Koło dojazdowe a wielkość bagażnika

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Wahacz
Posty: 233
Rejestracja: 23 maja 2021, 19:12

Re: Koło dojazdowe a wielkość bagażnika

Post autor: Wahacz »

Ja też mam dojazdowe 18 i dałem półkę niżej nic nie przeszkadza auto nowe z 19.05.21r.
Marek Stadnicki
Posty: 4
Rejestracja: 26 cze 2021, 21:09

Re: Koło dojazdowe a wielkość bagażnika

Post autor: Marek Stadnicki »

Mam pytanie jaka dojazdówka zmieści się do t-roc i co trzeba zrobić by tam ja wsadzić samochód odbieram w lipcu pozdrawiam
extreme84
Posty: 267
Rejestracja: 04 kwie 2021, 15:57

Re: Koło dojazdowe a wielkość bagażnika

Post autor: extreme84 »

Chyba najlepiej wziąć oryginał, bo jest tani i z kompletem styropianu. Jeśli nie wziąłeś fabrycznego, zapytaj w ASO.
T-ROC Advance Indium Grey 1.5 TSI Manual + pakiety: komfort, drogowy, zimowy, siedzenia komfortowe, kamera, ciemne szyby, hak
Spinner
Posty: 694
Rejestracja: 25 cze 2020, 11:25

Re: Koło dojazdowe a wielkość bagażnika

Post autor: Spinner »

Marek Stadnicki pisze: 26 cze 2021, 21:21 Mam pytanie jaka dojazdówka zmieści się do t-roc i co trzeba zrobić by tam ja wsadzić samochód odbieram w lipcu pozdrawiam
Ja zamówiłem koło zapasowe ale się pomylili i dali zestaw naprawczy. Nie wyraziłem zgody na zestaw i na drugi dzień miałem skompletowane koło i resztę. Wiem, że niektórzy autoryzowani dealerzy sprzedają w swoich sklepikach koła zapasowe a także na allegro. Nie ma żadnego problemu z dokupieniem koła ale lepiej u swojego dealera przed odbiorem bo może ci odliczyć wartość zestawu, którego nie będziesz już potrzebował. Spytaj, bo może mają jeszcze zapasowe koła pełnowymiarowe na alufeldze, które można było jeszcze konfigurować dla modelu 2020 (dopiero w roczniku 2021 zlikwidowano możliwość wyboru i została tylko dojazdówka 18")
Wahacz
Posty: 233
Rejestracja: 23 maja 2021, 19:12

Re: Koło dojazdowe a wielkość bagażnika

Post autor: Wahacz »

Auto mam nowe odebrałem 19.05.kolo dojazdowe 125/70/ 18 półkę obniżyłem żadnych styropianów nie trzeba wyjmować nie bardzo rozumię co ktoś wymyślą z wyjmowaniem tych styropianów ???.Bagażnik pojemny głęboki wystarczający dla tego średniego autka i dla nas dwojga młodych emerytów super ,obniżyć półkę i jeździć.
extreme84
Posty: 267
Rejestracja: 04 kwie 2021, 15:57

Re: Koło dojazdowe a wielkość bagażnika

Post autor: extreme84 »

Dojazdówka nie zmniejsza bagażnika, a pełnowymiarowe z alufelga nie pozwoli chyba obnizyc półki na sam dół.
T-ROC Advance Indium Grey 1.5 TSI Manual + pakiety: komfort, drogowy, zimowy, siedzenia komfortowe, kamera, ciemne szyby, hak
Spinner
Posty: 694
Rejestracja: 25 cze 2020, 11:25

Re: Koło dojazdowe a wielkość bagażnika

Post autor: Spinner »

Temat głębokość bagażnika vs. dojazdówka był już dogłębnie ćwiczony:
viewtopic.php?f=2&t=681&start=10
viewtopic.php?f=2&t=681&start=20
Ale to było w czasach, kiedy można było sobie skonfigurować coś co nazywało się "koło zapasowe, pełnowymiarowe, dla felg aluminiowych".
Trzeba dodać, że ma to znaczenie przy 4motion, bo 4motion "nie lubi" różnych kół. Ja osobiście trafiłem za grosze takie same felgi jak moje i teraz mam takie same na letnich, zimówkach i zapasie.
ODPOWIEDZ