TSI 2.0 190KM - Problemy z szarpaniem?

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
rybsko2
Posty: 20
Rejestracja: 29 cze 2019, 19:05

TSI 2.0 190KM - Problemy z szarpaniem?

Post autor: rybsko2 »

Witam,
Czy wersja z silnikiem TSI 2.0 190KM również ma problemy kangurem, skakaniem itp.?
Dzięki!
funtchomas
Posty: 85
Rejestracja: 06 mar 2019, 22:55

Re: TSI 2.0 190KM - Problemy z szarpaniem?

Post autor: funtchomas »

Nie ma takich problemów, aczkolwiek praca skrzyni nie zawsze jest super aksamitna ( tryb S lub powolny start na zimnym silniku). Ja tam jestem zadowolony, nie irytuje mnie to w żaden sposób.
2.0 TSI DSG 4Motion Indium Grey 8-)
rybsko2
Posty: 20
Rejestracja: 29 cze 2019, 19:05

Re: TSI 2.0 190KM - Problemy z szarpaniem?

Post autor: rybsko2 »

Dziękuję za informację. A czy w ogóle były doniesienia o takich problemach w tym modelu?
Hubert
Posty: 27
Rejestracja: 18 lis 2018, 10:34

Re: TSI 2.0 190KM - Problemy z szarpaniem?

Post autor: Hubert »

Cześć, ja również mam 2,0 TSI i żadnych kangurów nie mam. Z tego co zauważyłem to takie zjawiska występują ale tylko w 1,5 TSI. Jedyne do czego ewentualnie można by było się doczepić ale to już na siłę to tak jak mówił kolega wyżej. Przy dynamicznej jeździe na Sporcie można czasem odczuć delikatne szarpnięcie przy redukcji ale moim zdaniem to jest kwestia za małego elektronicznego międzygazu. Ja na to nie zwracam uwagi ponieważ to normalne zjawisko mechaniczne a w wyczynowym samochodzie mam o wiele bardziej to wyczuwalne. Nie można też tutaj zastosować samemu międzygazu ponieważ komputer jakoś to dziwnie interpretuje no ale to nie jest samochód do wyścigów tylko do cywilnych podróży ;) heh a czasem szkoda :)):)
2.0 TSI DSG 4Motion :twisted: :twisted:
paulr
Posty: 490
Rejestracja: 25 maja 2018, 3:54

Re: TSI 2.0 190KM - Problemy z szarpaniem?

Post autor: paulr »

A macie tak że jedziecie sobie np spokojnie około 100km/h po czym kierunkowskaz i gaz w podłogę by coś wyprzedzić a auto przed zauważalnie długą chwilę nic nie robi. Zanim się zorientuje że chcecie przyspieszyć to mijają "wieki". Miałem takie demo bo myślałem nad mocniejszą wersją ale w połączeniu z DSG bardzo mi się to nie podobało. (nawet gorzej jak te moje kangury w 1.5) :)
funtchomas
Posty: 85
Rejestracja: 06 mar 2019, 22:55

Re: TSI 2.0 190KM - Problemy z szarpaniem?

Post autor: funtchomas »

Przed wyprzedzaniem tryb S i ogień :twisted: faktycznie, w N czasem trochę muli ale to też chyba kwestia na jakich obrotach jest aktualnie. W mieście, dużym ruchu, gdzie trzeba szybko przeskoczyć z jednego pasa na drugi zdecydowanie tryb S :twisted:
2.0 TSI DSG 4Motion Indium Grey 8-)
paulr
Posty: 490
Rejestracja: 25 maja 2018, 3:54

Re: TSI 2.0 190KM - Problemy z szarpaniem?

Post autor: paulr »

Miałem tryb s... ;-) wiem ze skrzynia daje najbardziej ekonomiczny bieg i nie ma szklanej kuli ze bede chcial przyspieszyc ale te jej wachania bardzo mnie irytowały. Co prawda mialem teraz przez wekend toyote camry z cvt i tym to dopiero masakra jezdzic;-)
funtchomas
Posty: 85
Rejestracja: 06 mar 2019, 22:55

Re: TSI 2.0 190KM - Problemy z szarpaniem?

Post autor: funtchomas »

paulr pisze: 01 lip 2019, 18:48 Miałem tryb s... ;-) wiem ze skrzynia daje najbardziej ekonomiczny bieg i nie ma szklanej kuli ze bede chcial przyspieszyc ale te jej wachania bardzo mnie irytowały. Co prawda mialem teraz przez wekend toyote camry z cvt i tym to dopiero masakra jezdzic;-)
Miałeś przez weekend ja mam od marca ;) Nigdy wcześniej nie jeździłem samochodem z automatem, i po trzech miesiącach użytkowania, intuicyjność skrzyni oceniłbym na 90%. Nie wyobrażam sobie teraz powrotu do manuala :roll: Prawdę powiedziawszy wolę czasem lekkie zawahanie od skocznego kangura i potencjalnych problemów z odsprzedażą nie mówiąc już o bieżącym użytkowaniu, chyba mocno uciążliwym sądząc po ożywionych dyskusjach, na wszystkich forach grupy VAG a skutecznego rozwiązania chyba wciąż jednak brak...
2.0 TSI DSG 4Motion Indium Grey 8-)
Dario
Posty: 92
Rejestracja: 01 sie 2018, 18:28
Lokalizacja: Kraków

Re: TSI 2.0 190KM - Problemy z szarpaniem?

Post autor: Dario »

z moich obserwacji (też od marca) skrzynia szarpie w trybie S jak staramy sie jechać powiedzmy "spokojnie". Można wtedy uzyskac dość ciekawe spalanie na poziomie 7 - 7,5 l/100km oczywiście przewaga to trasa.
Jak ostro przyspieszamy to wtedy skrzynia działa płynnie. Biegi są zmieniane w okolicy 5tys obrotow i autko ładnie rwie do przodu.
W trybie Normal przy nagłym przyspieszaniu rzeczywiscie jest jakas zwiecha. Ale mam wrażenie, że zależy to od sposobu wcisniecia pedału gazu, jak zrobimy to płynniej to zwiecha jest mniej zauważalna. Tak jak napisał paulr skrzynia nie ma szklanej kuli...
2.0TSI DSG 4Motion Premium Ravenna Blue/Black
Pakiet: Komfort, Drogowy, Sport, Zimowy, Siedzenia Komfortowe; Elektryczna Pokrywa Bagaznika
ODPOWIEDZ