Przywitanie

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Spinner
Posty: 691
Rejestracja: 25 cze 2020, 11:25

Re: Przywitanie

Post autor: Spinner »

Kłaniam się całemu forum. Co prawda, już od jakiegoś czasu popełniałem wpisy ale dopiero teraz mogę się przedstawić jako pełnoprawny uczestnik forum, bo właśnie po 3 i 1/2 miesiąca oczekiwania odebrałem swoje autko.
Konfiguracja: 2.0 tsi 4Motion DSG + jakieś tam pakiety. Dewiacja: lakier standard urano grey + ceramika wykonana w ASO przed odbiorem. Dlatego tak, bo nie chciałem żadnego "wesołego" kolorku, rzucającego się w oczy, lecz coś dyskretnego.Efekt bardzo mnie zadowolił. Dostałem rok modelowy 2021 i jak powiedział mi sprzedawca, jeden z ostatnich egzemplarzy z 2.0 tsi. Miłe zaskoczenie: dodatkowe 4 tyś. rabatu, bez proszenia. Pozdrawiam.
rob
Posty: 180
Rejestracja: 26 sie 2019, 3:47

Re: Przywitanie

Post autor: rob »

Spinner pisze: 24 paź 2020, 18:19 Kłaniam się całemu forum. Co prawda, już od jakiegoś czasu popełniałem wpisy ale dopiero teraz mogę się przedstawić jako pełnoprawny uczestnik forum, bo właśnie po 3 i 1/2 miesiąca oczekiwania odebrałem swoje autko.
Konfiguracja: 2.0 tsi 4Motion DSG + jakieś tam pakiety. Dewiacja: lakier standard urano grey + ceramika wykonana w ASO przed odbiorem. Dlatego tak, bo nie chciałem żadnego "wesołego" kolorku, rzucającego się w oczy, lecz coś dyskretnego.Efekt bardzo mnie zadowolił. Dostałem rok modelowy 2021 i jak powiedział mi sprzedawca, jeden z ostatnich egzemplarzy z 2.0 tsi. Miłe zaskoczenie: dodatkowe 4 tyś. rabatu, bez proszenia. Pozdrawiam.
Jeden z ostatnich egzemplarzy z 2.0 tsi? Dlaczego, co w zamian? :)
;) Premium 2.0 TSI 4Motion DSG, pakiety: komfort, drogowy, sport, zimowy, el. pokrywa bagażnika, Beats, DAB
Spinner
Posty: 691
Rejestracja: 25 cze 2020, 11:25

Re: Przywitanie

Post autor: Spinner »

rob pisze: 24 paź 2020, 19:16
Spinner pisze: 24 paź 2020, 18:19 Kłaniam się całemu forum. Co prawda, już od jakiegoś czasu popełniałem wpisy ale dopiero teraz mogę się przedstawić jako pełnoprawny uczestnik forum, bo właśnie po 3 i 1/2 miesiąca oczekiwania odebrałem swoje autko.
Konfiguracja: 2.0 tsi 4Motion DSG + jakieś tam pakiety. Dewiacja: lakier standard urano grey + ceramika wykonana w ASO przed odbiorem. Dlatego tak, bo nie chciałem żadnego "wesołego" kolorku, rzucającego się w oczy, lecz coś dyskretnego.Efekt bardzo mnie zadowolił. Dostałem rok modelowy 2021 i jak powiedział mi sprzedawca, jeden z ostatnich egzemplarzy z 2.0 tsi. Miłe zaskoczenie: dodatkowe 4 tyś. rabatu, bez proszenia. Pozdrawiam.
Jeden z ostatnich egzemplarzy z 2.0 tsi? Dlaczego, co w zamian? :)
Brak w polskim konfiguratorze ale nie przejściowy, jak się czasem zdarzało, ale definitywny. Pozostaje np. zakup w Niemczech i to tylko w wersji Sport. To samo pytanie o powody, postawiłem sprzedawcy ale on też nie wiedział. Przypuszczał, że albo znowu jakieś problemy z normami emisji albo przeanalizowali wyniki sprzedaży i wyszło, że lwia część sprzedaży to 150 KM z manualem.
rob
Posty: 180
Rejestracja: 26 sie 2019, 3:47

Re: Przywitanie

Post autor: rob »

Jeden z ostatnich egzemplarzy z 2.0 tsi? Dlaczego, co w zamian? :)
Brak w polskim konfiguratorze ale nie przejściowy, jak się czasem zdarzało, ale definitywny. Pozostaje np. zakup w Niemczech i to tylko w wersji Sport. To samo pytanie o powody, postawiłem sprzedawcy ale on też nie wiedział. Przypuszczał, że albo znowu jakieś problemy z normami emisji albo przeanalizowali wyniki sprzedaży i wyszło, że lwia część sprzedaży to 150 KM z manualem.
W sumie to mnie nie dziwi, z tym napędem jest to już bardzo drogi samochód, który posiada zupełnie nieprzystające wnętrze dla tego poziomu cenowego. Niestety, ale cała konkurencja, również ta wewnątrz VAG-a jak i ta dużo tańsza, zupełnie deklasuje T-Roca w tym aspekcie. :| :(
;) Premium 2.0 TSI 4Motion DSG, pakiety: komfort, drogowy, sport, zimowy, el. pokrywa bagażnika, Beats, DAB
Spinner
Posty: 691
Rejestracja: 25 cze 2020, 11:25

Re: Przywitanie

Post autor: Spinner »

rob pisze: 26 paź 2020, 8:42
Jeden z ostatnich egzemplarzy z 2.0 tsi? Dlaczego, co w zamian? :)
Brak w polskim konfiguratorze ale nie przejściowy, jak się czasem zdarzało, ale definitywny. Pozostaje np. zakup w Niemczech i to tylko w wersji Sport. To samo pytanie o powody, postawiłem sprzedawcy ale on też nie wiedział. Przypuszczał, że albo znowu jakieś problemy z normami emisji albo przeanalizowali wyniki sprzedaży i wyszło, że lwia część sprzedaży to 150 KM z manualem.
W sumie to mnie nie dziwi, z tym napędem jest to już bardzo drogi samochód, który posiada zupełnie nieprzystające wnętrze dla tego poziomu cenowego. Niestety, ale cała konkurencja, również ta wewnątrz VAG-a jak i ta dużo tańsza, zupełnie deklasuje T-Roca w tym aspekcie. :| :(
Masz oczywiście rację ale T-roca w tej konfiguracji (2.0 tsi, 4motion dsg) nie wybiera się ze względów praktycznych i w 100%-centach zdroworozsądkowych. Ja tam jestem zadowolony ale znajomym nie przyznaję się ile naprawdę zapłaciłem bo by mi powiedzieli, że za tą kasę mogłem mieć paska kombi w tdi.
Król Julian
Posty: 2
Rejestracja: 26 paź 2020, 17:51

Re: Przywitanie

Post autor: Król Julian »

Witam!
Odnośnie VW T roc 2,0 tsi o mocy 190 kM dowiadywałem się po wycofaniu tej wersji silnikowej z oferty w salonie VW i uzyskałem informację, iż produkcja z tym silnikiem (faktycznie problemy z utrzymaniem norm) rozpocznie się na początku marca 2021 a w konfiguratorze ma się pojawić ta wersja na początku 2021. Przecież dostępność 300 kM jest jeszcze bardziej niszowa więc myślę, że tak faktycznie się stanie bo silnik ten także zniknął z innych modeli VW czy Skody
Król Julian
Posty: 2
Rejestracja: 26 paź 2020, 17:51

Re: Przywitanie

Post autor: Król Julian »

W połowie września zdecydowałem się na zamówienie T-roca z tym silnikiem i wtedy dowiedziałem się o wycofaniu go z produkcji. Więc czekam cierpliwie na 2021 rok.
niw
Posty: 6
Rejestracja: 16 paź 2020, 22:31

Re: Przywitanie

Post autor: niw »

rob pisze: 23 paź 2020, 9:08
niw pisze: 22 paź 2020, 23:28 Jasne, Premium, 1.5 manual, lakier czerwony flash, pakiet drogowy, zimowy, sportowy, kamera cofania, autoalarm, elektryczny bagażnik, system keyless. Nie brałem pakietu komfort, obejmującego częściowo wymienione elementy wyposażenia, ponieważ stwierdziłem, że i tak będę korzystał z nawigacji google+yanosik, a rozpoznawanie znaków nie jest mi potrzebne ;)

Pożałowałem na czarne malowanie dachu i dsg, ale nie można mieć wszystkiego :( (przynajmniej na razie)
Co do nawigacji to się zgadzam, google maps jest dużo lepsze od nawigacji fabrycznej, lecz to problem dotyczący wszystkich marek motoryzacyjnych :roll:
No właśnie, szkoda, że nikt się nie chce z google dogadać i zaimplementować ich rozwiązań w systemie auta. Jak nie wiadomo o co chodzi, to...
adam_aa22
Posty: 15
Rejestracja: 19 paź 2020, 8:11

Re: Przywitanie

Post autor: adam_aa22 »

Panowie mam pytanie odnośnie stylu jazdy waszymi T-rocami w wersji 1.5 tsi manual. Mój poprzedni samochód miał 5 biegów i dlatego teraz ciężko mi się przestawić do skrzyni 6 biegowej. Jakoś dużo trzeba mieszać w tej podłodze..
Czy na co dzień kiedy jeździcie drogami lokalnymi z prędkościami powiedzmy do 110 km/h wrzucacie 6 bieg? Spalanie chwilowe przy 100km/h czy to na 5 czy 6 biegu niczym się nie różni. Jak to u Was wygląda?
Następne auto chyba kupię z automatem z czystego lenistwa 😁
rabi
Posty: 142
Rejestracja: 21 kwie 2020, 12:45
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Przywitanie

Post autor: rabi »

Jasne. Jak chcesz oszczędzić paliwa to przy 60 można już wrzucić jadąc spokojnie. Jak chcesz mieć FAN to trzymaj na 5.
ODPOWIEDZ