Wyciszenie

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
tryhp3
Posty: 44
Rejestracja: 02 cze 2018, 14:20

Wyciszenie

Post autor: tryhp3 »

Jak oceniacie wyciszenie waszych aut, szczególnie przy prędkościach poza miejskich?
paulr
Posty: 490
Rejestracja: 25 maja 2018, 3:54

Re: Wyciszenie

Post autor: paulr »

Zle..;-)
tryhp3
Posty: 44
Rejestracja: 02 cze 2018, 14:20

Re: Wyciszenie

Post autor: tryhp3 »

Jakieś odniesienie do innego auta? Z tego co czytam w recenzjach wyciszenie jest dobre, przynajmniej do 120 km\h, na autostradzie jest już gorzej. Ale jak szperam po opiniach właścicieli to zachwytu nie ma.
paulr
Posty: 490
Rejestracja: 25 maja 2018, 3:54

Re: Wyciszenie

Post autor: paulr »

Miałem Chevroleta orlando i był głośny i silnik i opory powietrza. W 2016 roku zmieniłem na megana 3 z silnikiem 1.2 turbo i po tej przesiadce nie slyszalem silnika to samo oporow powietrza. Kupując t-roka znowu slychać silnik przy ruszaniu dosc znacznie. Jedynie co do szumow to jak dla mnie nawet przy 140+ są akceptowalne. Natomiast mimo iz megame mialem nowego była to już stara konstrukcja kupiona w ostatnim roku produkcji ale byl duzoooo cichszy od vw
tryhp3
Posty: 44
Rejestracja: 02 cze 2018, 14:20

Re: Wyciszenie

Post autor: tryhp3 »

Przeglądałem ostatnio dość sporo testów różnych samochodów i wychodzi mi, że ewidentnie producenci poszli drogą, chcesz mniej ciszej kup sobie hybrydę...
tryhp3
Posty: 44
Rejestracja: 02 cze 2018, 14:20

Re: Wyciszenie

Post autor: tryhp3 »

Dziś testowałem, przy prędkościach autostradowych szumy jak dla mnie niewielkie, ale silnik niewiele cichszy od mojego Citroena 1.6 Hdi z przebiegiem prawie 300 tys. Ogólnie dało by się tym jeździć.
W moim rankingu najlepsze wyciszenie ma DS 4. Swego czasu go testowałem, podobna wielkość i prześwit i tam wyciszenie było świetne (wg. recenzentów najlepsze w swojej klasie i prawdopodobnie też w klasie wyżej).
Jeszcze w najbliższym czasie mam zamiar przetestować Hyundaia, Kone i i30 Fastback, to będę miał większe rozeznanie czy iść w SUVa.
paulr
Posty: 490
Rejestracja: 25 maja 2018, 3:54

Re: Wyciszenie

Post autor: paulr »

Suv raczej zawsze bedzie robił wiecej hałasu. Ale za to jak dla mnie wygodniej sie wsiada i wysiada;-)
tryhp3
Posty: 44
Rejestracja: 02 cze 2018, 14:20

Re: Wyciszenie

Post autor: tryhp3 »

Akurat do T-ROCa wsiada się jak do klasycznej osobówki, niemal identycznie jak do mojego C4...
W takim Tiguanie jest znacznie wyżej.

Wystarczy dodać plastiki nad kołami i delikatnie zwiększyć prześwit i już SUV :)
Z tym prześwitem to gość na jeździe próbnej kazał mi ominąć niski krawężnik na parkingu...

Za premiumoto.pl, porównanie Golfa do T-ROCa
Obrazek
paulr
Posty: 490
Rejestracja: 25 maja 2018, 3:54

Re: Wyciszenie

Post autor: paulr »

no tak... tylko nawet na obrazku widac że koniec głowy w t-rocku jest na dachu golfa, dodatkowo nawet ja przy 188cm mam w t-rocku fotel niemal do samej góry, co w golfie jest niemożliwe (siedziałem i porównywałem przed zakupem oba) więc jak dla mnie wsiadanie i wysiadanie do t-rocka jest jak dla mnie wygodniejsze:)
tryhp3
Posty: 44
Rejestracja: 02 cze 2018, 14:20

Re: Wyciszenie

Post autor: tryhp3 »

^^ tak ale porównywać na obrazku trzeba białą głowę do białej linii i niebieską głowę do niebieskiej. Widać wyraźnie że w T-ROCu siedzi się nieco wyżej ale różnica w porównaniu z konkurencją jest mała.

Mam 190 cm i siedziałem w T-ROCu w wersji z oknem dachowym i dotykałem włosami podsufitki... w wersji bez okna było ok.
ODPOWIEDZ