Jakie inne auta zamiast T-Roca?

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
rob
Posty: 180
Rejestracja: 26 sie 2019, 3:47

Re: Jakie inne auta zamiast T-Roca?

Post autor: rob »

Nie karmcie :evil: trolla!!
;) Premium 2.0 TSI 4Motion DSG, pakiety: komfort, drogowy, sport, zimowy, el. pokrywa bagażnika, Beats, DAB
Awatar użytkownika
chris
Posty: 268
Rejestracja: 07 paź 2019, 13:46

Re: Jakie inne auta zamiast T-Roca?

Post autor: chris »

Nathaniel pisze: 16 lut 2020, 22:21 W paru miejscach :)
Polecam wejść na autokatalog.pl i tam sobie porównać te samochody:
Sorry Kolego ale skoro nie przekonują Ciebie twarde dane z wymiarami, które zamieściłem powyżej ,że VW T-Cross poza mniejszym rozstawem osi jest autem większym od Captura 2 to już Ciebie raczej nie przekonam a porównywanie wymiarów aut po obrazkach jest jednak trochę mało wiarygodne bo jak to mówią na oko to ... ;)
Ja widzę wyraznie po wymiarach ,że VW jest dłuższy i mamy w nim dużo więcej miejsca nad głową zarówno z przodu jak i z tyłu oraz to,
że T-Cross jest także dużo szerszy wewnątrz od Renault :?
Ostatnio zmieniony 17 lut 2020, 10:51 przez chris, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
chris
Posty: 268
Rejestracja: 07 paź 2019, 13:46

Re: Jakie inne auta zamiast T-Roca?

Post autor: chris »

Pojawiają się kolejni mocni gracze w tym segmencie i trzeba przyznać VW nie będzie miał łatwego życia 8-)

https://www.youtube.com/watch?v=flOY4JVuN1k

https://www.youtube.com/watch?v=i_P1f5sae4E
Nathaniel
Posty: 11
Rejestracja: 10 lut 2020, 12:23

Re: Jakie inne auta zamiast T-Roca?

Post autor: Nathaniel »

chris pisze: 17 lut 2020, 10:31 Sorry Kolego ale skoro nie przekonują Ciebie twarde dane z wymiarami, które zamieściłem powyżej ,że VW T-Cross poza mniejszym rozstawem osi jest autem większym od Captura 2 to już Ciebie raczej nie przekonam
Nie musisz przepraszać - nie obraziłem się :)
To co przedstawiłeś i tak nie ma większego znaczenia, bo mieliśmy tutaj skupić się na porównaniu T-Roca do Captura, od czego zresztą sam zacząłeś.
chris pisze: 17 lut 2020, 10:31 Ja widzę wyraznie po wymiarach ,że VW jest dłuższy i mamy w nim dużo więcej miejsca nad głową zarówno z przodu jak i z tyłu oraz to,
że T-Cross jest także dużo szerszy wewnątrz od Renault :?
I tu możemy zrobić pętelkę, bo właśnie o to mi głównie chodziło. W Capturze było mi (i nie tylko mi) ciasno i niewygodnie. No ale nic dziwnego, skoro nawet T-Cross jest przestronniejszy, nie wspominając o T-Rocu. Natomiast jeśli dla Ciebie miejsca jest sporo, to tylko zostaje mi pozazdrościć sympatii do miejsc klaustrofobicznych :D
Natomiast głównym clue porównania było prowadzenie samochodu oraz jego osiągi. Pozostaje mi w takim razie jeszcze raz powtórzyć: Captur wypadł tutaj niestety bardzo słabo na tle T-Roca.
Masterjam
Posty: 63
Rejestracja: 28 gru 2019, 13:16

Re: Jakie inne auta zamiast T-Roca?

Post autor: Masterjam »

chris pisze: 17 lut 2020, 10:46 Pojawiają się kolejni mocni gracze w tym segmencie i trzeba przyznać VW nie będzie miał łatwego życia 8-)

https://www.youtube.com/watch?v=flOY4JVuN1k

https://www.youtube.com/watch?v=i_P1f5sae4E
Odpowiem na szybko
Fordami jeździłem ostatnie 9 lat i wielowachaczowe zawieszenie to jest coś , ale jeśli puma będzie na takim samym poziomie wykonania co Focus MK4, to nie będzie za dobrze. Ogólnie bryła fajna w Pumie i wnętrze na jakie patrzyłem przez kilka ostatnich lat. Dobrze że tył auta nie ucieka w dół za bardzo bo ostatnio większość firm takie zabiegi robi, przykład : achy i ochy były nad nowym Juke , pojechaliśmy z dziećmi i 10 latki powiedziały że siedzi się bardzo nisko i nic nie widzą, czyli tylna kanapa nisko osadzona i szyba boczna wysoko. Później wsiadłem ja i 2 razy uderzyłem głową przy wysiadaniu , a mam tylko 183 cm , po prostu dramat. Z przodu już ok. Ale Pumy na żywo nie widziałem i przy tym dziennikarzu wygląda jak olbrzymi SUV jak stoi na tym podjeździe :). Druga sprawa cena: skonfigurowałem to co dałem w T-Crossie i wyszło mi 15000 zł więcej , ale tu stop, bo to cena katalogowa a jak wiadomo Ford daje 10% i większe rabaty , więc poznamy realne ceny za kilka miesięcy.

Mazda. cenowo nie mój target , ale 100000 zł (podstawa) za takiego miejskiego maluszka to zdecydowanie za dużo, i mogli się postarać z tym kokpitem bo trąci z CX-3 a ten już sporo na rynku.

No zobaczymy jak to będzie ja już tylko hobbistycznie podchodzę do takich rzeczy bo na najbliższe 4 lata mam już auto :P
Awatar użytkownika
chris
Posty: 268
Rejestracja: 07 paź 2019, 13:46

Re: Jakie inne auta zamiast T-Roca?

Post autor: chris »

Nathaniel pisze: 16 lut 2020, 15:16 T-Cross jest o wiele mniejszy od Captura i to właśnie porównywanie jego z Capturem wg mnie nie ma sensu.
Nathaniel pisze: 17 lut 2020, 12:29 W Capturze było mi (i nie tylko mi) ciasno i niewygodnie. No ale nic dziwnego, skoro nawet T-Cross jest przestronniejszy, nie wspominając o T-Rocu.
:)
@Nathaniel,sam sobie przeczysz :?
:)
Nathaniel pisze: 17 lut 2020, 12:29 Natomiast głównym clue porównania było prowadzenie samochodu oraz jego osiągi. Pozostaje mi w takim razie jeszcze raz powtórzyć: Captur wypadł tutaj niestety bardzo słabo na tle T-Roca.
Przecież napisałem już wcześniej, że Captur z T-Roc nie ma żadnych szans ;)
chris pisze: 16 lut 2020, 12:48 Generalnie bezpośrednią konkurencją dla Captura jest właśnie wspomniany T-Cross i tylko takie porównanie ma sens ;)
Trochę większy T-Roc z racji napędu 4x4 to już jednak inna bajka a także inny przedział cenowy
a nawet z silnikiem 1.5 TSI 4X2 dalej dużo lepiej jezdzi od Renault :?
Nie ma co porównywać bo w tej dziedzinie bezapelacyjnie wygrywa VW T-Roc 8-)
Awatar użytkownika
chris
Posty: 268
Rejestracja: 07 paź 2019, 13:46

Re: Jakie inne auta zamiast T-Roca?

Post autor: chris »

Masterjam pisze: 17 lut 2020, 13:19 Odpowiem na szybko
Fordami jeździłem ostatnie 9 lat i wielowachaczowe zawieszenie to jest coś , ale jeśli puma będzie na takim samym poziomie wykonania co Focus MK4, to nie będzie za dobrze. Ogólnie bryła fajna w Pumie i wnętrze na jakie patrzyłem przez kilka ostatnich lat. Ale Pumy na żywo nie widziałem i przy tym dziennikarzu wygląda jak olbrzymi SUV jak stoi na tym podjeździe :)
Nowa Puma prezentuje się naprawdę dobrze natomiast wielka szkoda,
że w tym modelu Ford daje tylko silniki R3 bo po wcześniejszych wpadkach jakoś nie mam zaufania do tych silników w tym koncernie :?
Dodatkowy minus to ten ,że brak w ofercie automatu :(
I tutaj wychodzi znowu olbrzymia przewaga VW bo w silnikach R4 skrzyniach biegów i rodzajach napędu
można przebierać sobie w całym VAG do woli :?
Awatar użytkownika
chris
Posty: 268
Rejestracja: 07 paź 2019, 13:46

Re: Jakie inne auta zamiast T-Roca?

Post autor: chris »

Wszyscy miłośnicy VAG będą wreszcie zachwyceni :D
Do wyboru do koloru :)
Ten test pokazuje wyraznie, że nie zawsze większa bryła przekłada się na większą ilość miejsca dla pasażerów :?
Zaskakuje szczególnie mała ilość miejsca na tylniej kanapie największego Touarega względem Tiguana
czy taka sama ilość miejsca na kolana z tyłu w T-Cross względem trochę większego ale niższego T-Roc :?

https://www.youtube.com/watch?v=F_T7OgbVtQM
Nathaniel
Posty: 11
Rejestracja: 10 lut 2020, 12:23

Re: Jakie inne auta zamiast T-Roca?

Post autor: Nathaniel »

chris pisze: 17 lut 2020, 13:30 :)
@Nathaniel,sam sobie przeczysz :?
:)
W jaki sposób? Pierwszy cytat ze mnie jest sprzed Twoich screenów z wymiarami obydwu pojazdów. A przecież z nich jasno wynika, że T-Cross ma więcej miejsca w środku i stąd opinia z cytatu nr 2. Czy coś jeszcze Szanownemu trzeba wytłumaczyć? :)
Pado
Posty: 595
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:14

Re: Jakie inne auta zamiast T-Roca?

Post autor: Pado »

Dajcie sobie już spokój z tym porównaniem
ODPOWIEDZ