Kodowanie - modyfikacje

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Mun
Posty: 138
Rejestracja: 28 cze 2022, 19:35
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Kodowanie - modyfikacje

Post autor: Mun »

Znajomy elektronik od kodowania przekazał co następuje : chcąc odkodować ukryte funkcje w rocznikach 2022/23 trzeba zapłacić 300zł za tokena (producent w ten sposób zabezpiecza swoje interesy), + usługa elektryka. Czy może ktoś potwierdzić/zaprzeczyć info o tokenach i opłatach za nie ?
1.5 150KM FL Style DSG odebrany 03.03.2023 :lol:
Sebas
Posty: 73
Rejestracja: 26 gru 2022, 11:51

Re: Kodowanie - modyfikacje

Post autor: Sebas »

Jeśli chodzi o t-roca to bzdura. Zakodowałem parę rzeczy bez problemu przy pomocy OBD11 w roczniku 2023, trzeba tylko otworzyć maskę podczas kodowania.
Braders
Posty: 142
Rejestracja: 22 cze 2022, 18:03

Re: Kodowanie - modyfikacje

Post autor: Braders »

Kodowałeś przez one click app? Bo nie widzę tam póki co niczego sensownego - większość to duplikaty z menu samochodu. Może video in motion ale ... po co mi to? Mam kilka tysięcy kredytów składanych latami (z reklam, loginów, akcji promocyjnych) i nie ma na co ich wydać. Nie wiem po co mi to pro w sumie. Przy starszych autach miało to sens, a tu żadnych retrofitów nie ma.
Sebas
Posty: 73
Rejestracja: 26 gru 2022, 11:51

Re: Kodowanie - modyfikacje

Post autor: Sebas »

Większość z one click, bo mało opisów jest ogólnie. Stoper sobie wrzuciłem na zegarach, wyłączenie dziennych na ręcznym, poziom nawiewu gdy klima w auto, jakieś fade in i out oświetlenia przełączników. Jeszcze zapomniałem o akustycznym potwierdzeniu blokowania/odblokowania samochodu, bo miałem to w golfie i mi brakuje.
Awatar użytkownika
Y@rek
Posty: 100
Rejestracja: 30 gru 2022, 21:20

Re: Kodowanie - modyfikacje

Post autor: Y@rek »

Czyli OBD11 po ustawieniu "niezbędnych" bajerów będzie leżeć na półce?
Braders
Posty: 142
Rejestracja: 22 cze 2022, 18:03

Re: Kodowanie - modyfikacje

Post autor: Braders »

Tak, ja używam w kolejnym aucie. Mam jeszcze dożywotnie pro i zapas kredytów więc luzik. Za to nowy model z abonamentem na pro zasysa.
yelon
Posty: 16
Rejestracja: 20 maja 2023, 19:35
Lokalizacja: Łomianki

Re: Kodowanie - modyfikacje

Post autor: yelon »

OBD11 wożę zawsze w aucie jakby wyskoczył mi check engine. Czasem coś znajomym ogarnę. Ale tak jak piszecie po ustawieniu kilku opcji głównie leży.
Raz na jakiś czas sprawdzam czy nie wyskakują błędy.

Z one clicków
- uruchomiłem otwieranie okien z pilota
- włączanie świateł hamulca i oświetlenia tablicy przy otwartej klapie bagażnika
- dodanie opcji w menu z możliwością wyłączenia dziennych

Chciałbym uruchomić jeszcze
- opcje zmiany kolorów radia i zegarów.
- tryb offroad w menu radia
- rokladanie lusterek dopiero po zapłonie, a nie po otwarciu auta. Tak jak jest domyślnie w audi.

Ktoś to ogarnął w polifcie?
Awatar użytkownika
makeć
Posty: 10
Rejestracja: 23 lip 2023, 23:52
Lokalizacja: 3city

Re: Kodowanie - modyfikacje

Post autor: makeć »

Zazior pisze: 13 lut 2023, 8:49
Braders pisze: 08 lis 2022, 16:05 Legalnym byś się połączył. Vcds amatorski nie jest drogi.
Potwierdzam - oryginalny kabel z Adako i VCDS 22.10 (najnowsza wersja na wczoraj) - podłączyłem się wczoraj, była możliwość wykonania auto scanu, obejrzenia błędów, skasowania błędów, skasowania serwisu i coś tam jeszcze. Cała "prawa" część do kodowania była nieaktywna. Przy opisie każdego modułu miałem numery, typ itd, ale i tak na dole pisało, że "model auta nieobsługiwany - rozpatrz wymianę na nowy interfejs".
Auto - 1.5 TSI DSG Style FL, listopad 2022
Pozdro
VCDS V2 robi wszystko, oczywiście ori.
Pozdr
Moje aktualne wersje VCDS V2: ADAKO 23.11.0 (PL) i 23.11.0 (EN).
Tuktus
Posty: 67
Rejestracja: 03 lip 2022, 12:36

Re: Kodowanie - modyfikacje

Post autor: Tuktus »

Ktos sprawdzał z Ali VCDS V2 Polska wersja , oprogramowanie 23.3 ? Coś sprawdzonego w dobrych pieniążkach?
bigkaban
Posty: 26
Rejestracja: 10 maja 2023, 10:37

Re: Kodowanie - modyfikacje

Post autor: bigkaban »

Tuktus pisze: 24 lip 2023, 12:57 Ktos sprawdzał z Ali VCDS V2 Polska wersja , oprogramowanie 23.3 ? Coś sprawdzonego w dobrych pieniążkach?
na chinolu 3/4 funkcji nie dziala...
ODPOWIEDZ