Jakie inne auta zamiast T-Roca?

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Awatar użytkownika
chris
Posty: 268
Rejestracja: 07 paź 2019, 13:46

Re: Jakie inne auta zamiast T-Roca?

Post autor: chris »

rob pisze: 15 lut 2020, 14:32
chris pisze: 14 lut 2020, 19:24 Ciekawe porównanie VW T-Roc z Renault Captur 2 8-)
Francuzi w natarciu :)
https://www.youtube.com/watch?v=FDQ3ceJnTGc
Widzę, że przeniosłeś się z nachalnym lobowaniem Captura z forum T-Cross na T-Roc. Poprzednio, przez Twoje lobowanie Captura i subtelne hejtowanie T-Crossa został zakończony przez admina Twój wątek "VW T-Cross vs Renault Captur 2"
Nachalne lobbowanie Captura hmm... w którym miejscu:?
A co do wątku "VW T-Cross vs Renault Captur 2" to Ciebie zaskoczę,
bo został zamknięty on przez Administratora tego forum na moją osobistą prośbę :D
Temat brzmi:
" Jakie inne auta zamiast T-Roca :?: "
No to dałem link do testu T-Roc vs Captur 2 :?
Wolny kraj ;)
rob pisze: 15 lut 2020, 14:32 Jednak wydaję mi się, ten wielbiony przez Ciebie Captur, z tym swoim silnikiem 1,3 TCE 130KM nadającym się co najwyżej do średniej kosiarki i śmiesznym tabletem, wyglądającym jak rakietka do tenisa stołowego chyba raczej na tym forum kariery nie zrobi.
@rob nie oceniaj książki po okładce a Twoje uwagi są po prostu wzięte rodem z piaskownicy :?
Wyluzuj, konkurencja w tym segmencie jest tej chwili ogromna a na VAG-u motoryzacja się przecież nie kończy :)
Kolejną bardzo ciekawą propozycją w tym segmencie jest np. Ford Puma 8-)
https://www.youtube.com/watch?v=flOY4JVuN1k
funtchomas
Posty: 85
Rejestracja: 06 mar 2019, 22:55

Re: Jakie inne auta zamiast T-Roca?

Post autor: funtchomas »

chris pisze: 15 lut 2020, 16:34
rob pisze: 15 lut 2020, 14:32
chris pisze: 14 lut 2020, 19:24 Ciekawe porównanie VW T-Roc z Renault Captur 2 8-)
Francuzi w natarciu :)
https://www.youtube.com/watch?v=FDQ3ceJnTGc
Widzę, że przeniosłeś się z nachalnym lobowaniem Captura z forum T-Cross na T-Roc. Poprzednio, przez Twoje lobowanie Captura i subtelne hejtowanie T-Crossa został zakończony przez admina Twój wątek "VW T-Cross vs Renault Captur 2"
Nachalne lobbowanie Captura hmm... w którym miejscu:?
Temat tego wątku brzmi:
" Jakie inne auta zamiast T-Roca :?: "
No to dałem link do testu T-Roc vs Captur 2 :?
Wolny kraj ;)
Pełna nazwa forum brzmi forum UŻYTKOWNIKÓW Volkswagena T-Roc, a Ty chyba zamówiłeś Captura ;) zatem szerokości i daj znać po roku jak się Renault sprawuje :)
2.0 TSI DSG 4Motion Indium Grey 8-)
wedd
Posty: 22
Rejestracja: 15 gru 2018, 8:49

Re: Jakie inne auta zamiast T-Roca?

Post autor: wedd »

Jeśli już wzialbym francuza to raczej peugeot citroen a nie reno z szalejącą elektroniką.
VW to inna filozofia, dla mnie ponadczasowa. Choć fakt że z jakością materiałów teraz to pojechali po bandzie. Gorszych chyba dać nie mogli
Awatar użytkownika
chris
Posty: 268
Rejestracja: 07 paź 2019, 13:46

Re: Jakie inne auta zamiast T-Roca?

Post autor: chris »

funtchomas pisze: 15 lut 2020, 17:16 Pełna nazwa forum brzmi forum UŻYTKOWNIKÓW Volkswagena T-Roc, a Ty chyba zamówiłeś Captura ;) zatem szerokości i daj znać po roku jak się Renault sprawuje :)
Przecież piszę w temacie "Jakie inne auta zamiast T-Roca?" także o co kaman :?
wedd pisze: 15 lut 2020, 18:43 Jeśli już wzialbym francuza to raczej Peugeot, Citroen a nie Renault z szalejącą elektroniką.
VW to inna filozofia, dla mnie ponadczasowa. Choć fakt ,że z jakością materiałów teraz to pojechali po bandzie. Gorszych chyba dać nie mogli.
Jak będzie u mnie z elektroniką to dopiero czas pokaże bo na dzień dzisiejszy to jak wróżenie z fusów.
Zresztą przy obecnej ilości elektroniki zastosowanej w różnych modelach aut chyba każdy z Nas doświadcza
mniejszych lub większych problemów z tym związanych i obecnie VAG czy Renault nie jest tutaj w niczym lepsze
ani gorsze od innych producentów :?
Natomiast co do materiałów to się zgadzam ,że zarówno w T-Roc jak i w mniejszym T-Cross są one nie do przyjęcia :(
W aucie za ponad 100tys.zł to po prostu jeden wielki obciach montować tak badziewne plastiki :?
@wedd piszesz, że VW to inna filozofia :)
Bardzo dziękuję za tą filozofię :shock:
Załączniki
Dok1_1.jpg
Dok1_1.jpg (147.69 KiB) Przejrzano 6730 razy
Nathaniel
Posty: 11
Rejestracja: 10 lut 2020, 12:23

Re: Jakie inne auta zamiast T-Roca?

Post autor: Nathaniel »

Jeździłem testowo nowym Capturem, bo na samym początku poszukiwania samochodu brałem go pod uwagę głównie ze względu na wszelkie nowinki (przynajmniej dla mnie) technologiczne. Niestety bardzo szybko bardzo się rozczarowałem. Miejsca w środku jest bardzo mało, a nie jestem nazbyt szeroki ani wysoki, wyciszenie wnętrza dość kiepskie, ale najgorzej spisywał się ten silnik i skrzynia biegów (automat). Czasami dziwnie i niepotrzebnie zrzucał biegi, co powodowało głośne wycie silnika, przy mniejszych prędkościach czasami odczuwalne było szarpanie, ale najgorsza była reakcja (a właściwie jej brak) na dotknięcie pedału gazu. Wiadomo, że teraz normy robią swoje, ale takiego laga nie widziałem ani w Kii XCeed, ani w Peugeocie 3008, a tym bardziej w T-Rocu, który pod tym względem wypadał najlepiej.

Co do samego porównania: T-Roc mimo niewiele większej bryły zewnętrznej jest dużo przestronniejszy. Bardzo byłem ciekaw tych strasznych, twardych plastików na które wszyscy narzekają i po ponad godzinnych testach z żoną i znajomym nie bardzo wiedzieliśmy jak to skomentować. Faktura tych plastików jest taka, że jak się ich nie dotyka, to wyglądają jakby były miękkie, no ale nie są. No ale... co z tego? Ja nie macam tych plastików z przodu. Ktoś z Was je maca? Tam gdzie siedzieliśmy i wszędzie gdzie trzeba, było miękko (podłokietnik w środku i te przy oknach). Być może wynika to z tego, że przesiadamy się ze starszego samochodu, ale z drugiej strony siedzieliśmy również w Peugeocie 3008, który pod tym względem wymiata, a jednak bardziej do siebie nas przyciągnął T-Roc, nie ze względu na znaczek, tylko na fajny wygląd z zewnątrz i (uwaga, powiem to!) wewnątrz. Ułożenie wszystkiego tak, żeby było pod ręką i intuicyjne, bardzo fajne nowoczesne systemy wspomagające również są na pokładzie, no i świetny układ kierowniczy oraz napędowy.
Pado
Posty: 595
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:14

Re: Jakie inne auta zamiast T-Roca?

Post autor: Pado »

Każdy chwali swoje. Ja miałem pseudo reno - najnowszego qashqai-a. Kupiłem w 2018r,sprzedałem w 2019 i wybrałem t roca... Qashqai świetnie sie prezentował w salonie, po gwarancji strach trzymać...jesli chodzi o zaawansowanie technologii to jest przepaść między t rociem a qq...
Awatar użytkownika
chris
Posty: 268
Rejestracja: 07 paź 2019, 13:46

Re: Jakie inne auta zamiast T-Roca?

Post autor: chris »

Nathaniel pisze: 15 lut 2020, 23:39 Wiadomo, że teraz normy robią swoje, ale takiego laga nie widziałem ani w Kii XCeed, ani w Peugeocie 3008, a tym bardziej w T-Rocu, który pod tym względem wypadał najlepiej.
@Nathaniel tutaj się zgadzam całkowicie bo też zaskoczył mnie spory lag w Renault Captur 2 :?
Silnik 1.3 TCe130KM EDC7 w trybie D szczególnie na zimno wykazuje dużą niemoc podczas ruszania z miejsca.Jednak na szczęście problem znika gdy przełączymy skrzynię w tryb Sport ;)
Nathaniel pisze: 15 lut 2020, 23:39 Co do samego porównania: T-Roc mimo niewiele większej bryły zewnętrznej jest dużo przestronniejszy.
Ja mam 193cm wzrostu i zarówno w T-Roc jak i w Captur 2 z przodu miejsca mi nie brakowało.Jak dla mnie jest bardzo podobnie.
Na minus dla Renault za to, że z tyłu nad głową jest dużo mniej miejsca niż nawet w T-Cross ;)
Generalnie bezpośrednią konkurencją dla Captura jest właśnie wspomniany T-Cross i tylko takie porównanie ma sens ;)
Trochę większy T-Roc z racji napędu 4x4 to już jednak inna bajka a także inny przedział cenowy
a nawet z silnikiem 1.5 TSI 4X2 dalej dużo lepiej jezdzi od Renault :?
Nie ma co porównywać bo w tej dziedzinie bezapelacyjnie wygrywa VW T-Roc 8-)
Nathaniel
Posty: 11
Rejestracja: 10 lut 2020, 12:23

Re: Jakie inne auta zamiast T-Roca?

Post autor: Nathaniel »

T-Cross jest o wiele mniejszy od Captura i to właśnie porównywanie jego z Capturem wg mnie nie ma sensu. T-Roc jest bardzo zbliżony rozmiarowo i technologicznie, więc jak najbardziej pasuje. Zresztą sam zacząłeś temat wklejeniem linka do filmu z porównaniem właśnie tych modeli. Uznałem to za ciekawe, bo jak pisałem wyżej - niedawno miałem okazję jechać jednym i drugim. Jak dla mnie bezapelacyjnie pojedynek wygrywa T-Roc. Moi współtowarzysze testów również podzielają takie zdanie.
Awatar użytkownika
chris
Posty: 268
Rejestracja: 07 paź 2019, 13:46

Re: Jakie inne auta zamiast T-Roca?

Post autor: chris »

Nathaniel pisze: 16 lut 2020, 15:16 T-Cross jest o wiele mniejszy od Captura i to właśnie porównywanie jego z Capturem wg mnie nie ma sensu.
T-Cross o wiele mniejszy od Captura :?:
Tylko w którym miejscu :?
Załączniki
5.jpg
5.jpg (179.13 KiB) Przejrzano 6666 razy
6.jpg
6.jpg (232.87 KiB) Przejrzano 6666 razy
23.jpg
23.jpg (235.99 KiB) Przejrzano 6666 razy
Nathaniel
Posty: 11
Rejestracja: 10 lut 2020, 12:23

Re: Jakie inne auta zamiast T-Roca?

Post autor: Nathaniel »

W paru miejscach :)
Polecam wejść na autokatalog.pl i tam sobie porównać te samochody:
Załączniki
2.jpg
2.jpg (190.17 KiB) Przejrzano 6650 razy
1.jpg
1.jpg (255.35 KiB) Przejrzano 6650 razy
ODPOWIEDZ