T-Roc czy CX 3

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
rufi77
Posty: 7
Rejestracja: 23 cze 2018, 15:50

T-Roc czy CX 3

Post autor: rufi77 »

Witam,
Jestem na etapie kupna nowego samochodu ze skrzynią automatyczną z naciskiem na crossovera. Kwota do wydania około 120tys. Na dzień dzisiejszy mam dwóch faworytów: T-Roc 1.5 TSI Premium i Mazda CX 3 Skypassion 2.0. Samochodem będzie jeździć głównie żona (dojazdy do pracy około 20 km dziennie) oraz autko będzie wykorzystywane jako rodzinne (2+1 dziecko 6 lat) na krótkie oraz dłuższe wyjazdy wakacyjne. Mazda przeważa urodą a T-Roc jest dużo bardziej praktyczny (większy bagażnik). Cenowo Mazda wypada dużo lepiej. T-Roc 1.5 TSI Premium + jeszcze kilka dodatków wyjdzie około 120 tys. a za tą kwotę mam spokojnie CX 3 z napędem 4x4 i jeszcze troszkę zostanie. Czekamy jeszcze na lipiec - sierpień, kiedy będzie można zobaczyć w salonach nowego Forda Focusa w wersji Active czyli podwyższony kompakt, może to będzie jakaś alternatywa na podwyższony w miarę przestronny samochód. Z drugiej strony za taką kwotę można spokojnie kupić większe ale słabiej wyposażone, np. Peugeota 3008, Toyotę CHR Hybrid czy też Nissana Qashqai. Mieliśmy już jazdy próbne T-Rockiem i CX 3 i na dzień dzisiejszy wygrywa T-Roc, przede wszystkim przestronnością w kabinie, większym bagażnikiem oraz lepszymi multimediami, natomiast obawiam się troszkę w późniejszym czasie ewentualnych problemamów ze skrzynią DSG, o której mówi się, że jest świetna ale bardzo kosztowna w naprawach po przebiegu 150 tys. Samochód będzie u nas min. 6 lat, roczne przebiegi około 20 tys. Proszę o porady, może jakieś inne spojrzenie chłodnym okiem na tema, Każde uwagi będą dla nas bardzo cenne.

Pzdr,
tryhp3
Posty: 44
Rejestracja: 02 cze 2018, 14:20

Re: T-Roc czy CX 3

Post autor: tryhp3 »

T-Roc Premium, moim zdaniem się nie opłaca, bo w wersji Advance, można mieć kolorowy środek (moim zdaniem szary jest trochę smutny, do tego w wersji Premium jest ciemna podsufitka...). Ja ostatnio w konfiguratorze, doposażyłem wersje Advance do tego co miałem wcześniej w Premium + dodatki (cena była 109 tys). Po doposażeniu cena Advance była niemal identyczna. Jedyna różnica to taka, że w wersji Premium były czerwone zaciski hamulcowe (to jest tylko w pakiecie Sport dla wersji Premium) ale za to lepsze felgi były w Advance (wymuszone niby darmową kolorową deską i te felgi chyba tylko w Advance były). Nikt niczego za darmo nie daje.

Na pewno w teorii mniej niezawodna będzie Mazda, tam nawet turbiny nie ma. Aczkolwiek dużo bardziej dynamiczny będzie T-ROC. Ale pytanie czy przy takich raczej nie wielkich przebiegach przez 6 lat coś się stanie. Jeżeli autem mają podróżować dzieci to w maździe z tylne okna są bardzo małe i wysoko położone, dzieci raczej nie będą zadowolone.

Jak dla mnie CX-3 to mniejsze CX-5 i do tego ma trochę dziwne proporcje (długi wysoki), T-ROC jest bardziej kwadratowy i nie można o nim powidzieć że to coś innego. W tych jaskrawych kolorach (jasny niebieski, złoty i czerwony w połączeniu z czarnym dachem wygląda bardzo dobrze, ale wiadomo każdy ma inny gust).

Jeżeli chodzi o nowego Forda, to podobno nie kupuje się nowości, ponieważ najwięcej problemów jest z autami z pierwszego roku produkcji.
Do wad CHR zalicza się bardzo słabe wyciszenie.
Najbardziej kompletne z wymienionych będzie 3008 (w końcu samochodu roku).

Tak jak piszesz, można kupić większe ale słabiej wyposażone auto, aczkolwiek większe auto to większe koszty po zakupowe (paliwo, ubezpieczenie, ewentualny serwis).
The Rock
Posty: 227
Rejestracja: 17 lut 2018, 12:37

Re: T-Roc czy CX 3

Post autor: The Rock »

CX-3 fajne, ładne auto, ale jednak trochę takie dla krasnoludków. Ciężko mi je sobie wyobrazić jako rodzinne. No, ale wiadomo, że każdy ma inne potrzeby. Jednak do T-Roca coś tam jeszcze można upchnąć, a CX-3 to taki podwyższony Yaris trochę...
tryhp3
Posty: 44
Rejestracja: 02 cze 2018, 14:20

Re: T-Roc czy CX 3

Post autor: tryhp3 »

Co ciekawe CX-3 jest dłuższy i wyższy od T-ROCa, ale przez większą szerokość tego nie widać.
rufi77
Posty: 7
Rejestracja: 23 cze 2018, 15:50

Re: T-Roc czy CX 3

Post autor: rufi77 »

CX 3 z napędem 4x4 około 20 tys. taniej, Sporo kasy. Gdyby nie ilość miejsca w środku brałbym bez zastanawiania się.
paulr
Posty: 490
Rejestracja: 25 maja 2018, 3:54

Re: T-Roc czy CX 3

Post autor: paulr »

Bo t-roc nie jest tani. Nie licząc q2 to chyba najdroższy z wszystkich. Sam osobiście nie patrzyłem nawet na t-rocka bo mam 188cm. Chciałem najbardziej passata. Dlatego że w nim ktos moze za mna siedziec. Ale żonie bardzo sie nie spodobał a obok stał t-roc żółty z czarnym dachem itp. I od razu z córką chciały go a nie passata. Skoro wiec padło a t-roc a ten żółty miał prawie wszystko co chciałem. Jedynie ze silnik litrowy. A wczesniej miałem 1.2 115 km i jednach chciałem cos mocniejszego wiec zaczeły się poszukiwania. Był 500x był cx3. Seat. Nawet kadjar i bliżniak od nissana. Ale o ile jeszcze w fiacie było jako tako ok. To dla mnie silnik w mazdzie to porażka. Jak miałem wczesniej z turbo to już cieżko wrócic do tradycyjnego. Oczywiscie jak by miał 6l itp to jeszcze. Ale te 2l w cx3 to jakoś dziwne. Nie znam czasow do setki. Nie znam cvmax itp jakie są rożnice. Ale wrażenia z jazdy były dużo gorsze niż we fiacie i vw. Dodatkowo. Cx ma zauważalnie mniejszy bagażnik. W t-roc jechaliśmy w 3 osoby do Chorwacji i zapakowałem się praktycznie do bagażnika. Nawet nie był wypełniony w 100% w środku były tylko hulajnogi. Mamy stamdartowe walizki talie do około 20 kg do samolotu i do t-rocka weszły idealnie 3. Jestem niemal pewny że do mazdy by nie weszły na długość. Przez co trzeba by kombinować. Oczywiscie w 3 osoby można wykorzystac miejsce z tyłu. Jest to pewnie mniej wygodne bezpieczne itp. Ale o ile mazda mi sie bardziej podoba to przez silnik bym jej nie kupił.
rufi77
Posty: 7
Rejestracja: 23 cze 2018, 15:50

Re: T-Roc czy CX 3

Post autor: rufi77 »

A może alternatywą dla T-Roca będzie Toyota CHR Hybrid. Cena podobna.
Zalety CHR - lepiej wykończone wnętrze (miękkie materiały), niższe spalanie, oryginalna sylwetka, długowieczna skrzynia planetarna.
Zalety T-Roc - świetne multimedia (w CHR bardzo słabe, wolne), lepsza widoczność, wyższy prześwit, opcjonalny Mirrorlink, dużo lepsze systemy wspomagania niż w Toyocie.
Samochody podobnej wielkości w podobnej cenie. W T-Rocu boję się awaryjności skrzyni DSG a chcemy mieć automat.Mam spory dylemat, ale wybór już tylko miedzy T-Rociem 1.5 TSI DSG a CHR Hybrid - samochody w cenie około 120 tys. Proszę jeszcze o poradę.
The Rock
Posty: 227
Rejestracja: 17 lut 2018, 12:37

Re: T-Roc czy CX 3

Post autor: The Rock »

Sylwetka CHR faktycznie jest oryginalna, ale moim zdaniem w negatywnym tego słowa znaczeniu. Uważam, że szybko się zestarzeje.
Poza tym CHRka jest kobieca, a T-Roc może bez problemu służyć facetowi.

Ja niestety mam awersje do Toyoty (choć sam kiedyś miałem), bo uważam, że są to cały czas stare technologie, które są opakowywane w jakieś nowoczesne, często krzykliwe opakowania. Zaletą jest to, że to wszystko jest zazwyczaj mało awaryjne, ale od wielu już lat w ogóle nie patrzę w kierunku Toyoty jako samochodu dla siebie.

Multimedia - jak sam napisałeś - oni w ogóle nie nadążają za takimi sprawami. Jakby mogli to do dziś najchętniej montowaliby jeszcze ten swój zielony zegarek z przyciskami H i M :)

BTW: Z DSG nie ma problemów, jeśli się serwisuje.
ODPOWIEDZ