Ładowarka indukcyjna telefonu

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Mart
Posty: 28
Rejestracja: 11 lis 2018, 20:35

Ładowarka indukcyjna telefonu

Post autor: Mart »

Witam,
Mam wersje bez ladowarki ale po podniesieniu gumowej wkladki w otworze pod radiem widac klapke do instalacji modulu ladowania. Sam modul mozna kupic na allegro np. tutaj:
https://allegro.pl/oferta/vw-t-roc-lado ... 7205788686
Czy ktos z Was probowal takiego rozwiazania (samodzielny montaz)? Jesli tak to jaki efekt? Czy potrzebna specjalna wiazka przewodow lub jakas aktywacja w serwisie? Bede wdzieczny za jakiekolwiek info bo co by nie mowic to duzo wygodniejszy sposob na ladowanie telefonu.
1,5 TSI, manual, bicolor, dodatki
Zamówienie:15.07., odbior 24.05. - 315 dni czekania
paulr
Posty: 490
Rejestracja: 25 maja 2018, 3:54

Re: Ładowarka indukcyjna telefonu

Post autor: paulr »

Z wygodą masz racje. Sam sie nad tym zastanawiałem ale stwierdziłem że to bez sensu bo po 1 przyzwyczaiłem sie korzystać z yanosika. A po 2 zapomibał bym o tym telefonie. Kupiłem więc uchwyt :
https://s.click.aliexpress.com/e/cA04EPAu a jako że już miałem kabel koło starego uchwytu schowany w słupku z koncowką USB to tylko widac kawałek kabelka od slupka do uchwytu ktory jest w samym rogu szyby a według mnie znacznie wygodniejsze niż tam na dole. Moją s9+ ładuje tak już dosc dlugo i mimo iż jest na przedłużaczu z tylnego gniazda to może nie bardzo szybko ale ładuje na tyle że z włączonym ekranem i yanosikiem co jakiś czas % przybywa. ( na zgaszonym duzo szybciej)
Mart
Posty: 28
Rejestracja: 11 lis 2018, 20:35

Re: Ładowarka indukcyjna telefonu

Post autor: Mart »

Sprytna ta ladowarka :-) Dzieki za info.
1,5 TSI, manual, bicolor, dodatki
Zamówienie:15.07., odbior 24.05. - 315 dni czekania
Pado
Posty: 595
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:14

Re: Ładowarka indukcyjna telefonu

Post autor: Pado »

Dzis sprawdzałem w aucie i pod klapką nie ma zadnej wtyczki czyli org instalacji pod to nie ma...
paulr
Posty: 490
Rejestracja: 25 maja 2018, 3:54

Re: Ładowarka indukcyjna telefonu

Post autor: paulr »

Nie wiem jak w vw bo nie mam ale... jezdzilem przez wekend toyota camry i tak indukcja jest w mniej wiecej tym samym miejscu co w vw ale niestety nawet mimo iz w aucie klima 3 strefowa byla na 21 stopni to ladowarka indukcyjna + s9+ nie dzialala. Za cieplo i telefon caly czas przerywal ładowanie. Wiec obawiam sie ze jak jest cieplo to moze nyc za cieplo na ladowanie.
adifoto
Posty: 51
Rejestracja: 20 maja 2019, 15:02

Re: Ładowarka indukcyjna telefonu

Post autor: adifoto »

w salonie ładowarka kosztuje 450zł brutto więc dobry interes allegro robi bo pewno część kosztuje ze 200zł z ciekawości sprawdzę i wam dam znać :)
VW T- Cross 1.0 115km Czarna Perła
Odbiór 30.07.2019
Bieniek
Posty: 2
Rejestracja: 23 cze 2019, 21:42

Re: Ładowarka indukcyjna telefonu

Post autor: Bieniek »

W aso bez zniżek 1029.01 zł
Mart
Posty: 28
Rejestracja: 11 lis 2018, 20:35

Re: Ładowarka indukcyjna telefonu

Post autor: Mart »

Pado pisze: 22 cze 2019, 16:24 Dzis sprawdzałem w aucie i pod klapką nie ma zadnej wtyczki czyli org instalacji pod to nie ma...
Pado, jak otworzyles ta klapke?
1,5 TSI, manual, bicolor, dodatki
Zamówienie:15.07., odbior 24.05. - 315 dni czekania
Pado
Posty: 595
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:14

Re: Ładowarka indukcyjna telefonu

Post autor: Pado »

Mart pisze: 25 cze 2019, 20:07
Pado pisze: 22 cze 2019, 16:24 Dzis sprawdzałem w aucie i pod klapką nie ma zadnej wtyczki czyli org instalacji pod to nie ma...
Pado, jak otworzyles ta klapke?
Wyjmujesz gumowa podkładkę, widać klapke, ktora ma dwa zatrzaski po lewej stronie, podwazasz plaskim srubokretem te zatrzaski i wyjmujesz. Niestety pod nie ma zadnej wolnej wtyczki=brak fabrycznej instalacji.
Mart
Posty: 28
Rejestracja: 11 lis 2018, 20:35

Re: Ładowarka indukcyjna telefonu

Post autor: Mart »

Dzieki. Zgadza sie - u mnie tez nie ma wtyczki. Jest pare przewodow ktore gdzies biegna ale nie sa zakonczone (m.in. do gniazda 12V obok). Raczej nic z tego nie bedzie.
1,5 TSI, manual, bicolor, dodatki
Zamówienie:15.07., odbior 24.05. - 315 dni czekania
ODPOWIEDZ