Hamowanie przy manewrowaniu

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
szirra
Posty: 8
Rejestracja: 07 paź 2023, 22:19

Hamowanie przy manewrowaniu

Post autor: szirra »

Witam Mój t-rock ma opcje "hamowanie przy manewrowaniu" ,ktorà musiałam wyłączyć ponieważ przy wyjeździe dość szybkim z garażu pod górkę tak gwałtownie zahamował aż tył mu się podniósł. Czy mieliście takie przypadki ?
Galux20
Posty: 425
Rejestracja: 29 paź 2022, 9:40

Re: Hamowanie przy manewrowaniu

Post autor: Galux20 »

Tak to ma dzialać.
Wolę , że raz do roku zglupieje system.
A może raz na 10 lat uratuje przed rozjechaniem jakiegoś przedszkolaka
1.5 DSG 6,0 spalanie
szirra
Posty: 8
Rejestracja: 07 paź 2023, 22:19

Re: Hamowanie przy manewrowaniu

Post autor: szirra »

Rozumiem ale ten system czesto mi hamuje przy zjezdzie do garażu. To nie jest raz do roku . Samochód mam od października i średnio kilka razy w miesiącu to się dzieje. Zjazd do garażu jest ograniczony murkami oporowymi może dlatego. To nie jest front asist . Doczytałam, że to dotyczy parkowania prawdopodobnie .
marcin255
Posty: 496
Rejestracja: 09 cze 2021, 20:04
Lokalizacja: Wrocław

Re: Hamowanie przy manewrowaniu

Post autor: marcin255 »

A nie powinno to działać przy cofaniu jak wykryje ruch ? U mnie tak jest jak cofam to potrafi dęba stanąć jak coś z tyłu nadejdzie , nadzjedzie nawet dość daleko.
Zamówiony 09.06 -T-Roc 2.0 TSI Premium Sport+ bajery
12.10 produkcja 13.10 na statek 25.10 w Poznaniu. 29.10 dostarczony pod salon.
Odebrany 08.11.21
204 KM 360 Nm DSG mod
Obrazek
pshemus
Posty: 272
Rejestracja: 16 lut 2023, 19:23

Re: Hamowanie przy manewrowaniu

Post autor: pshemus »

A to nie jest przypadkiem asystent zjazdu ze wzniesienia albo z górki? Nie pamiętam który co robi - jeden odpowiada za hamowanie silnikiem jak jedziesz z góry a drugi właśnie za zjazdy w takich miejscach na niskim biegu i prędkości.
A coś wyskakuje na desce lub tablecie? Znaczek jak przy Front Assist, czujniki któreś na czerwono?
zmorka99
Posty: 54
Rejestracja: 16 kwie 2023, 17:45

Re: Hamowanie przy manewrowaniu

Post autor: zmorka99 »

to jest normalne, znajomy mechanik wścieka się jak wprowadza te auta na podnośnik bo zawsze mu przyhamuje i głowa leci gdzie popadnie
Radio
Posty: 143
Rejestracja: 28 wrz 2022, 18:49
Lokalizacja: Małe senne miasteczko na Pomorzu Zachodnim.

Re: Hamowanie przy manewrowaniu

Post autor: Radio »

Czujniki wykrywają zbyt małą odległość od przeszkody i dlatego auto zatrzymuje się, jeżeli jest to poprzedzone sygnałami dźwiękowymi zbliżeniowymi to wiesz kiedy auto zatrzyma się.... chyba że wykonujesz manewr szybko to ciągły sygnał usłyszysz jak już auto ostro zahamuje.
szirra
Posty: 8
Rejestracja: 07 paź 2023, 22:19

Re: Hamowanie przy manewrowaniu

Post autor: szirra »

Wyłączyłam to bo co któryś zjazd do garażu albo wyjazd to ostre hamowanie.
pshemus
Posty: 272
Rejestracja: 16 lut 2023, 19:23

Re: Hamowanie przy manewrowaniu

Post autor: pshemus »

Mnie parę dni temu zrobił podobną niemiłą niespodziankę - u mnie są nadpobudliwe czujniki martwego pola w trybie wyjazdu z miejsca parkingowego - jak się w czasie jazdy w korku albo czekania na światłach włączą czujniki parkowania, to jak skręcasz w lewo to potrafią piszczeć. Ale ostatnio przesadziły - turlałem się w korku, wjeżdzało za mną auto z prawej strony (fakt że jakiś gazujący nerwus) i w tym momencie mój T-roc postawnowił dać po hamulcach bo uznał że walnę w coś z tyłu, mimo że jechałem powoli do przodu. Dobrze że mi gość w kufer nie wjechał...
ASO ma takie problemy oczywiście w głębokim poważaniu, może wysmaruję coś w tym formularzu kontaktowym VW. Nie liczę na sukces, ale może tam mają coś w stylu opinii klienta i zgłaszania bugów - bo to jest ewidentny problem oprogramowania.
Jedyne rozwiązanie to wyłączyć automatyczne włączanie czujników.
marcin255
Posty: 496
Rejestracja: 09 cze 2021, 20:04
Lokalizacja: Wrocław

Re: Hamowanie przy manewrowaniu

Post autor: marcin255 »

Czasem jakiś brud , czasem może jakaś mucha usiądzie 😃😃
Zamówiony 09.06 -T-Roc 2.0 TSI Premium Sport+ bajery
12.10 produkcja 13.10 na statek 25.10 w Poznaniu. 29.10 dostarczony pod salon.
Odebrany 08.11.21
204 KM 360 Nm DSG mod
Obrazek
ODPOWIEDZ