Front assist

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
joand
Posty: 24
Rejestracja: 24 gru 2018, 20:06

Front assist

Post autor: joand »

Czy ktoś ma problem z kontrolką front assist? Auto użytkuję od piątku, dwa razy bez przyczyny tuż o uruchomieniu włączyła się lampka kontrolna front assist.
Zamówiony 19.12.2018
VM2CBMUY
Termin produkcji: 6 tydz. :arrow: 10 tydz. :arrow: 12 tydz. :arrow: 13 tydz. :arrow: 15 tydz. :shock: :shock:
paulr
Posty: 490
Rejestracja: 25 maja 2018, 3:54

Re: Front assist

Post autor: paulr »

Na postoju? Czy podczas jazdy zaraz po uruchomieniu?
Tiggy
Posty: 160
Rejestracja: 14 lut 2019, 8:01

Re: Front assist

Post autor: Tiggy »

Tak, miałem taki problem w Tiguanie. Pod koniec kwietnia zrobili mi w ASO update oprogramowania i problem się rozwiązał (tzn. od tego czasu dostałem jeden fałszywy alarm, podczas gdy wcześniej były średnio co drugi dzień).
Problem zgłosiłem jako usterkę w marcu, razem z kangurami.
Z tego co opisali w TPI to problem dotyczy sterownika kamery - źle interpretuje niektóre rzeczy.
Spinner
Posty: 687
Rejestracja: 25 cze 2020, 11:25

Re: Front assist

Post autor: Spinner »

Przedwczoraj, podczas podróży, natknąłem się na lekką zawieję z mokrego, lepkiego śniegu. Jak oblepiło mi atrapę i znaczek to co chwila odzywało mi się ostrzeżenie od "Front Assist'a" przeplatane, dla urozmaicenia, włączaniem się przednich czujników parkowania. Pytanie: czy istnieje możliwość samodzielnego wyłączenia tej funkcji ale bez wdawania się w sztukę kodowania a następnie powtórnego włączenia (tak by serwis nie się nie skapował, że była jakaś ingerencja)?
Dezext
Posty: 74
Rejestracja: 18 lut 2020, 14:53

Re: Front assist

Post autor: Dezext »

Spinner pisze: 07 sty 2021, 18:33 Przedwczoraj, podczas podróży, natknąłem się na lekką zawieję z mokrego, lepkiego śniegu. Jak oblepiło mi atrapę i znaczek to co chwila odzywało mi się ostrzeżenie od "Front Assist'a" przeplatane, dla urozmaicenia, włączaniem się przednich czujników parkowania. Pytanie: czy istnieje możliwość samodzielnego wyłączenia tej funkcji ale bez wdawania się w sztukę kodowania a następnie powtórnego włączenia (tak by serwis nie się nie skapował, że była jakaś ingerencja)?

Żeby wyłączyć front Assist? no można w zegarach, tam gdzie lane assist itd.
Spinner
Posty: 687
Rejestracja: 25 cze 2020, 11:25

Re: Front assist

Post autor: Spinner »

Dezext pisze: 11 sty 2021, 15:48
Spinner pisze: 07 sty 2021, 18:33 Przedwczoraj, podczas podróży, natknąłem się na lekką zawieję z mokrego, lepkiego śniegu. Jak oblepiło mi atrapę i znaczek to co chwila odzywało mi się ostrzeżenie od "Front Assist'a" przeplatane, dla urozmaicenia, włączaniem się przednich czujników parkowania. Pytanie: czy istnieje możliwość samodzielnego wyłączenia tej funkcji ale bez wdawania się w sztukę kodowania a następnie powtórnego włączenia (tak by serwis nie się nie skapował, że była jakaś ingerencja)?

Żeby wyłączyć front Assist? no można w zegarach, tam gdzie lane assist itd.
Dzięki za rozjaśnienie bo chyba się trochę zamotałem w chwili poirytowania na konstruktorów z vw.
Ufek
Posty: 141
Rejestracja: 07 sie 2021, 22:54
Lokalizacja: DOL

Re: Front assist

Post autor: Ufek »

Jadę dziś przez las, śnieg sypie widoczność niewielka i nagle na jezdni wyłania mi się z zamieci świeżo roz... truchło małego zwierzaka. Dorodny lis czy inne tego typu przeszłe już życie. Dobrze, że na mnie nie trafiło bo Front Assist miał wychodne.
Obrazek


No i nie można było jak w lusterkach zewnętrznych dać jakiegoś podgrzewania! Zabrakło chyba wyobraźni panom inżynierom.
T-Roc Advance 1.5 TSI 150 KM manualtronic 6-biegowy - odebrany 23 grudnia 2021
Wachacz
Posty: 510
Rejestracja: 27 wrz 2021, 18:22

Re: Front assist

Post autor: Wachacz »

Mi też ostatnio przyszło na żółto front assist padał śnieg z deszczem,przetarłem czujnik z przodu i wszystko OK działa normalnie.
paulr
Posty: 490
Rejestracja: 25 maja 2018, 3:54

Re: Front assist

Post autor: paulr »

można przecierać, ale przy opadzie nic nie daje. wczoraj przetarłem po 2km na stacji jak tankowałem i po kilku minutach znowu to samo. Do tego zasypane czujniki z przodu i każde zwolnienie to głośne pikanie:)
Wachacz
Posty: 510
Rejestracja: 27 wrz 2021, 18:22

Re: Front assist

Post autor: Wachacz »

U mnie się uspokoiło i znikło nie wnikam co i jak ale jest jak dotąd OK I tak trzymać.
ODPOWIEDZ