Ceny waszych t-roc ów i rabaty

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Iso
Posty: 32
Rejestracja: 17 lip 2018, 11:18

Re: Ceny waszych t-roc ów i rabaty

Post autor: Iso »

Oprócz otwierania i zamykania okien uchyla okno dachowe oraz przysłania i odsłania podsufitkę. Taką samą funkcję miałem w Skodzie Octavii rocznik 2001.
darkovy
Posty: 16
Rejestracja: 16 lis 2022, 23:50

Re: Ceny waszych t-roc ów i rabaty

Post autor: darkovy »

Naście stron w wątku o cenach i rabatach a zero konkretów. Zamiast mięsa cenowego/rabatowego można się tu dowiedzieć, że ktoś ma problem z klapą bagażnika, albo o sensie zakupu 4x4. A ktoś/coś może w temacie ?
bazylosss
Posty: 138
Rejestracja: 09 wrz 2022, 14:19

Re: Ceny waszych t-roc ów i rabaty

Post autor: bazylosss »

Każdy kto ma T-Roca dostał zapewne zakaz informowania o tym ile za auto zapłacił 🤣

Każdy myśli ze wynegocjował super cenę i nie może się nią podzielić, a znając życie to gdyby poleciały wartości to wkurwienie by było ze ten to tanio zapłacił 🤣
c3c
Posty: 66
Rejestracja: 06 cze 2022, 23:22

Re: Ceny waszych t-roc ów i rabaty

Post autor: c3c »

Ceny każdy może sobie sprawdzić w konfiguratorze. Jedyna różnica to udzielony/wynegocjowany upust/opust (Rabat to podobno stolica Maroko ;) ).
Tutaj w zależności od indywidualnych umiejętności negocjacyjnych, znajomości, historii zakupowej będą kryć się różnice.
W moim przypadku standardowo 6k z konfiguratora oraz dodatkowo 4, czy 5k na zachętę. Czyli około 10-11k PLN łącznie (nie pamiętam dokładnie). Zamówienie składane pod koniec marca b.r.
darkovy
Posty: 16
Rejestracja: 16 lis 2022, 23:50

Re: Ceny waszych t-roc ów i rabaty

Post autor: darkovy »

To może %, bo kwoty niewiele mówią. Czy przy konfigu ~165 000 do produkcji 2023, 15% rabatu jest realne ? Proszę nie krytykować, że 165 000 już nie powinien być T-Roc 1.5. A jeśli, to tylko proponując coś innego :)
darkovy
Posty: 16
Rejestracja: 16 lis 2022, 23:50

Re: Ceny waszych t-roc ów i rabaty

Post autor: darkovy »

bazylosss pisze: 15 gru 2022, 11:11 Każdy kto ma T-Roca dostał zapewne zakaz informowania o tym ile za auto zapłacił 🤣

Każdy myśli ze wynegocjował super cenę i nie może się nią podzielić, a znając życie to gdyby poleciały wartości to wkurwienie by było ze ten to tanio zapłacił 🤣
A place dealerów zapełniły by się 14-dniowymi zwrotami :lol: :lol:
Radio
Posty: 138
Rejestracja: 28 wrz 2022, 18:49
Lokalizacja: Małe senne miasteczko na Pomorzu Zachodnim.

Re: Ceny waszych t-roc ów i rabaty

Post autor: Radio »

Raczej zapomnij o rabacie 15% jeżeli ktoś z rodziny nie zajmuje znacznego stanowiska w zarządzie VW ;)
Realny rabat to 10%, max 12%..... za to 15% max. 20% dla starego i stałego klienta który kupuje po kilkanaście aut corocznie, jak uda się wynegocjować coś ponad to, to będzie to raczej w postaci dodatków typu dywaniki, breloczki, itp.
c3c
Posty: 66
Rejestracja: 06 cze 2022, 23:22

Re: Ceny waszych t-roc ów i rabaty

Post autor: c3c »

darkovy pisze: 15 gru 2022, 15:02 To może %, bo kwoty niewiele mówią. Czy przy konfigu ~165 000 do produkcji 2023, 15% rabatu jest realne ?
Myślę, że jeszcze 2-3 lata temu możliwe, teraz raczej niespecjalnie. Ja właśnie przy podobnej kwocie dostałem, jak napisałem wcześniej, około 11k PLN, co daje niecałe 7% rabatu. Jak były zniżki dla grup zawodowych, to można było jeszcze dodatkowe kilka procent urwać.
Oczywiście nie wątpię, że są tacy, co dostali rabat w okolicy 10%, ale 15% to już sporo.

Dla porównania dodam, że 4 lata temu u tego samego dealera, tyle że kupując Seata, dostałem niecałe 17% rabatu.
Spinner
Posty: 680
Rejestracja: 25 cze 2020, 11:25

Re: Ceny waszych t-roc ów i rabaty

Post autor: Spinner »

Ja, w roku 2020 dostałem rabatu 12000 zł (rabat z konfiguratora) + 4900 (rabat wyżebrany) + 4000 zł w terminie późniejszym, przed odbiorem. Te 4000 to, trzeba oddać honor koncernowi, to za to, że w międzyczasie, w Niemczech obniżono Mehrwertsteuer (coś jak VAT) i polscy dealerzy, z automatu, obniżali wynegocjowane ceny.
Chciałbym zwrócić uwagę, że te "rabaty" to żaden rabat tylko regulacja ceny. Polega to na tym, że celowo przestrzelona cena katalogowa, na przestrzeni czasu, jest regulowana, w zależności od sytuacji, większym lub mniejszym "rabatem". Oczywiście po to żeby być w miarę konkurencyjnym i móc chełpić się "jakich to wielkich rabatów udziela VW". Inną korzyścią jest to, że sprzedający nie musi analitycznie podawać jak zmieniła się cena danego elementu składającego się na cenę finalną. Tak właśnie dzieje się na konfiguratorach niepolskich, gdzie nie ma żadnych rabatów, a mozolnie zmieniane są ceny poszczególnych elementów.
Indi
Posty: 54
Rejestracja: 11 sie 2022, 21:05

Re: Ceny waszych t-roc ów i rabaty

Post autor: Indi »

U mnie wyglądało to tak: cena modelu z wyposażeniem dodatkowym 154 300 zł. "Rabat" na zachętę żebym zdecydował się na T-Roc'a 6000 zł. + 3000 zł., później dodatkowo 2500 zł. a na koniec przy zamówieniu jeszcze 800 zł. razem "rabat" 12 300 zł. Kwota w zamówieniu to 142 000 zł.
Sądzę, że cena jest OK (jak na obecne czasy), minus to, że od pół roku czekam na wyprodukowanie auta.
T-Roc Style 1.5 DSG Ascot Gray+Czarny, Pakiet Komfort, System Easy Open & Close z alarmem, Szyby przyciemniane, Kierownica podgrzewana, Kamera Cofania, Travel Assist High. Zamówiony 27.06.2022r., produkcja 19tydz.2023 r., odebrany 23.06.2023 r.
ODPOWIEDZ