Nawigacja- korki, ruch itp

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Pado
Posty: 595
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:14

Nawigacja- korki, ruch itp

Post autor: Pado »

Jak sprawić żeby nawigacja pokazywała natężenie ruchu?
robię z telefonu hotspota, radio sie niby łączy, ale nawigacja nic nie pokazuje...
mam konto na car necie, ale radio pokazuje błąd car netu - ikonka samochodu jest jasna, ale ikonka globusa za nim już nie...
o co chodzi?
Dario
Posty: 92
Rejestracja: 01 sie 2018, 18:28
Lokalizacja: Kraków

Re: Nawigacja- korki, ruch itp

Post autor: Dario »

mam tak samo, kontaktowalem sie w tej sprawie ze wsparciem CarNet i oni twierdzą, że to jest konflikt pomiedzy oprogramowaniem Discover Media a Androidem w wersji 9.
Tutaj cytat z maila:
“Bardzo prosimy użyć do nawiązania połączenia internetowego telefon z inną wersją systemu niż Android 9.
Wersja systemu Android 9 nie działa stabilnie z systemem Discover Media.
Nasz dział techniczny pracuje nad rozwiązaniem tej niedogodności."


W moim przypadku niezbędne jest wizyta w serwisie.
2.0TSI DSG 4Motion Premium Ravenna Blue/Black
Pakiet: Komfort, Drogowy, Sport, Zimowy, Siedzenia Komfortowe; Elektryczna Pokrywa Bagaznika
Pado
Posty: 595
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:14

Re: Nawigacja- korki, ruch itp

Post autor: Pado »

Update:
Na telefonie żony - xiaomi z androidem 7 działa wyśmienicie
na moim huawei z androidem 9 auto łączy się z hotspotem, ale nie pobiera danych...
więc rzeczywiście coś z tym androidem...
paulr
Posty: 490
Rejestracja: 25 maja 2018, 3:54

Re: Nawigacja- korki, ruch itp

Post autor: paulr »

Samsung s9+ działa normalnie. Ale ja dla wygody kupiłem tani router wifi i mam na stałe w samochodzie w schowku podłączony do ładowania...
adalbert68
Posty: 21
Rejestracja: 15 lut 2019, 22:39
Lokalizacja: Skoczów

Re: Nawigacja- korki, ruch itp

Post autor: adalbert68 »

Mam autko od kilku dni, również wrzuciłem sobie dodatkowy modem-router WiFi do schowka i wszystko wygląda, że działa jak trzeba. Car Net skonfigurowany i załączony. Nie robiłem póki co większej trasy, ale kilkakrotnie testowałem nawigację lokalnie i jakoś nie zauważyłem, że system daje jakieś komunikaty o korkach czy ruchu ulicznym. W jaki sposób sygnalizuje korki (kolorem, dźwiękiem czy jak?)
VW T-ROC 2.0 TSI Premium z paroma dodatkami :)
Pado
Posty: 595
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:14

Re: Nawigacja- korki, ruch itp

Post autor: Pado »

ja także wrzucę do auta stary telefon android jako hotspot...testy przebiegły pomyślnie
paulr
Posty: 490
Rejestracja: 25 maja 2018, 3:54

Re: Nawigacja- korki, ruch itp

Post autor: paulr »

System wyswietla na mapie korki. Roboty drogowe itp. Jednak tylko jak masz wyznaczona trase przez ktorą przebiega utrudnienie system o tym poinformuje i przeliczy nowa zapyta czy nia jechac i ile sie zyska;-)
Pado
Posty: 595
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:14

Re: Nawigacja- korki, ruch itp

Post autor: Pado »

na jakimś niemieckim forum odnośnie problemu DM i Androida 9 wyczytałem, że problem został rozwiązany, ale oprogramowanie jest w fazie testów i niedługo powinno zostać udostępnione ...
niestety nic więcej nie podano (odnośnie terminu itd)
joand
Posty: 24
Rejestracja: 24 gru 2018, 20:06

Re: Nawigacja- korki, ruch itp

Post autor: joand »

Jaki macie ten router wifi i gdzie go chowacie ?
Zamówiony 19.12.2018
VM2CBMUY
Termin produkcji: 6 tydz. :arrow: 10 tydz. :arrow: 12 tydz. :arrow: 13 tydz. :arrow: 15 tydz. :shock: :shock:
paulr
Posty: 490
Rejestracja: 25 maja 2018, 3:54

Re: Nawigacja- korki, ruch itp

Post autor: paulr »

Ja mam z tyłu podłączony roździelacz i jest pod fotelem pasażera. Tam mam podłączoną kamerke i kabel do ładowarki do telefonu.i tam tez kabelkiem router ktory mam w podłokietniku. A sam router to dokladnie modelu nie pamietam ale sprzedaje je np play za jakies 150zl chyba bez unowy abonamentu itp. A w samym routerze karta z 5gb internetu miesiecznie (abonament z tmobie) za kilka zl miesiecznie.
ODPOWIEDZ