Przywitanie

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
yelon
Posty: 16
Rejestracja: 20 maja 2023, 19:35
Lokalizacja: Łomianki

Re: Przywitanie

Post autor: yelon »

Cześć. Wczoraj odebrany ;)
R-Line 1.5tsi DSG, kolor ascot grey + czarny dach
Kamera, IQ-light, pakiet zimowy, comfort i black style Misano 19", elektryczna klapa. Podgrzewana kiera, dogital cocpit pro, discovery media

Przesiadka po 6 latach z Golfa 7.5.
Niestety jakość materiałów i wykończenia wnętrza na niższym poziomie i lekko rozczarowuje.

W najbliższym czasie planuję:
- folia ppf na front auta
- zmiana na led w schowku i bagażniku.
- oświetlenie bagaznika po drugiej stronie
- oswietlenie na nogi z tyłu choć tutaj nie wiem jeszcze jak bo nie ma miejsca w fotelu.
- dołożenie jakiejś diody w drzwiach z tyłu.
- zmiana odblasków w drzwiach na lampki
- subwoofer w koło zapasowe
+ Drobne zabawy w obd11

W dalszych planach obniżenie zawieszenia i wymiana hamulców

Pozdro
Gomul89
Posty: 18
Rejestracja: 23 cze 2023, 1:00

Re: Przywitanie

Post autor: Gomul89 »

Witam.
Zrezygnowlem z zamowionego Kamiqa i po doplacie bedzie T Roc wersja 1.0 life. Wiem, ze ubogo ale spelnia moje skromne wymagania a i budzet juz lekko przekroczylem (teraz zakup nowego auta to tragedia ).
Pozdrawiam cieplo :)
pshemus
Posty: 271
Rejestracja: 16 lut 2023, 19:23

Re: Przywitanie

Post autor: pshemus »

Z ciekawości - dlaczego taka decyzja? Teoretycznie Kamiq w tej samej cenie powinien mieć lepsze wyposażenie.
Gomul89
Posty: 18
Rejestracja: 23 cze 2023, 1:00

Re: Przywitanie

Post autor: Gomul89 »

Glowny powod to zona.
Z innych powodow to kwestia awaryjnosci systemu multimedialnego, gdzie jest cala litania zalu, tak samo jak na te skrzynie manualne w 1.5. Kamiq mial lepsze wyposazenie ale T Roc lepiej sie prezentowal, szczegolnie z przodu. W T rocu jest dobry patent z krytymi progami, gdzie w skodzie czyscilem progi nogawka. Dodatkowo w VW jakosc materialow lepsza i troche wiekszy bagaznik, kosztem miejsca wewnatrz. Silnik i skrzynia ta sama co Skoda. Wybralem 1.0 bo 80% trasy to miasto. Obecnia mam Golf V i wrazenia z jazdy T Rockiem na plus.
Doplata do VW to 13 tys zl i dlugo myslalem nad uzadnieniem tego wydatku.
pshemus
Posty: 271
Rejestracja: 16 lut 2023, 19:23

Re: Przywitanie

Post autor: pshemus »

To od razu rozczaruję w kontekście progów - te plastiki NIE chronią przed brudzeniem, tzn z wierzchu są czyste, ale krawędź jest brudna i i tak się brudzą nogawki niestety.
Awatar użytkownika
makeć
Posty: 13
Rejestracja: 23 lip 2023, 23:52
Lokalizacja: 3city

Re: Przywitanie

Post autor: makeć »

Cześć,
Żona stała się posiadaczem tego czegoś:
Obrazek
Obrazek
z wyposażenia ma prawie wszystko, w tej klasie, nie porównując :P
przesiadła się z:
Obrazek
... i jak narazie
testuje/my :D
... w tym białym słabe poczucie bezpieczeństwa ma, tak mówi i ma rację :)

Pozdrawiam
Moje aktualne wersje VCDS V2: ADAKO 23.11.0 (PL) i 23.11.0 (EN).
Landon
Posty: 2
Rejestracja: 26 lip 2023, 22:55

Re: Przywitanie

Post autor: Landon »

Cześć, niebawem prawdopodobnie stanie się posiadaczem VW T-roc 1.5 150KM automat (opcjonalnie Audi a3 sedan też 1.5 automat jednak z gorszym wyposażeniem, nadal bije się z myślami). Chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z was na co dzień użytkuje T-roca w kolorze Ascot Grey, do którego nie trzeba dopłacać. Kolor na zdjęciach wygląda w porządku, natomiast nie miałem okazji go widzieć na żywo. Slyszalem od doradcy, że kolor mocno wpada w beżowy i raczej więcej w nim beżu niż szarości. Zdjęcia w internecie rzekomo nie oddają realnego wyglądu. Bardzo proszę o komentarz.
pshemus
Posty: 271
Rejestracja: 16 lut 2023, 19:23

Re: Przywitanie

Post autor: pshemus »

Zależy jakie światło, ale tak, bliżej mu do beżu albo jakiejś super rozcieńczonej kawy z mlekiem niż do szarego. W sumie przypomina mi kolor który mam na ścianie w przedpokoju - Dulux mistrzowskie płótno, możesz porównać w jakimś Obi czy Castoramie;)

Widziałem w podobnych kolorach Suzuki Vitare i Renault Captur (czarny dach, jasny dół) i jednak ten kolor VW jest ładniejszy - tamte są zdecydowanie bardziej beżowe (vitara) lub kremowe (captur).

No i moim zdaniem jeśli ten kolor, to tylko z czarnym dachem, w jednolitym kolorze wygląda trochę łyso i nijako.

Nie wiem z jakiego regionu jesteś, ale widziałem w VW w Modlniczce koło Krakowa T-roca do jazd testowych w tym kolorze, więc można zobaczyć na żywo.
VDR
Posty: 132
Rejestracja: 23 lut 2023, 18:01

Re: Przywitanie

Post autor: VDR »

https://od-reki.volkswagen.pl/wszystkie ... ro%C5%9Bci

Troche tych Ascot Grey u dealerow stoi ;)
Przemos
Posty: 3
Rejestracja: 29 lip 2023, 15:27

Przywitanie

Post autor: Przemos »

Witam,
właśnie zakupiłem T-Roc-a 1,5 i jestem zadowolony 😃,namówiła mnie żona😁
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ