
Rejestracja: 20 maja 2023, 20:14

Re: Prawie 5 lat i 90kkm

Post autor: JacK666 »

5 lat i ok. 100 tys. to idealny moment na sprzedaż.
Sprzeda się jeszcze za rozsądne pieniądze a poważniejsze wydatki eksploatacyjne będzie ponosił już nowy nabywca.
Do tego minęła gwarancja więc to kolejny powód do sprzedaży.
R-line 2023, 1.5 manual, komfort, led plus, beats, kamera, 18 cali, easy open, keyless
Endriu
Posty: 57
Rejestracja: 27 lis 2023, 10:48

Re: Prawie 5 lat i 90kkm

Post autor: Endriu »

JacK666 pisze: 03 kwie 2024, 16:15 5 lat i ok. 100 tys. to idealny moment na sprzedaż.
5 lat to też może być idealny moment na kupno, będzie już dużo taniej od nowego i też jeszcze pojeździ jak się trafi zadbany i z pewnego źródła ;)
T-Roc 2.0 TSI 4Motion R-line Sport
Awatar użytkownika
JacK666
Posty: 191
Rejestracja: 20 maja 2023, 20:14

Re: Prawie 5 lat i 90kkm

Post autor: JacK666 »

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia :-)
5 letni samochód obecnie to ok. 50% ceny nowego więc najgorzej było kupić ten 1 nowy a potem to już co 5 lat wydajemy tyle samo :-)
R-line 2023, 1.5 manual, komfort, led plus, beats, kamera, 18 cali, easy open, keyless
ODPOWIEDZ