Kodowanie - modyfikacje

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Pavali
Posty: 38
Rejestracja: 24 sty 2020, 18:44

Re: Kodowanie - modyfikacje

Post autor: Pavali »

Hej, mam zdjęcia przed i po kodowaniu, tylko nawet po zmniejszeniu jak chce je dodać, to pojawia się błąd o za dużej wadze...
P.S. znalazłem na którymś forum z DE albo UK, ze przy tym kodowaniu (od MarioMc), znikają suwaki i był opis z forum VW Japan jak to poprawić. Już nie zdążyłem poprawić. 😉
'19 T-Roc 1.5 TSI DSG Premium | Ravenna Blue | komfort, drogowy, sport, el. klapa, kamera... | :)
Pavali
Posty: 38
Rejestracja: 24 sty 2020, 18:44

Re: Kodowanie - modyfikacje

Post autor: Pavali »

'19 T-Roc 1.5 TSI DSG Premium | Ravenna Blue | komfort, drogowy, sport, el. klapa, kamera... | :)
Pavali
Posty: 38
Rejestracja: 24 sty 2020, 18:44

Re: Kodowanie - modyfikacje

Post autor: Pavali »

Pado pisze: 01 lut 2020, 16:32
MarioMc pisze: 31 sty 2020, 20:54
Pavali pisze: 29 sty 2020, 22:31 Cześć,

Dzisiaj podziałałem z kodowaniami.
Po uruchomieniu zmiany kolorów AID, w Menu Ustawienia oświetlenia zniknęły suwaki z - Oświetlenie ambiente drzwi, - Oświetlenie przestrzeni na nogi.

(Oczywiście wszystko kodowałem zgodnie z opisem od MarioMc) Czy u Was jest podobnie po tym kodowaniu ?

pozdr :)
Tu już było coś nie ok. Zniknęły suwaki, a nie powinny!
Kolejne próby uwaliły DM.

No właśnie nie pamiętam jak było przed kodowaniem, teraz mam tak:

-w menu oświetlenie, można regulować natężenie oświetlenia zegarów i przycisków (jeden pasek)
-w menu ambiente, można zmieniac kolory (drugi pasek) oraz jest przycisk jasności (włącza on podmenu z paskiem nr trzy) ale wszystkiego naraz tj oświetlenia nog, lampek drzwi, paskow na drzwiach.

Chyba przed kodowaniem w menu oświetlenie były dwa paski tj jeden do zegarów, drugi do oświetlenia ambiente? Dobrze pamietam?
Zerknij w moje linki ze zdjęciami. Przed kodowaniem w Menu-> Oświetlenie były 3 suwaki.
Po kodowaniu został jeden jak u Ciebie.
Jak będę siedział przy kompie prześle linki do forów gdzie ludzie to poprawiali.
'19 T-Roc 1.5 TSI DSG Premium | Ravenna Blue | komfort, drogowy, sport, el. klapa, kamera... | :)
Pado
Posty: 595
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:14

Re: Kodowanie - modyfikacje

Post autor: Pado »

Linki nie działają
Pavali
Posty: 38
Rejestracja: 24 sty 2020, 18:44

Re: Kodowanie - modyfikacje

Post autor: Pavali »

Pado pisze: 01 lut 2020, 17:55 Linki nie działają

Obrazek

Obrazek


Teraz linki powinny działać.
'19 T-Roc 1.5 TSI DSG Premium | Ravenna Blue | komfort, drogowy, sport, el. klapa, kamera... | :)
Pado
Posty: 595
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:14

Re: Kodowanie - modyfikacje

Post autor: Pado »

Tak, teraz tak mam po kodowaniu. Mnie to jakos nie przeszkadza, jak mozesz to podaj linki z forów gdzie to można naprawić - popatrzę o co tam chodzi
Pavali
Posty: 38
Rejestracja: 24 sty 2020, 18:44

Re: Kodowanie - modyfikacje

Post autor: Pavali »

Proszę bardzo: http://forum.obdeleven.com/thread/7677/ ... ignal-menu |

https://www.youtube.com/watch?v=RdoMaurbOqk&t=128s |

Chodzi o binarną zmianę 0 na 1. Wszystko jasno wyjaśnione w filmie.

Zauważyłem, ze przy kodowaniu kolorów AID, w pozostałych modelach pojawia się tło z wnętrzem samochodu, natomiast u mnie tego nie było. Jak jest u Ciebie ?

serdeczności
'19 T-Roc 1.5 TSI DSG Premium | Ravenna Blue | komfort, drogowy, sport, el. klapa, kamera... | :)
Pado
Posty: 595
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:14

Re: Kodowanie - modyfikacje

Post autor: Pado »

Sprawdzilem ten wpis :
Check 09 for
Interior light, light configuration
Ambientemenue mit alle zonen
Is set to not active

Owszem, pojawiają sie paski z powrotem, ale... Pasek oświetlenia nog nie działa i znika menu ambiente, czyli nie można zmienix kolorów...

Generalnie ja w tym dalej nie grzebie, chyba , ze ktos poda sprawdzoną instrukcje pod t roca...
MarioMc
Posty: 86
Rejestracja: 15 paź 2018, 20:04

Re: Kodowanie - modyfikacje

Post autor: MarioMc »

Pado,
Jak zrobisz reset do ustawien fabrycznych osiwetlenie ambiente z menu samochodu -to paski powinny zaczac dzialac.
Co do menu ambiente.
W TRoc-u nie jest - chyba do teraz dostepne w jakiejkolwiek wersji, wiec nie jest dostepna wizualizacja.
Po uruchomieniu zmiany kolorow faktycznie znikaja paski z menu glownego bo ich sterownaie przejmuje menu ambiente. Tutaj oprocz zmiany kolorow jest ikonka ze sloneczkiem po ktorej wcisnieciu pojawia sie pasek z jasnoscia. W zwiazku z tym iz w Troc nie mozemy wybrac danego obszaru bo nie ma zdefiniowanej grafiki pasek zmienia nastawy i nog i ljstwy w drzwich jednoczesnie. U nie nie na poczatku bylo reakcji na zmiane, ale po przyywroceniu ustawien Ambiente w menu DM zaczal dzialac i magoe nim zmieniac natezenie oswietlenia nog i paskow w przednich drzwiach :-)
Zam 12.10.2018 - Odbiór 12.07.2019
1.5 TSI DADA DSG Premium/17"/Pakiet Komfort/Drogowy/Sport/Siedzenia komfort/Podgrzewana Tiptronic/Park Assist/Rear Assist/El Bagaznik/Keyless Full/Phone Comfort/Beats.
Pado
Posty: 595
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:14

Re: Kodowanie - modyfikacje

Post autor: Pado »

MarioMc pisze: 04 lut 2020, 8:24 Pado,
Jak zrobisz reset do ustawien fabrycznych osiwetlenie ambiente z menu samochodu -to paski powinny zaczac dzialac.
Co do menu ambiente.
W TRoc-u nie jest - chyba do teraz dostepne w jakiejkolwiek wersji, wiec nie jest dostepna wizualizacja.
Po uruchomieniu zmiany kolorow faktycznie znikaja paski z menu glownego bo ich sterownaie przejmuje menu ambiente. Tutaj oprocz zmiany kolorow jest ikonka ze sloneczkiem po ktorej wcisnieciu pojawia sie pasek z jasnoscia. W zwiazku z tym iz w Troc nie mozemy wybrac danego obszaru bo nie ma zdefiniowanej grafiki pasek zmienia nastawy i nog i ljstwy w drzwich jednoczesnie. U nie nie na poczatku bylo reakcji na zmiane, ale po przyywroceniu ustawien Ambiente w menu DM zaczal dzialac i magoe nim zmieniac natezenie oswietlenia nog i paskow w przednich drzwiach :-)
zebym dobrze zrozumiał:

dokonałeś zmian wg tego wpisu:
Check 09 for
Interior light, light configuration
Ambientemenue mit alle zonen
set to not active

zresetowałeś DM i paski w menu oświetlenie działają + pojawiło się z powrotem menu oświetlenie ambiente?
ODPOWIEDZ