Koło dojazdowe a wielkość bagażnika

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
paulr
Posty: 490
Rejestracja: 25 maja 2018, 3:54

Re: Koło dojazdowe a wielkość bagażnika

Post autor: paulr »

Assistance.... Ojciec rozwalił opone na autostradzie a4 przed Krakowem zaraz za bramkami bramkami. Zadzwonił po assistance ( niedziela wieczorem) ja w tym czasie byłem w Opolu. Siostra studiowala w Krakowie wiec musiala raczej dojechac. Wiec ja ruszyłem z Opola(mieszkam na Slasku) A4. Dojechałem do tego prawie krakowa ojciec dalej czekał na assistance. Wiec zabrałem siostre i zawiozłem ją do jej domu w Krakowie. Po ojca w koncu przyjechała laweta i holowanie do ASO. Tylko niedziela wieczorem aso zamkniete. Opony kupoc sie nie da. Zmienic nie ma na co bo w bagażniku spray. Moze zle ojciec zrobił bo korzystał z lawety podstawionej przed gwarancje w aucie a nie z AC ale dogadał sie w koncu z laweciarzem cos tam doplacil i wrocil na lawecie na slask do garazu. Gdzie zmienil na zimowke i mial jak jechac po nowa. Ale ja od tego czasu nie ruszam sie bez zapasu. Mam 18 lat prawko i nigdy nie złapałem gumy. Ojciec z 40 lat i raz... I mimo nowego auta z assistance itp pojawił sie problem. Wiec z tym assistance to tak bie do konca bezpiecznie;-) pozatym przy wiekszej ilosci osob w samochodzie w razie czego i tak do lawety biora max 2 osoby;-)
travik
Posty: 2
Rejestracja: 13 sty 2019, 11:29

Re: Koło dojazdowe a wielkość bagażnika

Post autor: travik »

Czy ktoś się orientuje czy wogóle da radę umieścić pełne koło zapasowe w bagażniku T-roc ?
pkrzychu
Posty: 49
Rejestracja: 17 cze 2018, 23:39

Re: Koło dojazdowe a wielkość bagażnika

Post autor: pkrzychu »

Dokładnie jak opisałem w 1 poście. Przy pełnym kole zapasowym mniejszy bagażnik. Dużo niższy
T-Roc 1,5 DSG energetic orange + czarny dach premium plus dodatki
travik
Posty: 2
Rejestracja: 13 sty 2019, 11:29

Re: Koło dojazdowe a wielkość bagażnika

Post autor: travik »

No ale mam kola 215/60/16 i nie mozna polozyc na plasko bo plastik od burty przeszkadza
pkrzychu
Posty: 49
Rejestracja: 17 cze 2018, 23:39

Re: Koło dojazdowe a wielkość bagażnika

Post autor: pkrzychu »

No jak takie to nie wejdzie mnie w oryginale dali 205/60 R16 i to było na styk
T-Roc 1,5 DSG energetic orange + czarny dach premium plus dodatki
Wiesio
Posty: 2
Rejestracja: 24 kwie 2019, 10:25

Re: Koło dojazdowe a wielkość bagażnika

Post autor: Wiesio »

paulr pisze: 29 cze 2018, 20:37Opona jest 125/70/18
Czy takie właśnie koło było oryginalnie czy sam dokładałeś ? Bo jakoś rozmiar mi nie pasuje. Różnica w średnicy między zwykłym kołem 18 stosowanym w t-roc czyli 215/50/18 a tym dojazdowym co podałeś to 40mm. To zbyt dużo mi się wydaje, ESP i ABS będą wariować...
paulr
Posty: 490
Rejestracja: 25 maja 2018, 3:54

Re: Koło dojazdowe a wielkość bagażnika

Post autor: paulr »

Koło bylo w aucie w chwili zakupu. Czy to orginał do tego auta czy serwis vw wsadził cos z zapasow magaznowych nie wiem.
paulr
Posty: 490
Rejestracja: 25 maja 2018, 3:54

Re: Koło dojazdowe a wielkość bagażnika

Post autor: paulr »

To wam napisze tak. Poprzednie moje auto mialo w kolach czujniki i czasem jak staly w wielkim mrozie w sniegu to zdażyło sie ze pokazywaly nizsze cisnienie. Ale pokazywaly. Przetestowałem ostatnio niestety "czujnik" w vw. Mialem w kole wbity jakis wkret. Po jego wyjeciu bylo slychac syk powietrza. Pojechalem wiec do wulkanizatora by to zrobic ale na tym uciekajacym powietrzu. Jakies 6 minut i prawie 3 kilometry ucieka powietrze a vw .... kompletnie nic. Niestety kola nie dalo sie zrobic od razu bo bylo kilka miutt przez zamknieciem wiec trzeba bylo skorzystac z dojazdowki. I ... tu ciekawostka informacja ze uszkodzone czujniki cisnieni plus grafika z kazdym kołem na pomarańczowo. Byla informacja ze mozna skasowac to przyciskiem set n wyswietlaczu co zrobilem i wszystko zgasło. Az do kolejnego odpalenia. Ale.... kiedys pojawila mi sie informacja na autostradzie by sprawdzic cisnienie w oponach ale mozna bylo normalnie jechac a informacji podczas jazdy nie dalo sie skasowac ( działa acc) w przypadku jak jest dojazdowka informacje mozna skasowac podczas jazdy ale... czy pokazuje ze uszkodzone czujniki czy nie tempomat pozostaje nie aktywny informacja acc niedostępne i zero informacji dlaczego.
https://photos.app.goo.gl/Ch4U7FBuAbJTpNjG9
https://photos.app.goo.gl/qC6SZt7kcE5DTKLp6
wld_roc
Posty: 3
Rejestracja: 08 mar 2019, 23:41

Re: Koło dojazdowe a wielkość bagażnika

Post autor: wld_roc »

Ja też miałem duży zgryz z bagażnikiem i zmieszczeniem dojazdówki.
Na zał. zdjęciu widać jak wszystko upchnąłem we wnęce pod podłogą bagażnika:
- koło, lewarek i gaśnica w osobnych foliowych zawiniątkach, 2 apteczki, zmiotka i skrobaczka do szyb, tobołek narzędziowy i linka holownicza.
Dojazdówka 125/70 R18 za 300 zł. z Allegro.
Załączniki
T-Roc_dojazdówka.jpg
T-Roc_dojazdówka.jpg (187.53 KiB) Przejrzano 6952 razy
Pmag
Posty: 3
Rejestracja: 05 sie 2019, 20:59

Re: Koło dojazdowe a wielkość bagażnika

Post autor: Pmag »

Zmieniłem pełne koło zapasowe na objazdówkę 125/70 R18 za 400 zł. z Allegro. Do tego w VW zakupiłem oryginalne wytłoczki, dwie składane razem części za ok. 86 zł na lewarek, klucz, itp., które mieszczą z lewej strony koła we wnęce (w dolnej części). Wszystko razem bardzo dobrze pasuje i jest zapewniona pełna regulacja wysokości podłogi bagażnika.
ODPOWIEDZ