Nawigacja- korki, ruch itp

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Pado
Posty: 595
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:14

Re: Nawigacja- korki, ruch itp

Post autor: Pado »

Na niemieckim forum golfa piszą, że jest aktualizacja discovery media i hotspot na androidzie 9 już działa... Przy okazji wystąpie do aso...
Mart
Posty: 28
Rejestracja: 11 lis 2018, 20:35

Re: Nawigacja- korki, ruch itp

Post autor: Mart »

Witam
U mnie hot spot z Huawei E8278 i wszystko ładnie działa. Wlozony do usb przy gałce biegów. Bez problemów działa też dogrywanie POI, uważam że zrobili to nieźle, bez żadnego kombinowania z przekladaniem kart itp. Wystarczy zaladowac do chmury vw co chcesz (np. radary) i potem zaktualizowac w aucie podlaczonym do netu. Niestety jednak mapy mocno nieaktualne - brak np obwodnicy Olsztyna (chociaż tej nowej trasy nie ma nawet Google maps) czy Suwałk. Przy okazji - czy ktoś wie jak ustawić ostrzeżenie przed radarem żeby działało np. Jak w Janosiku?
1,5 TSI, manual, bicolor, dodatki
Zamówienie:15.07., odbior 24.05. - 315 dni czekania
Pado
Posty: 595
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:14

Re: Nawigacja- korki, ruch itp

Post autor: Pado »

ja bym jednak wolał, żeby mi hotspot z telefonem z androidem 9 działał, po co zajmować port USB i płacić za kolejną taryfę lub dane, a telefon zawsze mam przy sobie.
na forum golfa (de) piszą, że jak ktoś ma DM z wersją oprogramowania 0842/0867/0870/0890/0891 to jest aktualizacja z 18/07 na ...0876, która rozwiązuje problem.
ja mam w aucie z maja 0890, dziś podjadę do ASO- ciekawe czy się odbiję od ściany...
Domniemuje, że DM jest raczej takie samo dla wszystkich modeli...
Dario
Posty: 92
Rejestracja: 01 sie 2018, 18:28
Lokalizacja: Kraków

Re: Nawigacja- korki, ruch itp

Post autor: Dario »

I co Pado byłeś w serwisie? Jest ta aktualizacja?
2.0TSI DSG 4Motion Premium Ravenna Blue/Black
Pakiet: Komfort, Drogowy, Sport, Zimowy, Siedzenia Komfortowe; Elektryczna Pokrywa Bagaznika
Pado
Posty: 595
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:14

Re: Nawigacja- korki, ruch itp

Post autor: Pado »

Byłem, termin mam na 9.08...ale wprost nikt mi nie powiedział, czy jest czy nie... Spisali problem i wyznaczyli termin.

Mam takie odczucia : Niestety przyjęcie auta to spisanie problemów - osoba przyjmująca nie mówi nic, nie komentuje, ot dowiesz sie przy odbiorze, że... Nic nie znaleźli i wszystko jest ok hahaha
Dario
Posty: 92
Rejestracja: 01 sie 2018, 18:28
Lokalizacja: Kraków

Re: Nawigacja- korki, ruch itp

Post autor: Dario »

Ok dzieki za info. Problem jest, VW support to potwierdzil mailowo oto cytat:

"Przykro nam z powodu niedogodności związanych z nawiązaniem połączenia internetowego w Pańskim samochodzie.
Bardzo prosimy użyć do nawiązania połączenia internetowego telefon z inną wersją systemu niż Android 9.
Wersja systemu Android 9 nie działa stabilnie z systemem Discover Media.
Nasz dział techniczny pracuje nad rozwiązaniem tej niedogodności."

Daj znac po wizycie w serwisie czy udało się ogarnąć problem.
2.0TSI DSG 4Motion Premium Ravenna Blue/Black
Pakiet: Komfort, Drogowy, Sport, Zimowy, Siedzenia Komfortowe; Elektryczna Pokrywa Bagaznika
Pado
Posty: 595
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:14

Re: Nawigacja- korki, ruch itp

Post autor: Pado »

Dostalem info z vw na maila, wiec sobie go wydrukuje i niech robia w ASO co chcą, muszą zaktualizować i nikt mi nie powie , że nie wie o co chodzi ... :mrgreen:
Informujemy, że otrzymaliśmy odpowiedź od naszego działu technicznego z Niemiec. Nasze specjalistyczne działy przeanalizowały kwestię ograniczeń podczas korzystania z hotspotu dostarczonego przez system operacyjny Android 9 z systemem nawigacji „Discover Media”. Analiza wykazała, że Android 9 zapewnia hotspot w przeciwieństwie do poprzednich wersji systemu operacyjnego.

Opracowaliśmy nową wersję oprogramowania do urządzenia nawigacyjnego, która umożliwia korzystanie ze smartfona z Androidem 9 jako hotspotem, a także oferuje dalsze ulepszenia. To oprogramowanie może być zainstalowane tylko przez partnera serwisowego Volkswagen na urządzeniu nawigacyjnym dlatego konieczna będzie wizyta w autoryzowanym serwisie Volkswagena w celu aktualizacji oprogramowania nawigacji do wersji 0876.
Pado
Posty: 595
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:14

Re: Nawigacja- korki, ruch itp

Post autor: Pado »

Zaktualizowałem, działa z android 9
Dario
Posty: 92
Rejestracja: 01 sie 2018, 18:28
Lokalizacja: Kraków

Re: Nawigacja- korki, ruch itp

Post autor: Dario »

Ok, dzieki za info. To muszę też sie wybrać na aktualizacje.
2.0TSI DSG 4Motion Premium Ravenna Blue/Black
Pakiet: Komfort, Drogowy, Sport, Zimowy, Siedzenia Komfortowe; Elektryczna Pokrywa Bagaznika
ODPOWIEDZ