Gaśnica

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
funtchomas
Posty: 85
Rejestracja: 06 mar 2019, 22:55

Gaśnica

Post autor: funtchomas »

Witam, czy ktoś z was ma jakiś pomysł na zamontowanie gaśnicy? W bagażniku nie przewidziano na nią miejsca :roll: i ciekawi mnie jak poradziliście sobie z tym tematem. U mnie wciąż w oryginalnym kartonie w bagażniku...
2.0 TSI DSG 4Motion Indium Grey 8-)
pawelp
Posty: 37
Rejestracja: 08 paź 2018, 22:08

Re: Gaśnica

Post autor: pawelp »

ja wsadziłem w "worek/torebkę z foli bąbelkowej"( coś mi w niej przyszło z chin).. i następnie "pod podłogę bagażnika"..we "wnękę" zapasowego koła dojazdowego...
1.5 TSI ACT Manual; kolor energetic orange + czarny dach; Advance + pakiety drogowy, komfort, design, zimowy, podgrzewana kierownica, nawigacja.
paulr
Posty: 490
Rejestracja: 25 maja 2018, 3:54

Re: Gaśnica

Post autor: paulr »

Podobmie jak ja tylko mialem worek na gasnice z poprzedniego auta
Dario
Posty: 92
Rejestracja: 01 sie 2018, 18:28
Lokalizacja: Kraków

Re: Gaśnica

Post autor: Dario »

i u mnie to samo rozwiązanie, gaśnica do folii bąbelkowej i we wnękę koła dojazdowego. Jest tam sporo niewykorzystanego miejsca.
Ale po lewej i prawej stronie bagażnika są wgłębienia i tam byłoby miejsce aby gaśnice zamontować. Nie ma tylko żadnych dedykowanych zaczepów a montaz do samej tapicerki raczej odpada bo jest ona w tym miejscu dość cienka.
Kolejne miejsce to pod fotelem kierowcy ale tam znowu półka...
2.0TSI DSG 4Motion Premium Ravenna Blue/Black
Pakiet: Komfort, Drogowy, Sport, Zimowy, Siedzenia Komfortowe; Elektryczna Pokrywa Bagaznika
mike
Posty: 22
Rejestracja: 20 lut 2018, 21:52

Re: Gaśnica

Post autor: mike »

Ja nie będę pomocny, ale skorzystam z okazji, żeby napisać co myślę na ten temat - nie wożę gaśnicy w ramach obywatelskiego nieposłuszeństwa.

Jest to obecnie idiotyczny obowiązek - w dzisiejszych czasach samochody nie zapalają się nawet na skutek poważnych wypadków. Jeśli się zapalają to jakieś stare auta, które mają wycieki, awarie i po wybraniu się, np.: na autostradę ulegają przegrzaniu i "samozapłonowi". Ale nawet wtedy nie jest to wybuch czy coś tylko grat powolnie się spala, więc "ofiara" ma dużo czasu, żeby zatrzymać się i spokojnie ewakuować.

Niestety populizm wygrywa i każdy zmuszany jest do wożenia najczęściej zupełnie nieprzydatnej gaśnicy tylko po to, żeby spełnić idiotyczny obowiązek.

Ale na szczęście ja od wielu lat nie byłem nigdy pytany o gaśnicę zarówno przez policję oraz podczas badań diagnostycznych. Więc do tej pory nie poniosłem nawet konsekwencji swojego nieposłuszeństwa. :)
Mart
Posty: 28
Rejestracja: 11 lis 2018, 20:35

Re: Gaśnica

Post autor: Mart »

Dario pisze: 02 cze 2019, 21:00 i u mnie to samo rozwiązanie, gaśnica do folii bąbelkowej i we wnękę koła dojazdowego. Jest tam sporo niewykorzystanego miejsca.
Ale po lewej i prawej stronie bagażnika są wgłębienia i tam byłoby miejsce aby gaśnice zamontować. Nie ma tylko żadnych dedykowanych zaczepów a montaz do samej tapicerki raczej odpada bo jest ona w tym miejscu dość cienka.
Kolejne miejsce to pod fotelem kierowcy ale tam znowu półka...
Apropos tej polki. Czy ktos wie do czego jest? Ja wsadzilem tam 2 kamizelki odblaskowe bo calkiem niezle pasuja.
Gasnica w bagazaniku to z zalozenia nie jest dobry pomysl - szczegolnie jesli jest pod podlaga a na niej walizki... Poki co niestety tez tak woze bo nie mam lepszego rozwiazania.
1,5 TSI, manual, bicolor, dodatki
Zamówienie:15.07., odbior 24.05. - 315 dni czekania
paulr
Posty: 490
Rejestracja: 25 maja 2018, 3:54

Re: Gaśnica

Post autor: paulr »

Ta półka jest po to że jak w dłuższej trasie teraz chce sobie wygodniej noge położyc to o nią obdzieram. Nie wiem jak u was ale u mnie ona jest otwarta a otwor w kierunku pedałów. Raz miałem wode pod pedałami ktora przeleciała z tyłu ( inne auto) od tego czasu niz co moglo by sie nawet z prawdopodobienstwem 1% tam dostac nie ma prawa leżec;-)
Dario
Posty: 92
Rejestracja: 01 sie 2018, 18:28
Lokalizacja: Kraków

Re: Gaśnica

Post autor: Dario »

tez się zastanawiałem czemu ta półka jest otwarta... zgodnie z sugestią w instrukcji obsługi jest ona po to aby trzymać tam właśnie Instrukcje Obsługi ;)
2.0TSI DSG 4Motion Premium Ravenna Blue/Black
Pakiet: Komfort, Drogowy, Sport, Zimowy, Siedzenia Komfortowe; Elektryczna Pokrywa Bagaznika
anon.
Posty: 113
Rejestracja: 28 kwie 2021, 9:58

Re: Gaśnica

Post autor: anon. »

Może trochę odgrzewam kotleta, ale w q2 widziałem taki patent, że gaśnica jest montowana pod siedzeniem pasażera. Ktoś z was próbował tak montować?
1.5 TSI GPF ACT DSG PREMIUM RAVENNA BLUE PANORAMA SPORT
Dawid
Posty: 45
Rejestracja: 17 paź 2020, 14:27

Re: Gaśnica

Post autor: Dawid »

Ja ją wrzuciłem pod siedzenie pasażera luzem i nic nie lata nawet podczas zakrętów i przyspieszania nic wogole nie słychać żadnych stuków
ODPOWIEDZ